Top

اشتباهات رایج در بدنسازی

اشتباهات رایج در بدنسازی

در این مقاله 5 اشتباه رایج در اجرای تمرینات ورزشی که منجر به تخریب متابولیسم بدن شما می گردد را توضیح می دهیم.

همه تمرینات برای شما مفید نیستند. در واقع ، تحقیقات انجام شده نشان می دهد کرانچ ، دراز نشست و دیگر تمرینات مربوط به شکم باعث نمی شوند که شکمی صاف داشته باشید. مشکل زمانی است که شما تمرینات معمولی مربوط به شکم را انجام می دهید. عضلات شکم شما احساس درد می کنند ، که همین موضوع شما را گول می زند و فکر می کنید که راه درستی را می پیمایید. درسته! شاید بعد از چند هفته شکم شما صاف شود و دیگر احساس دردی هم نداشته باشید.

تمرینات کرانچ ، دراز نشست و پهلو ( حتی دیگر تمرینات مربوط به شکم ) شما را مجبور می کنند تا خم شوید و بدن خود را در وضعیتی غیر طبیعی کنترل کنید. شکم شما برای خم شدن ، کرانچ و پیچ خوردگی طراحی نشده است. کار واقعی عضلات شکم شما این است که از فشره شدن ، پیچ خوردن و خم شدن شکم شما جلوگیری کند. در واقع شکم نیروی تثبیت کننده ای است که برای مقاومت در برابر حرکات طراحی شده است ، تا از ستون فقرات شما مراقبت نماید.

بنابراین اگر زمان انجام تمریناتی مانند کرانچ و دراز نشست احساس درد دارید ، در واقع فشارهای غیر ضروری به پشت خود وارد می کنید و بیشتر از منفعت ، ضرر و آسیب زیادی به شما وارد می شود. با خم شدن بیش از حد در ناحیه ستون فقرات ، آسیب های جدی به کمر خود وارد می کنید. بنابراین به جای انجام این تمرینات ، برای دستیابی به شکم شش تکه و تخت سعی کنید لایه های چربی شکم خود را از بین ببرید.

اشتباهات رایج در بدنسازی : انجام بیش از حد تمرینات کاردیو

حالت های ثابت کاردیو ( مانند آهسته دویدن و یا الیپتیکال ) منجر به افزایش هورمون استرس کورتیزول می گردد. کورتیزول ( هیدروکورتیزون ) باعث افزایش وزن شده و روند از بین بردن چربی های اضافی شکم را سخت می کند.

به همین دلیل مهم نیست که چقدر تمرینات کاردیو را انجام می دهید ، زیرا نمی توانید متابولیسم بدنتان را افزایش دهید. حتی بدتر از آن ، انجام بیش از حد کاردیو باعث پیری زودرس می شود. وقتی بدن شما تحت شرایط استرس آور طولانی مدت قرار گیرد ، شروع به تولید رادیکال های آزاد کرده ، که منجر به از بین رفتن سلول ها و التهاب می گردد. و التهاب چیزی است که باعث پیری زودرس شما می شود!

اشتباهات رایج در بدنسازی : انجام تمرینات جداگانه

انجام تمرینات جداگانه ( مانند جلو بازو و پشت بازو ) به شما کمک نمی کنند تا عضلات خود را لاغر کنید و به تناسب اندام دست یابید. زمانی که این تمرینات ” جداگانه ” را انجام می دهید ، در آن زمان فقط بر روی یک عضله متمرکز می شوید. مشکل این است که این تمرینات ، متابولیسم بدن شما را افزایش نمی دهند.

دلیل : به منظور بهبود متابولیسم ، ضربان قلب شما تا سطح مشخصی باید افزایش یابد. و زمانی که تنها بر روی یک عضله تمرکز می کنید ، تقریبا غیر ممکن است که فیبر عضلانی کافی دریافت کنید ، تا بتوانید ضربان قلب خود را بالا ببرید. بنابراین هرگز نمی توانید متابولیسم بدنتان را افزایش دهید و سوختن کالری را به حداکثر برسانید. اگر می خواهید همزمان عضلات را حجیم کنید و بدن لاغری داشته باشید ، باید تمریناتی را انجام دهید که تا حد ممکن عضلات زیادی را همزمان تحریک کند.

اشتباهات رایج در بدنسازی : استفاده از دستگاه های بدنسازی

دستگاه های بدنسازی مسیر حرکت طبیعی بدن شما را تغییر می دهند و از این رو محدوده حرکات شما را محدود می کنند. این موضوع توانایی شما برای فعال کردن تمامی فیبرهای عضلانی را به صورت کاملا جدی محدود می کند ، که به معنی چربی سوزی و حجیم کردن کمتر می باشد!

دستگاه ها می توانند اختلالات عضلانی و فشار مضاعف روی مفاصل شما ایجاد کنند و منجر به آسیب های بسیار جدی شوند. اگر به دنبال نتیجه سریع هستید ، باید ورزش هایی را انجام دهید که اجازه می دهند بدن شما طبیعی ( با طیف وسیعی از حرکات ) حرکت کند. از این رو متابولیسم بدن به سرعت بالا رفته و روند فرآیند چربی سوزی افزایش می یابد.

 اشتباهات رایج در بدنسازی : تکرار بیش از حد یک تمرین

تکرار بیش از حد یک تمرین مانع دستیابی به نتیجه خواهد شد. همه ما به تکرار عادت داریم و ترجیح می دهیم کاری را انجام دهیم که با آن آشنا هستیم. اما وقتی بحث تمرینات مطرح باشد ، اگر می خواهید پیشرفت کنید و تغییرات را در بدن خود مشاهده کنید ، باید تغییرات را شروع کنیم.

بدن انسان قابلیت شگفت انگیزی دارد و به سرعت با شرایط منطبق می گردد ، این زمانی است که پیشرفت شما متوقف می شود.

اشتباهات رایج در بدنسازی : انجام تمرینات بسیار طولانی

تمرینات طولانی منجر به دستیابی سریع تر و بهتر به نتیجه نمی گردد. اگر در باشگاه بیش از حد تمرین می کنید و هیچ تغییری در بدن خود مشاهده نمی کنید ، حتما روند تمرینات شما ایراد اساسی دارد.

زمانی که به دنبال تناسب اندام هستید ، بدن شما به کیفیت خیلی بیشتر از مقدار پاسخ می دهد.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که تمرینات خاصی وجود دارند که تاثیرات چربی سوزی را تشدید می کنند ، سرعت متابولیسم را افزایش می دهند و امکان چربی سوزی تا 48 ساعت پس از اتمام تمرین را برای شما فراهم می کنند. این تمرینات بیشتر فیبرهای عضلات شما را فعال می کنند. همچنین هورمون تقویت کننده جوانی را بهبود می بخشند و سلول های مرده را از بین می برند. در نتیجه بیشتر احساس جوانی خواهید کرد!

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

نوزده − 6 =