Top

ال کارنیتین چیست

ال کارنیتین چیست

ال کارنیتین یکی از مشتقات آمینو اسیدهای طبیعی بوده که معمولا به منظور کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. ال کارنیتین با انتقال اسیدهای چرب داخل میتوکندری سلول های شما ، نقش حیاتی در تولید انرژی دارد. میتوکندری ها به عنوان موتورهای داخل سلول بدن عمل کرده و به منظور ایجاد انرژی قابل استفاده ، چربی ها را پردازش می کنند. بدن شما از طریق آمینو اسیدهای لیزین و متیونین قادر به تولید ال کارنیتین است.

بدن برای تولید ال کارنیتین به اندازه کافی ، نیاز به مقدار زیادی ویتامین c دارد. با مصرف محصولات حیوانی مانند گوشت یا ماهی می توانید ال کارنیتین مورد نیاز خود را نیز دریافت کنید. گیاه خواران و افرادی که بیماری ژنتیکی خاصی دارند ، قادر به تولید و یا دریافت ال کارنیتین به اندازه کافی نمی باشند.

خلاصه :

ال کارنیتین یک مشتق اسید آمینه است که هم در بدن تولید می شود و هم می توانید از طریق گوشت حیوانی تازه به دست آورید.

انواع ال کارنیتین :

ال کارنیتین چیست. ال کارنیتین یک نوع فعال بیولوژیکی استاندارد از کارنیتین است که در بدن انسان ، انواع غذاها و مکمل ها یافت می شود.

  • D-کارنیتین : این فرم غیر فعال کارنیتین منجر به کمبود کارنیتین در بدن انسان از طریق منع جذب دیگر فرم های قابل استفاده می گردد.
  • استیل-ال-کارنیتین : این نوع کارنیتین اغلب ALCAR نامیده می شود و موثرترین نوع کارنیتین برای مغز انسان است. همچنین ممکن است برای درمان بیماری های عصبی مانند آلزایمر مورد استفاده قرار گیرد.
  • پروپیونیل-ال-کارنیتین : این فرم از کارنیتین برای بیماری های مربوط به جریان خون مانند بیماری های عروقی و فشار خون بالا مناسب است. در این حالت از طریق تولید نیتریک اکسید که منجر به بهبود جریان خون می گردد ، کار می کند.
  • ال-کارنیتین ال-تارترات : این مدل کارنیتین ، یکی از متداول ترین فرم های ال کارنیتین است که با توجه به سرعت جذب بالای آن ، در مکمل های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد و به کاهش دردهای عضلانی و ریکاوری کمک شایانی می کند.

برای اکثر ورزشکاران استیل-ال-کارنیتین و ال کارنیتین به طور کلی موثرتر عمل می کنند. با این حال باید سعی کنید متناسب با نیازها و اهداف شخصی خود ، مدل مورد نظر را انتخاب نمایید.

خلاصه :

گرچه ال کارنیتین فرم استانداردی به حساب می آید ، اما می توانید از استیل-ال-کارنیتین ، پروپیونیل-ال-کارنیتین و ال-کارنیتین ال-تارترات استفاده نمایید.

ال کارنیتین چیست و چه نقشی در بدن انسان دارد

نقش اصلی ال کارنیتین در بدن مربوط به عملکرد میتوکندری و تولید انرژی می باشد. در سلول ها ، ال کارنیتین به انتقال اسیدهای چرب داخل میتوکندری ، جایی که برای تولید انرژی به کار گرفته می شوند ، کمک شایانی می کند. حدود 98% ذخایر ال کارنیتین در بدن در عضلات ، کبد و خون ( به مقدار کم ) وجود دارد. در واقع ال کارنیتین منجر به بهبود عملکرد میتوکندری و همچنین افزایش رشد و سلامت میتوکندری می گردد. تحقیقات جدید نشان داده است که انواع مختلف کارنیتین مزایای بالقوه ای برای بیماری هایی همچون بیماری های قلبی و مغزی دارد.

خلاصه :

نقش اصلی ال کارنیتین انتقال اسیدهای چرب به سلول های شما است تا از طریق میتوکندری برای تولید انرژی پردازش شود.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

3 + ده =