پول اور دمبل دست خم
پول اور دمبل دست خم
2019-06-15
جلو بازو دمبل میز شیبدار
جلو بازو دمبل میز شیبدار
2019-06-15
Show all

انواع نشر در بدنسازی

انواع نشر در بدنسازی

انواع نشر در بدنسازی

انواع نشر در بدنسازی

انجام انواع تمرینات نشر برای بزرگ کردن شانه ها ضروری است. اکثر افراد یک نوع از این تمرین ها را انتخاب کرده و در برنامه ورزشی خود قرار می دهند. اجرای هر سه تای آن ها به صورت هم زمان عملا غیر ممکن است.

تمرین نوع اول انواع نشر در بدنسازی : 6 نوع دمبل زدن در بدنسازی

هدف اصلی تمرینات شانه موثر افزایش موقعیت ماهیچه دالی از زوایای مختلف و الگوهای حرکت است. این 6 تمرین را به عنوان تمرینات اصلی حرکت در 3 سطح ( پیکانی ، قدامی ، متقاطع ) در هر تکرار انجام دهید. در ابتدا انواع نشر در بدنسازی را به صورت مستقیم در برنامه Mountain Dog-Style آموزش دیده ایم که تمرکز آن بر روی فزون پروری ( بزرگ شدن عضوی بیش از حد لزوم ) بوده است. به همین دلیل این موضوع استرس بافت ها را به حداکثر می رساند در حالی که ، استرس مفصل های شانه را کاهش می دهد. از این رو این تمرین سریعا به یک تمرین اصلی شانه تبدیل شده که ورزشکاران مختلف در زمینه های متفاوت قادر به اجرای آن خواهند بود.

هیچ تمرین حرکتی بهتری برای شانه نسبت به تمرینات نشر وجود ندارد که قادر به ، به کارگیری تمامی عضلات پیچیده باشد. این تمرین ها به عنوان فزون پروری و حرکات مبتنی بر متابولیسم استرس مورد استفاده قرار می گیرند ، نه تمرینات قدرتی. در برنامه آموزشی فزون پروری عملی ، ما از این تمرین به عنوان تمرین نهایی سینه و شانه ، به خصوص زمانی که شانه ها خسته هستند استفاده می کنیم.

برای دستیابی به نتیجه مطلوب 2 تا 5 ست با 8 الی 12 تکرار  باید این تمرینات را انجام دهید.

تمرین نوع دوم انواع نشر در بدنسازی : تثبیت شدن با نشر از جانب سیم کش

این ایده که یک ورزشکار تنها از طریق پرس هالتر بالای سر می تواند شانه هایی بزرگ ، قوی و کاربردی داشته باشد ، کاملا اشتباه است. البته مطمئنا اگر شما قادر به انجام تمرین پرس بالای سر  هستید ، شانه هایی قوی دارید. الگوی این حرکت در بالاترین نقطه بالای سر است ، که نباید به اشتباه به عنوان بهترین راه برای ساختن شانه هایی قوی و کاربردی در نظر گرفته شود.

حرکات نشر چند جانبه به یک دلیل کلی باید در برنامه تمرینی شانه قرار گیرند : هم منجر به دسترسی به نتیجه مطلوب می گردند و هم بی خطر هستند. از تمرین نشر از جانب گرفته تا تمرین نشر خم سیم کش دست جفت ، همگی تاثیرات به سزایی بر روی ماهیچه دالی ( دلتوئیدی ) از زوایای مختلف دارند.

بسیاری از ورزشکاران بر این باورند که تمرینات نشر باید حتما با وزنه و دمبل ها انجام شوند تا بر روی ماهیچه ها تاثیر بگذارند. اما این باور اشتباه بوده و می توانید به جای دمبل از سیم کش نیز استفاده نمایید. استفاده از سیم کش از طریق طیف وسیعی از حرکت ، کشش های ثابتی ایجاد می کند که در به دست آوردن فعالیت های عضلانی در محدوده تکرارهای فزون پروری کمک خواهد کرد. به منظور افزایش پایداری ، تمرین نشر از جانب سیم کش تک دست را انجام دهید تا پایداری و تنش را به حداکثر برسانید.

بدن خود را در یک موقعیت ورزشی با کششی از طریق باسن ، نیم تنه و شانه هایتان به صورت هم نیرو بخش قرار دهید. با دست مقابل رکاب را بگیرید و عضلات سینه و لایتسیموس را منقبض کنید. این حالت بر روی تثبیت کننده های کلیدی ، نیم تنه و قسمت بالایی بدنتان تاثیر دارد. این تمرینات راهی نتیجه بخش برای محدود کردن آسیب ها و نیروی حرکت آنی که معمولا در تمرینات نشر مورد استفاده قرار می گیرد ، مناسب بوده و به فعال سازی دقیق ماهیچه های دلتوئیدی کمک شایانی می کند. ایده ما این است که عضلات را تمرین دهید و از مفاصل چشم پوشی کنید. 8 الی 12 تکرار برای این تمرینات در نظر بگیرید.

تمرین نوع سوم انواع نشر در بدنسازی : نشر از جانب دمبل به صورت گره خورده با نوار

افزودن نوار به تمرینات نشر از جانب دمبل ، آن را تبدیل به حرکتی قوی برای به دست آوردن ماهیچه های دلتوئیدی و عضلاتی تاثیر پذیر ( بدون درد ) می کند. از یک نوار سبک با دسته در دو سمت چپ و راست در انتهای هر تمرین استفاده کنید. خط میانی نوار را روی زمین مشخص کرده و با دو پای خود روی آن بایستید. زمانی که نوارها زیر پای شما ثابت شدند ، هر دسته را با یک دست خود بگیرید و سپس دمبل های سبک را به هر دسته اضافه کنید. این بدین معنا است که هم زمان دسته نوار و دسته دمبل را با هم نگه داشته اید.

اطمینان حاصل کنید که با اندکی خم شدن در ناحیه باسن ، ایجاد فشار بر روی ماهیچه سرین ، قوی کردن نیم تنه و از پیش فعال سازی در عضلات سینه و لایتسیموس ، کشش کامل بدنی ایجاد کرده اید. از نقطه شروع دمبل ها را به طرفین بکشید به گونه ای که موازی با سطح زمین باشند. نوارها همچنین این امکان را فراهم می کنند تا وزن را به هر مقداری که می خواهید افزایش دهید ، زیرا نوارها به صورت طبیعی سرعت حرکت را کاهش می دهند. این موضوع به شما اجازه می دهد تا ماهیچه های دالی ( دلتوئیدی ) را به طور فعال در یک طیف گسترده ای از حرکت درگیر کنید. این تمرین را با 8 الی 12 تکرار انجام دهید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه حرکات بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفده =