Top

برنامه تغذیه سیکس پک

برنامه تغذیه سیکس پک

در این مقاله سعی کرده ایم تا برنامه تغذیه سیکس پک را برای شما توضیح دهیم. صرف نظر از تمامی چیزهایی که شنیده اید ، به دست آوردن سیکس پک تنها از طریق ورزش و استفاده از مکمل ها به دست نمی آید ، بلکه شما نیاز دارید تا رژیم غذایی خود را رعایت کنید! در حقیقت یک رژیم غذایی مناسب 90% نتایج شما را تامین می کند. با رعایت قوانین زیر راه اساسی به دست آوردن سیکس پک را پیموده اید :

قانون اول برنامه تغذیه سیکس پک : به اندازه کافی پروتئین بخورید

پروتئین به ایجاد توده های عضلانی و همچنین چربی سوزی کمک شایانی می کند. در میان تمام مواد غذایی اصلی ( پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی ها ) ، پروتئین بیشترین اثر ترموژنیک در بدن را دارد. همین امر باعث شده است تا این ماده غذایی مهم ترین ماده به حساب آید ، زیرا به بدن شما کمک می کند تا کالری زیادی بسوزانید. این یکی از دلایل استفاده ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان از رژیم غذایی با پروتئین بالا است. این امر هم برای آقایان و هم بانوان صادق می باشد!

از آنجایی که همه ما انسان هایی با DNA و بافت مشابه هستیم ، برای زنده ماندن و چربی سوزی نیاز فراوانی به پروتئین داریم.

قانون دوم برنامه تغذیه سیکس پک : خوردن کربوهیدرات ها بعد از اتمام تمرین

بسیاری از افراد به اشتباه بر این باورند که خوردن کربوهیدرات ضرر دارد و منجر به چاقی می گردد. این طرز فکر قطعا اشتباه است! اگر چه خوردن هر چیزی به مقدار زیاد منجر به افزایش وزن می شود ، اما حبوبات و کربوهیدرات های نشاسته ای مانند سیب زمینی شیرین ، برنج قهوه ای و بلغور جو دوسر برای به دست آوردن سیکس پک بسیار مفید هستند ، به ویژه اگر بعد از اتمام تمرین مصرف شوند. زمانی که بعد از تمرین کربوهیدرات مصرف کنید ، احتمال اینکه آن ها تبدیل به چربی شوند بسیار پایین است.

سعی کنید به همراه هر وعده غذایی به میزان متعادلی کربوهیدرات و 1 الی 2 فنجان سبزیجات میل کنید. این امر اطمینان حاصل خواهد کرد که بدن شما ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر کافی دریافت خواهد کرد. از این رو عملکرد آن افزایش یافته و سالم باقی می مانید.

قانون سوم برنامه تغذیه سیکس پک : خوردن چربی های سالم

اطمینان حاصل کنید که چربی های سالم مانند آجیل خام ، کره بادام ، روغن ماهی و روغن زیتون در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد. چربی های این مواد غذایی سطح انسولین بدن شما را ثابت نگه می دارد ،  که اگر هدف شما از بین بردن چربی شکم و به دست آوردن سیکس پک باشد ، بسیار حائز اهمیت است.

با ترکیب پروتئین های کم چرب با مقادیر کافی سبزیجات ، کربوهیدرات های مناسب و چربی ها متابولیسم بدن خود را بهبود می بخشید و بدن خود را تبدیل به یک ماشین چربی سوز 7/24 می کنید.

قانون چهارم برنامه تغذیه سیکس پک : تمرکز بر روی رژیم غذایی خود

به منظور به دست آوردن شکم سیکس پک ، شما نیاز دارید تا از رژیم متعادلی پیروی کنید که تشکیل شده از پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی های سالم باشد. پروتئین به ایجاد بلوک های عضلانی کمک می کند. محاسبه مصرف مقدار کافی کربوهیدرات کار آسانی نیست ، اما یک استراتژی خوب این است که بعد از تمرین مصرف کنید.

بسیاری از افراد بر این باورند که خوردن چربی منجر به افزایش وزن می گردد. اما واقعیت این است که چربی های اشباع نشده چند گانه و تکی سالم مانند روغن ماهی ، آجیل و روغن زیتون به شما کمک خواهند کرد تا چربی بیشتری بسوزانید.

قانون پنجم برنامه تغذیه سیکس پک : تمرین کرانچ را بیش از حد انجام ندهید.

حرکات ترکیبی ، مفصلی و حرکت کل بدن منجر به چربی سوزی بیشتر و ایجاد توده های عضلانی بزرگتری نسبت به تمرنیات کرانچ می گردند. در این جا لیستی از تمرینات ترکیبی برای شما ذکر کرده ایم که می توانید در برنامه تمرینی خود بگنجانید :

 • اسکوات
 • لانج با دمبل
 • پرس سرشانه با هالتر
 • دیپ سینه
 • پرس سینه هالتر دست جمع
 • شنا

قانون ششم برنامه تغذیه سیکس پک : استفاده از روش های بهتر کاردیو

احتمالا شنیده اید که بهترین راه چربی سوزی انجام تمرینات کاردیو برای مدت زمان طولانی با سرعت آرام است. گرچه این روش متعادلی است ، اما راه های بهتری برای چربی سوزی نیز وجود دارد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که تمرینات وقفه ای را با تمرینات شکم ترکیب کنید.

در طی دوره ریکاوری تمرینات وقفه ای ، تمرینات شکم را انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر بر روی تردمیل و یا دوچرخه می دوید ، به مدت 30 ثانیه تا بالاترین حد ممکن سرعت خود را افزایش دهید. بلافاصله از روی دستگاه پایین بیایید و سریعا 20 تمرین کرانچ با توپ را انجام دهید. دوباره روی دستگاه بروید و این کار را به انداره 5 الی 8 تکرار اجرا کنید.

در طول تمرینات وقفه ای خود انواع تمرینات شکم را می توانید انجام دهید ، مانند کرانچ برعکس ، پلانچ و غیره.

نتیجه گیری :

به طور خلاصه ، کلید به دست آوردن سیکس پک تمرکز بر روی رژیم غذایی و همچنین انجام تمرینات ترکیبی در برنامه تمرینی می باشد. با مشاهده مقاله رژیم غذایی سیکس پک ، می توانید با انواع غذاهای مناسب در به دست آوردن شکم شش تکه بیشتر آشنا شوید.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

2 Comments
 • وانیا
  2018-11-20 at 20:38

  سلام میشه لطفا بیایین تلگرامم
  ازتون ی کمک و راهنمایی میخام
  @f_macan_f
  خواهش میکنم

افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

چهار × دو =