Top

برنامه غذایی برای ورزشکاران

برنامه غذایی برای ورزشکاران

اگر به صورت مرتب ورزش می کنید ، ممکن است میلیون ها تکنیک برنامه غذایی برای ورزشکاران را دیده باشید ، که هر کدام از آنها باید شما را به هدف مورد نظرتان برسانند. از کربوهیدرات ها دست بکشید ، به گذشته برگردید ، کلم پیچ بخورید. نکاتی مانند این ها ، در تمامی جاهایی که در مورد ” بهترین غذاها برای خوردن چیست ” می باشد ، وجود دارند.

اما زمانی که ما در مورد اینکه چه چیزی بخوریم ، بحث می کنیم ، در مورد زمان خوردن غذا غفلت می کنیم.

NCAA در مورد دانشجویان ورزشکار تحقیق کرده است که ” سوخت مناسب در زمان مناسب در داشتن احساس خوب ، یادگیری ، اجرا و ریکاوری ، تاثیر دارد “. این امر برای هر ورزشکاری صرف نظر از مرحله زندگی آنها ، به ویژه هنگامی که آنها نیاز به تعادل تمرینات ورزشی شان با دیگر کارهایشان دارند ، به کار می رود.

 قرار دادن ” چه زمانی بخوریم ” در بالای راهنمایی های بیشماری از ” چه چیزی بخوریم ” به نظر می آید که یک برنامه غذایی خوب را سخت تر می کند  ، اما این موضوع آنقدر دشوار نیست.

این چالش شما را مطمئن می کند که آیا طبق برنامه خود پیش می روید یا خیر و بیش از حد افراط نمی کنید.

در اینجا سه راهنمایی مهم برای داشتن یک برنامه غذایی مناسب را به شما توضیح می دهیم.

برنامه غذایی برای ورزشکاران

برنامه غذایی برای ورزشکاران

1.اهمیت زمان بندی غذا در برنامه غذایی برای ورزشکاران

برای مثال ” اغماء غذایی ” را در نظر بگیرید. برای توضیح اینکه چرا زمان بندی غذا بسیار مهم است ، باید در مورد اینکه چرا در وهله اول باید غذا بخورید ، فکر کنید. از آنجایی که در حالی که بعضی از ورزشکاران غذا را به عنوان وسیله ای برای ساختن عضله یا دستیابی به اهداف دیگری از ورزش ، در نظر می گیرند ، خوردن اساسا در مورد داشتن انرژی است که شما برای کارهای روزانه و تمرینات ورزشی نیاز خواهید داشت.

بعد از یک وعده غذایی سنگین ، ممکن است از حال بروید و یا برای مدتی بی حال شوید تا زمانی که بدن شما تمام غذا را هضم کند.

دانشمندان کشف کرده اند که کربوهیدرات مواد غذایی سنگین و چرب ، در مقایسه با غذاهای پروتئین دار و یا غذاهای متعادل ، اغمای غذایی بیشتری ایجاد می کنند.

حالا می توانید از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنید. برای مثال ، شما باید چندین وعده غذای کم و تنقلات ، به جای چند وعده غذایی بزرگ در طول روز بخورید تا انرژی خود را بالا نگه دارید ، که می تواند منجر به بی حالی شما شود.

اما مطمئن باشید که تنقلات شما ، غذاهای کم کربوهیدرات مانند ماست و کشمش باشد ، زیرا خوردن کربوهیدرات در طول روز به طور مداوم افزایش می یابد.

پیش بردن برنامه غذایی

پیش بردن برنامه غذایی

2.پیش بردن برنامه غذایی برای ورزشکاران

اگر می خواهید که یک ایده درباره چگونگی کمک کردن برنامه غذایی به بدن خود به دست آورید ، نگاهی به پیشینه NBA ، Steve Nash بزرگ کنید ، کسی که توانست در سطح All Star در اواخر 30 سالگی اش ، بازی کند و تا حدی به عادت های غذایی اش توجه خاصی داشته است. Nash رژیم های غذایی مرموز و خاصی را دنبال نمی کرد. او تنها از خوردن شکر اجتناب می کرد. غذاهای کاملی همچون مرغ و یا سبزیجات ، که از قبل آماده می کرده ، می خورده است.

بخش سوم ، سخت ترین بخش است. همان طور که Nash تحقیق کرده است ” اگر مابین غذا گرسنه شوید ، برنامه ای داشته باشید که در آن موقع چه غذایی بخورید و مطمئن شوید که گزینه های زیادی دارید و گزینه انتخابی شما فقط بستنی نخواهد بود.”

هنگامی که هر روز صبح از خواب بیدار می شوید ، نباید ایده بدی از آن چیزی که می خواهید در طی روز بخورید ، داشته باشید. باید یک ایده ای برای آن چیزی که می خواهید در روزهای آینده بخورید ، داشته باشید. مهم تر از همه ، اگر تمرین سختی ندارید ، باید فکر کنید که ” من خیلی خوب کارم را انجام دادم و می توانم مقداری غذا بخورم “.

3.ما زیاد متفاوت نیستیم

یکی از دلایلی که برنامه ریزی مطلوب غذای ورزشکاران ، کاری بسیار دشوار است ، این است که برنامه ای که برای یک ورزشکار مناسب است ، برای ورزشکار دیگری قابل استفاده نمی باشد. با این واقعیت که همه ما برنامه های متفاوتی داریم ، این کار می تواند بسیار چالش برانگیز باشد ، که بر زمانی که ما نیاز به انرژی داریم و زمانی که تمریناتمان را انجام می دهیم ، تاثیر خواهد داشت.

اما هیچ کس نباید تظاهر کند که خوردن فست فود ، واقعا برای سلامتی آنها مفید است. و به همان سبک ، این که ورزشکاران فکر کنند که آنها دانه های ریز برف خاصی هستند و در برخی رژیم های خاص موفق خواهند شد ، بسیار خطرناک است. این گونه فکر کردن ، باعث می شود که پیرو رژیم غذایی خود نباشید ، که در طولانی مدت به شما کمکی نخواهد کرد.

دستورالعمل های پایه ای برای رژیم غذایی وجود دارد که هر ورزشکار باید بدون توجه به نوع بدن یا اهدافش پیروی کند. از خوردن غذاهای ناسالم اجتناب کنید. تعادل را در کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین نگه دارید. غذاها را منظم بخورید و از ایده هایی مانند سریع غذا خوردن و یا نوشیدن مشروبات الکلی بپرهیزید.

اغلب ورزشکاران از بهانه ” متفاوت بودن ” استفاده می کنند تا توضیح دهند که چرا رژیم غذایی آنها اثری ندارد. به همین خاطر بعضی اوقات آنها به درستی از رژیم غذایی خود به درستی پیروی نمی کنند.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

ده + 13 =