Top

بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی

بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی

ال آرژنین یک آمینو اسید نیمه ضروری و یا آمینو اسید غیر ضروری شرطی است. آرژنین را به عنوان یک آمینو اسید غیر ضروری در نظر می گیرند ، زیرا بدن انسان قادر به تولید آن می باشد. با این وجود ورزشکاران و بدنسازان نیاز خواهند داشت تا از مکمل های آرژنین استفاده نمایند. برخی از متداول ترین منابع غذایی حاوی ال-آرژنین عبارتند از نان گندم ، آجیل ، محصولات لبنی ، مرغ ، گوشت قرمز و ماهی.

آرژنین نقش به سزایی در سنتز پروتئین دارد و به عنوان ماده پیشرو نیتریک اسید ( عامل باز شدن رگ ها ) عمل می کند. به همین دلیل وجود آرژنین در عملکرد سلول ها ، افزایش حجم توده های عضلانی ، درمان اختلالات نعوظی ، درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی بسیار حائز اهمیت است.

انواع آمینو اسیدها

انواع آمینو اسیدها

قبل از اینکه بخواهیم بدانیم بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی چه موقعی است ، باید اطلاعاتی راجب فواید آن به دست آوریم. در اینجا برخی از رایج ترین مزایای بالقوه ال-آرژنین را برای شما توضیح می دهیم.

تاثیر آرژنین در افزایش رشد عضلات

آرژنین منجر به رشد عضلات می گردد ، زیرا برای سنتز اکثر پروتئین ها لازم است. علاوه بر افزایش حجم توده های عضلانی ، ال-آرژنین سلول های عضلات را علامت گذاری می کند و آزادسازی هورمون ها را تقویت کرده و نهایتا منجر به بهبود متابولیسم چربی در بدن می گردد. نتیجه کلی رو فرم ماندن بدن و عضلاتی حجیم می باشد. با کاهش چربی های ذخیره شده زیر پوستی و افزایش رشد عضلات ، ال-آرژنین منجر به افزایش آمادگی جسمانی و قدرت می گردد که برای بدنسازان بسیار حائز اهمیت است.

تاثیر ال-آرژنین در افزایش استقامت و پایداری

افزایش قدرت از طریق ایجاد توده های عضلانی تنها مزایای بالقوه آرژنین برای بدنسازان نیست. از طریق عملکرد به عنوان ماده تشکیل دهنده نیتریک اسید ، آرژنین منجر به بهبود استقامت و قدرت عضلات می گردد. زمانی که نیتریک اسید آزاد می شود ، از طریق آرام کردن عضلات کناره دیواره ها باعث گشادشدن رگ های خونی می شود. این امر نهایتا منجر به کاهش فشار خون و افزایش جریان خون در عضلات در حین انجام تمرینات خواهد شد.

افزایش جریان خون بدین معناست که اکسیژن و مواد مغذی به مقدار کافی برای مدت زمان طولانی برای عضلات شما فراهم می شود. این کار به کاهش آسیب های عضلانی ، بهبود روند درمان و افزایش بازدهی ورزشکاران در حین انجام تمرینات کمک شایانی می کند.

بهبود سیستم ایمنی بدن

ال آرژنین به تقویت سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامتی کلی بدن کمک می کند. با از بین بردن رادیکال های آزاد ، آرژنین منجر به افزایش اثربخشی سلول های سیستم ایمنی می گردد. از آنجایی که بدنسازان تحت شرایط استرس زایی به صورت مکرر قرار دارند ، بیشتر در معرض عفونت ها و آسیب های عضلانی قرار خواهند داشت. از این رو همیشه باید اطمینان حاصل کنید که سیستم ایمنی بدنتان تقویت شده است.

مصرف ال آرژنین به صورت مکمل برای بدنسازان

دوز استاندارد مشخصی برای مصرف ال آرژنین برای بدنسازان وجود ندارد ، اما محدوده 2 الی 30 گرم در روز قابل قبول است. با این حال ، به منظور کاهش عوارض جانبی پیشنهاد می کنیم روزانه از پایین ترین دوز ممکن ( 3 الی 5 گرم ) قبل از شروع تمرین و بعد از اتمام تمرین شروع کنید.

پس از هفته اول دوز مصرفی را به حدی برسانید که از کمترین عارضه جانبی و بیشترین مزایا برخوردار شوید. مکمل آرژنین را همچنین باید به صورت دوره ای ( قطع رژیم پس از 2 ماه و ادامه دادن آن پس از 2 ماه دیگر ) مصرف کنید.

بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی کی است ؟

اکثر ورزشکاران به دنبال افزایش حجم عضلات و بهبود عملکرد بدن خود در حین تمرینات ورزشی هستند و معمولا برای دستیابی به نتیجه مطلوب ، به مکمل های ورزشی همچون مکمل های ال آرژنین رو می آورند. اگرچه برخی شواهد بالینی نشان می دهد که مصرف مکمل آرژنین مفید خواهد بود ، اما معمولا توصیه می شود که این مکمل را به همراه رژیم غذایی مناسب قبل از شروع تمرین مصرف کنید تا بیشترین بهره را از آن ببرید.

آرژنین آمینو اسیدی است که بدن شما برای سم زدایی آمونیاک ، ترشح هورمون ، سنتز DNA و تقویت سیستم ایمنی استفاده می کند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی قبل از شروع تمرین است. مصرف آرژنین 30 دقیقه قبل از شروع تمرین این اطمینان را حاصل می کند که قبل از شروع تمرینات کاملا هضم شده است. البته این زمان برای هر شخصی اندکی متفاوت خواهد بود.

معمولا توصیه می شود 3 گرم ال آرژنین را با 50 میلی لیتر آب حل کنید. به منظور افزایش سرعت جذب آن در داخل بدن سعی کنید با معده خالی میل کنید. می توانید مکمل های سیترولین ، کافئین و بتا آلانین که جز پری ورک اوت ها محسوب می شوند را با مکمل آرژنین مصرف کنید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که زمان مصرف آرژنین در بهره مندی از مزایای آن موثر است. آرژنین یک پری ورک است و بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی قبل از شروع تمرین است. در این صورت سطح نیتریک اسید را در داخل بدن بالا برده و باعث افزایش پمپاژ عضلانی شده و نهایتا منجر به افزایش استقامت و عملکرد بهتر شما در حین تمرینات می گردد.

مصرف آرژنین قبل از شروع تمرین همچنین به بهبود ریکاوری کمک خواهد کرد ، زیرا اکسیژن و مواد مغذی کافی برای اکسیژن را قبل از شروع تمرین فراهم کرده و باعث کاهش دردهای عضلانی و خستگی در حین تمرین و پس از اتمام تمرین می گردد. زمان مناسب دیگری برای مصرف آرژنین پس از اتمام تمرین است. این زمان دومین دوز مصرفی شما برای افزایش روند ریکاوری ، کاهش دردهای عضلانی و خلاصی از خستگی عضلات خواهد بود. همچنین این کار باعث شروع رشد عضلات می گردد.

مطالعات زیادی بر روی بهترین زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی صورت گرفته است. نتایج این مطالعات بدین گونه بوده است :

  • شما می توانید مکمل آرژنین را صبح زود به منظور افزایش انرژی و گردش خون استفاده نمایید.
  • در طول روز شما می توانید 6000 میلی گرم آرژنین به منظور فعال سازی تولید نیتریک اسید در داخل بدنتان استفاده نمایید. بهترین روش مصرف بدین گونه است که 3 قاشق پودر آرژنین را در آب حل کرده و 2 الی 3 بار در روز با توجه به برنامه تمرینی خود میل کنید. توجه داشته باشید که این پودر را به همراه غذا و یا یک الی یک ساعت و نیم قبل / بعد از غذا میل نکنید.
  • قبل از زمان خواب 2 قاشق پودر آرژنین را در آب حل کرده و یک ساعت و نیم قبل از خوابیدن با معده خالی میل کنید. به منظور بهره مندی از تمامی مزایای این مکمل در طول شب ، بسیار مهم است که آن را با نوشیدنی های طعم دار ، غذا و حتی سایر مکمل های آمینو اسید ترکیب نکنید.

ال-آرژنین را باید به صورت مداوم برای 2 الی 3 ماه با دوز 5 الی 6 گرم روازنه 2 الی 3 بار میل کنید. بعد از 3 ماه برای دو ماه آن را مصرف نکنید و سپس چرخه 2/3 ماهه بعدی را آغاز کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره آرژنین ، مقاله های آرژنین چیست ، آرژنین در بدنسازی و مکمل آرژنین را مطالعه نمایید!

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

17 + 13 =