Top

بهترین زمان مصرف ال کارنیتین 1000

بهترین زمان مصرف ال کارنیتین 1000

ال کارنیتین یک ترکیب چهارتایی آمونیوم است که از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ساخته شده است. نقش کارنیتین در سلول های زنده فرستادن اسیدهای چرب از سیتوسل به میتوکندری در طی فرآیند تفکیک چربی ( یا چربی های مورد نیاز ) برای سوختن است که انرژی آزاد کنند. در بدن انسان ال-کارنیتین در کبد و کلیه ها تولید شده و در عضلات اسکلتی ، قلب و مغز ذخیره می شود.
معمولا بدن همه کارنیتینی که به آن نیاز دارد را می تواند بسازد. با این حال ، برخی از افراد ممکن است دچار کمبود کارنیتین شوند ، زیرا بدن آنها نمی تواند به اندازه کافی کارنیتین بسازد و یا آن را به بافت ها برای استفاده انتقال دهد. برخی از شرایط دیگر مانند آنژین و یا مصرف برخی از داروها می تواند باعث کمبود کارنیتین در بدن شود.
ال کارنیتین در بدن از ترکیب دو اسید آمینه لیزین و متیونین ساخته می شود. سلول‌ های بدن برای سنتز کارنیتین به ویتامین‌های ،B6 ، B3 و C نیاز دارند. اما می توان آن را از منابع غذایی حیوانی مانند گوشت قرمز ، لبنیات و آواکادو نیز دریافت کرد. غذاهای گیاهی منبع خوبی برای این ماده نمی باشند.
وظیفه اصلی کارنیتین در بدن کمک به سوخت و ساز و تبدیل غذا به انرژی است. کارنیتین این عمل را از طریق انتقال اسیدهای چرب بلند زنجیره به داخل میتوکندری‌ ها جهت بتااکسیداسیون آن‌ ها انجام می دهد. از طرف دیگر مصرف چربی‌ ها به عنوان منبع انرژی موجب صرفه جویی در مصرف گلیگوژن عضلات گردیده و با حفظ ذخایر گلیکوژن به تاخیر در بروز خستگی می انجامد. میتوکندری را می‌ توان موتورخانه بافت های بدن دانست. در واقع انرژی مورد نیاز بدن در این بخش از بافته ها تولید می‌ شود.
برخی از شواهد نشان می‌دهد که میزان نیاز به ال-کارنیتین در دوران کودکی و همچنین در زمان‌ های خاصی مانند بارداری و شیردهی که میزان نیاز بدن به انرژی افزایش می‌یابد ، کمی بالا می‌رود که این افزایش نیاز موجب افزایش تولید این ماده غذایی از سوی بدن می‌ شود.

همچنین به‌ نظر می‌ رسد که وجود ال-کارنیتین برای بهبود کارکرد قلب مورد نیاز است. برای نمونه یک پژوهش نشان داده است میزان کارکرد نا به هنجار و تپش غیرعادی قلب بعد از 45 هفته مصرف 4 گرم ال-کارنیتین 1000 در روز در بیماران دیابتی که علاوه بر فشار خون بالا از ناراحتی‌ های قلبی و رگی رنج می‌ بردند ، به میزان زیادی کاهش یافته و بهبود پیدا نموده است. همچنین پژوهش دیگری نشان داده است که مصرف روزانه ال-کارنیتین در ورزشکاران می‌ تواند حتی تا 25% میزان توانایی و ظرفیت فعالیت بدنی آن ها را بالا ببرد.

افرادی که از مکمل‌ های ال-کارنیتین استفاده می‌ نمایند بعد از انجام فعالیت‌ های بدنی به میزان کمتری دچار خستگی و کوفتگی می‌ شوند. این بررسی همچنان نشان داد که مصرف ال-کارنیتین دو ساعت پیش و پس از دویدن به مسافت 20 کیلومتر موجب بروز خستگی کمتر و بازیابی سریع تر قوای بدنی می گردد.

قبل از آشنایی با بهترین زمان مصرف ال کارنیتین 1000 ، باید اطلاعات جامعی درباره آن به دست آوریم. کارنیتین در دو فرم وجود دارد : دی کارنیتین و ال‌ کارنیتین. فرم ال‌-کارنیتین به شکل طبیعی یافت می شود و از لحاظ بیولوژیکی فعال می‌ باشد. در روی لیبل‌ ها شما می توانید آن را با عنوان‌ های ال‌ کارنیتین ، ال‌ کارنیتین ال‌ تارترات یا پرپیونیل ال‌ کارنیتین ببینید. همه آنها مشابه هم هستند و تاثیرات آنها نیز مشابه هم می‌ باشد. از طرف دیگر فرم دی کارنیتین آن از لحاظ بیولوژیکی غیر فعال بوده و به عنوان مکمل نیز فروخته نمی‌شود.

استیل ال‌ کارنیتین که با عنوان استیل کارنیتین نیز شناخته می شود یک نوع محبوب دیگر از فرم ال‌ کارنیتین است. آنها را می‌ توان در سرتاسر سیستم عصبی مرکزی یافت کرد که نقش آنها تولید انرژی بوده و همچنین در تولید یک انتقال دهنده عصبی مهم به نام استیل کولین نیز نقش دارد. گروه استیل متصل شده به مولکول کارنیتین باعث بهبود توانایی عبور آن از سد مغزی خونی می شود و می تواند راحت تر وارد مغز شود و در آنجا به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار قدرتمند عمل می کند. به همین دلیل برخی‌ از نتایج این طور پیشنهاد می دهند که استیل ال‌ کارنیتین ممکن است بتواند اقداماتی محافظتی در جهت مبارزه با فرآیند پیری انجام دهد.

در کنار رژیم غذایی ال کارنیتین به کاهش وزن کمک شایانی می کند و سبب می شود در دوره کاهش وزن بیشتر از میزان چربی های بدن کاسته شود ، نه حجم عضلات. ال کارنیتین به ویژه زمانی که با مکمل های امگا 3 مصرف شود تاثیر قابل توجهی بر از بین بردن چربی ها و کاهش وزن خواهد داشت.

ال کارنیتین کمک به تولید انرژی و ATP در بدن می کند. مصرف مکمل های ال کارنیتین همراه با ویتامین های گروه B باعث افزایش انرژی و سرعت متابولیزم بدن شده و برای افرادی که دچار خستگی زودرس و مزمن می باشند ، می تواند مفید واقع شود. در تحقیقی که توسط محققین پزشکی در ایتالیا بر روی 900 نفر که دچار خستگی مزمن بوده اند صورت گرفت مشاهده شد که در طول 6 ماه مصرف مکمل های B کمپلکس در کنار ال کارنیتین تاثیر مثبت و قابل توجهی در رفع علائم و افزایش انرژی در این افراد داشته است. همچنین این افراد در این مدت 2 الی 3 کیلوگرم از وزن چربی خود را از دست داده و 1 کیلو گرم بر وزن عضلات آن ها افزوده شد.

یکی از اندام های بدن که ال کارنیتین در آنجا ذخیره می شود مغز است و احتمالا کمبود آن باعث افت راندمان مغز و حافظه می شود. به نظر می رسد مکمل های ال کارنیتین باعث بهبود عملکرد مغز شده و در افراد مبتلا به آلزایمر نیز از روند پیشرفت و علائم این بیماری می کاهد.

مصرف ال کارنیتین در کنار سایر مکمل ها

مهم‌ ترین نکته در مورد ال‌ کارنیتین مصرف آن با کربوهیدرات‌ ها است. در تحقیقات اولیه مزیتی در مورد ال‌ کارنیتین گزارش نشد ، زیرا این مکمل نتوانست به اندازه کافی‌ سطح ال‌ کارنیتین عضلات را افزایش دهد. اما دلیل این امر این بود که از این مکمل در زمان صحیح استفاده نشده بود. یعنی‌ زمانی‌ که سطح انسولین بالا و توانایی جذب ماهیچه‌ها به حداکثر رسیده باشد. تحقیقات جدیدتر نشان داده‌ اند برای ورود مقادیر کافی‌ ال‌ کارنیتین به درون سلول‌ های ماهیچه ای سطح انسولین باید بالا باشد. از طرف دیگر مصرف ال‌ کارنیتین خود باعث بهبود عمل انسولین روی سلول‌ های ماهیچه ای می شود که نتیجه این امر انتقال بیشتر گلوکز و همچنین ال‌ کارنیتین به درون سلول‌ ها می‌ باشد.

اگرچه مقدار حداقل 1 گرم ال‌ کارنیتین می تواند اثر گذار باشد ، اما بهترین حالت برای شما مصرف 2 الی 3 گرم در هر دوز برای دریافت بیشترین مزایا می‌ باشد و در کنار آن باید 30 الی 40 گرم کربوهیدرات و 20 الی 40 گرم پروتئین نیز ترجیحا مصرف شود. این مورد در مصرف مستقیم ال‌ کارنیتین ، ال‌ کارنیتین ال‌ تارترات و پرپیونیل ال‌ کارنیتین باید انجام شود. اما استیل ال‌ کارنیتین از طرف دیگر به شکل راحت تری می تواند از طریق روده‌ ها و سلول‌ های ماهیچه ای و همچنین مغز در غیبت مواد غذایی جذب شود. بنابراین این فرم از ال‌ کارنیتین می تواند همراه مکمل‌ های چربی‌ سوزی دیگر نظیر کافئین و چای سبز در بین وعده‌ ها مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین زمان مصرف ال کارنیتین 1000

بهترین زمان مصرف ال کارنیتین 1000 بعد از تمرین می‌باشد ، اما شما می توانید از آن همراه هر وعده غذایی با کربوهیدرات و پروتئین بالا در طول روز استفاده کنید. اگر می‌خواهید از ال‌ کارنیتین همراه دیگر مکمل‌ های چربی‌ سوز در بین وعده‌ های غذایی استفاده کنید ، بهتر است از فرم استیل ال‌ کارنیتین استفاده کنید. یک استراتژی که به شکل خوبی‌ در جهت چربی‌ سوزی و افزایش عملکرد می تواند به شما کمک کند این است که 2 الی 3 گرم استیل ال‌ کارنیتین را همراه با دیگر مکمل‌ های چربی‌ سوز در میا‌‌ن وعده‌ ها بدون مصرف مواد غذایی مصرف کنید و سپس یک دوز از ال‌ کارنیتین یا ال‌ کارنیتین ال‌ تارترات را همراه وعده غذایی بعد از تمرین مصرف کنید.

اکنون می دانیم بهترین زمان مصرف ال کارنیتین 1000 چه موقعی است. ال‌ کارنیتین هنگامی که به درستی‌ مصرف شود می تواند هم باعث افزایش کیفیت و عملکرد تمرینی شما شود و هم می تواند شکل فیزیکی‌ بدن شما را بهبود بخشد. در باشگاه این مکمل می تواند باعث افزایش استقامت و پمپاژ خون بیشتری در عضلات شود و هنگام دیدن خود در آینه شما بدنی عضلانی تر و کم چرب تر خواهید دید و بر خلاف آنچه برخی‌ جاها می‌خوانید ال‌ کارنیتین کاملا ایمن می‌ باشد. از ال‌ کارنیتین نترسید! در مورد آن بیاموزید و نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید و سپس می توانید از این مکمل به عنوان یک ابزار بسیار عالی‌ در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده کنید.

جهت دریافت اطلاعات کافی درباره مکمل ال-کارنیتین به مقاله های خواص ال کارنیتین ، ال کارنیتین در بدنسازی و ال کارنیتین چیست مراجعه نمایید!

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

14 + شش =