Top

تاثیر چرخه کربوهیدرات در بدنسازی

تاثیر چرخه کربوهیدرات

سرعت روند تمرینات خود در باشگاه را با استفاده از چرخه کربوهیدرات ، افزایش دهید. کشف کنید که چرا این تکنیک موفق است و چگونه به بهترین نتایج برسید.

تاثیر چرخه کربوهیدرات برای بدنسازان

تاثیر چرخه کربوهیدرات برای بدنسازان

  • تاثیر چرخه کربوهیدرات در تسریع کاهش وزن

به عنوان یک بدنساز ، شما باید به نسبت مناسبی از پروتئین ، کربوهیدرات و چربی های سالم استفاده کنید تا بتوانید تمرینات خود را بهبود دهید و بدنتان را قوی سازید. اما هنگام از بین بردن چربی ،  کاهش کالری و کربوهیدرات می تواند مشکل ساز باشد. ممکن است بلند کردن وزنه های سنگین برایتان دشوار باشد. چرخه کربوهیدرات راهی برای از دست دادن چربی و افزایش نیروی مورد نیاز در حین تمرینات است.

  • چرخه کربوهیدرات چیست

چرخه کربوهیدرات یک نوع رژیم غذایی است که شامل کاهش میزان کربوهیدرات مصرفی در روزهای خاص می باشد. رژیم بدنسازی به سه ماده مغذی تقسیم می شود که شامل پروتئین ، کربوهیدرات و چربی است. اگر شما در چرخه کربوهیدرات می باشید ، باید درصد کالری که برای هر نوع مکمل غذایی اختصاص داده اید را تغییر دهید. به عنوان مثال شما رژیم غذایی دارید که حاوی 20 درصد پروتئین ، 60 درصد کربوهیدرات و 20 درصد چربی است. زمانی که چرخه کربوهیدرات را شروع می کنید ، درصد کربوهیدرات بسته به این که در آن روز کربوهیدرات کم ، متوسط و یا زیاد مصرف کرده اید ، تغییر خواهد کرد.

  • عملکرد تاثیر چرخه کربوهیدرات در بدن انسان

انسولین کلید شناختن چگونگی کارکرد چرخه کربوهیدرات است. انسولین یک هورمونی است که می تواند هم دوست باشد هم دشمن. این هورمون آنابولیک در پانکراس ساخته شده و به بدن شما کمک می کند تا ماهیچه های کم چرب ایجاد کنید. هنگامی که شما در حالت گرسنگی ، مانند صبح زود که از خواب بیدار می شوید و یا زمانی که برای مدت کوتاهی غذا نخورده اید ، هستید ، حساسیت به انسولین افزایش می یابد. بدین معنی که با خوردن غذا ، بدنتان را تغذیه می کنید و می توانید ماهیچه های کم چرب ایجاد کنید. مصرف بیش از حد مواد غذایی باعث می شود انسولین دشمن شما شود. در این مورد ، شما در حال کاهش حساسیت انسولین می باشید و بیشتر غذا به صورت چربی در بدن شما ذخیره می شود.

  • تمرین و تاثیر چرخه کربوهیدرات

اگر به همراه رژیم غذایی کم کربوهیدرات سخت تمرین کنید ، تمرین شما رنج آور خواهد بود. کربوهیدرات ها شکل ترجیحی انرژی در بدن هستند و زمانی که ذخایر آن کم باشد ، سطح انرژی شما نیز پایین خواهد بود. این جایی است که چرخه کربوهیدرات در کاهش چربی و افزایش ماهیچه بسیار نقش مهمی دارد.

چرخه کربوهیدرات به شما اجازه می دهد تا تمرینات سنگین خود را برای تطابق با روزی که کربوهیدرات زیاد مصرف می کنید و یا درست بعد از روزی که کربوهیدرات بالا مصرف می کنید ، برنامه ریزی کنید. اگر در روزهایی که کربوهیدرات زیاد می خورید ( و درست بعد از روزی که کربوهیدرات می خورید ) نیاز به کاهش وزن نداشته باشید ، شما قوی تر خواهید شد ، عضله های کم چرب را بزرگ خواهید کرد و می توانید به میزان قابل توجهی چربی را کاهش دهید.

  • نمونه هایی از رژیم غذایی چرخه کربوهیدرات

همان طور که قبلا دیده ایم ، رژیم غذایی چرخه کربوهیدرات شامل یک دوره زمانی تغییر مقدار کربوهیدرات هایی که در طول هفته مصرف می کنید ، است. بسیاری از بدنسازان چرخه ای را ایجاد می کنند که مدت سه تا پنج روز طول می کشد و سپس این روند را تا زمانی چربی از دست دهند ، ادامه خواهند داد. پس از رسیدن به اهداف خود ، به رژیم غذایی معمولی خود با مقدار خاصی کربوهیدرات ، باز خواهند گشت.

بنابراین ، رژیم غذایی عادی ممکن است در یک روز خاص دارای کربوهیدرات بالایی باشد. در آن روزها ، می توانید تا هر مقداری که می خواهید کربوهیدرات و مقدار زیادی نان ، برنج و پاستا بخورید. تنها نکته این است که ممکن است روز بسیار سنگینی برای شما باشد زیرا می خواهید به بزرگ تر شدن عضلات ، نه سایز دور کمرتان ، کمک کند. روز بعد بدن شما همچنان کربوهیدرات روز قبل را پردازش می کند ، بنابراین همچنان می توانید وزنه های سنگین بزنید و تا جایی که امکان دارد سخت تمرین کنید. اما باید نصف کربوهیدراتی که خورده اید ( و حتی بیشتر ) را از بین ببرید.

روز بعد همه چیز کمی سخت تر می شود ، زیرا روز کم کربوهیدرات شما خواهد بود. شما تفاوت سطح انرژی را احساس خواهید کرد. هنوز مقداری انرژی به صورت ذخیره دارید ، اما نه به مقدار زیاد. اگر به درستی بخورید ، تغذیه شما برای تمرین در آن روز کافی خواهد بود.

آن روز می توانید استراحت کنید و یا تمرینات عادی انجام دهید ( مانند برخی از تمرینات سبک مربوط به قلب و یا ریکاوری ). اکثر بدنسازان روزهای کم کربوهیدرات را روز استراحت می دانند و یا فقط یک سری تمرینات سبک را انجام می دهند.

  • کارایی تاثیر چرخه کربوهیدرات

چرخه کربوهیدرات راهی عالی برای سوزاندن چربی است. در باشگاه تمرینات سخت انجام دهید و عضلات کم چرب خود را بزرگ کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید ، سطح انرژی کم و یا احساس گرسنگی ناشی از رژیم غذایی ، شما را اذیت نمی کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی آن شش پک تمرکز کنید ، قوی تر شوید و نوار چربی را از بین ببرید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

چهار × 4 =