پروتئین مورد نیاز روزانه
پروتئین مورد نیاز روزانه
2019-06-16
تمرینات اینتروال
تمرینات اینتروال
2019-06-16
Show all

تقویت عضلات پشت

تقویت عضلات پشت

تقویت عضلات پشت

تقویت عضلات پشت

در اکثر تمرینات ورزشی ، تقویت عضلات پشت نادیده گرفته می شود. عضلات پشت همانند عضلات قفسه سینه و یا حتی بیشتر از آن کارایی دارد ، اما ورزشکاران بیشتر بر روی تقویت عضلات قفسه سینه خود تمرکز می کنند. عضلات پشت گروه عضلات کلیدی برای حرکت محسوب می شوند که باعث ایجاد تعادل بدن انسان نیز می گردند.

آناتومی بدن ( عضلات پشت )
آناتومی بدن ( عضلات پشت )

آناتومی پشت :

عضلات پشت ، بزرگترین و قوی ترین عضلات بدن محسوب می شوند. سه عضله قابل توجه که در ظاهر شما تاثیر به سزایی دارند عبارتند از عضله لوزی ، فیله کمر و عضله مثلثی شکل. عضله مثلثی که ” پشتی بزرگ ” نیز نامیده می شود ، عضله دوتایی بزرگ شبیه مثلثی است که در پشت کمر واقع شده است که از داخل بازو عبور می کند و وارد بازوی بالایی می شود.

این ویژگی عضله لاتیسیموس را که تنها پیوند بین حفره لگن خاصره و شانه است را محکم می کند. عضله لاتیسیموس مسئول حرکت های مختلف بازو مانند محور کشی ( کشش به سوی محور یا خط وسط ) ، کشیدگی ( چرحش بازو در پشت بدن ) و چرخش ( عبور بازو از میان تاب گشت ) می باشد.

این عضلات بزرگ به همراه سایر عضلات برای ورزشکاران بسیار حیاتی است ، زیرا به کاهش سرعت و همچنین تثبیت الگوهای چرخشی بدن کمک می کند. تمرینات تقویت عضلات پشت بهترین تمرینات مربوط به عضله دو سر بازویی محسوب می شوند ، زیرا حرکت کشش عضله دو سر بازویی را در هر تکرار فعال می کند. عضله لوزی شکل در قسمت بالایی پشت قرار دارد که از استخوان های مهره وابسته به قفسه سینه به استخوان کتف متصل می شود.

آن ها عمدتا مسئول عقب کشیدن استخوان کتف و کشیدن آن به سمت ستون فقرات هستند. فیله کمر از سه عضله تشکیل شده است که در هر دو طرف کل ستون فقرات به صورت عمودی قرار دارد. آن ها مسئول کشیدگی ستون فقرات هستند.

چگونه بر روی عضلات پشت تمرین کنیم ؟

تقویت عضلات پشت نیاز به تلاش منظم و مستمر دارد. تمرینات عضلات پشت را باید به صورت منظم ، یک الی دو بار در هفته انجام دهید. تمرینات مربوط به عضلات پشت در مقایسه با تمرینات شانه و قفسه سینه ، بسیار راحت تر و پایدارتر می باشد. گاهی اوقات ممکن است بخواهید وزنه های سنگین تری را انتخاب کنید که ایده جالبی نمی باشد ، زیرا باعث کاهش رشد عضلات می گردد. هنگامی که شما در مورد تناسب اندام و بدنسازی عمومی صحبت می کنید ، ابتدا باید بر روی تکنیک و عضله تمرکز کنید ، نه حرکت.

کریس زینو  بدنساز حرفه ای IFBB روشی بسیار موثر و مطمئن برای تقویت عضلات پشت ورزشکاران پیشنهاد می دهد که برای ورزشکاران مبتدی بسیار مناسب است. او معتقد است که اضافه کردن وزنه برای تقویت عضلات پشت راه مناسبی نیست. کریس پیشنهاد می کند از وزنه های سبک با طیف وسیعی از حرکت ، تکرارهای آهسته به منظور افزایش زمان تحت تنش و تاکید بر اوج انقباض عضلات تمرکز کنید.

تمرینات تقویت عضله پشت
تمرینات تقویت عضله پشت

تمرینات تقویت عضلات پشت ( بخش اول ) :

تمرینات تقویت عضلات پشت ( بخش دوم ) :

این دسته تمرینات تقویت عضلات پشت شامل تمرینات پیشرفته ای همچون حرکات یک طرفه و ترکیبی است.

نوع دیگری از تمرینات تقویت عضلات وجود دارند که بر روی کل بدن تمرکز می کنند. این دسته از تمرینات نه تنها عضلات پشت بلکه عضلات همسترینگ ، ماهیچه سرین و نیم تنه را نیز تقویت می کند. همچنین باعث تقویت قدرت ورزشکاران نیز می گردد. در اکثر تمرینات خاصیت کشش ارتجاعی وجود دارد و انرژی در داخل عضلات منقبض شده ذخیره می شود.

  • فیس پول – 3 ست 15 تکرار
  • بارفیکس – 3 ست 10 تکرار
  • کشش زیر بغل تک دست – 4 ست 10 الی 12 تکرار
  • دمبل رو – 4 ست 10 الی 12 تکرار
  • ددلیفت – 3 ست 8 الی 10 تکرار
تقویت عضلات پشت

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سه =