Top

تمرینات کششی عضله ران پا

تمرینات کششی عضله ران پا

بیشتر شکایتی که خیلی از افراد می کنند این است که ” مفصل ران پای ما خیلی گرفته است ” و تنها جوابی که برای آن داریم ” این تمرینات کششی عضله ران پا را امتحان کنید ” ، می باشد.

چرا عضلات ران پا می گیرند ؟

یک گام به عقب بردارید و ببینید که بیشتر وقت خود را کجا صرف می کنید. اگر شما یک ورزشکار جوان هستید ، بیشتر وقت خود را احتمالا در مدرسه و یا کار کردن و یا تمرین کردن و حتی گاهی اوقات در خانه می گذرانید ، البته اگر خوش شانس باشید. حالا به این فکر کنید که موقعیت بدن شما در طول هر کدام از آن دوره ها چگونه است. من حاضرم شرط ببندم که بیشتر وقت خود را در حال نشستن هستید. ممکن است داخل کلاس راه بروید و یا در تمرینات بدوید ، اما اکثر وقتتان در روز را در حال نشستن به سر می برید.

همه دیده اند که پیرمردی که با یک عصا راه می رود ، تا پایین ترین حد ممکن و نزدیک به زمین ، قوز کرده است. آیا فکر می کنید که او همیشه این گونه راه می رفته است ؟ مطمئنم که خیر! شاید او صدمه ای دیده باشد که هیچ گاه بهبود نیافته است ، و یا شاید قرار گرفتن در یک موقیعت یکسان برای سالیان سال ، بدن اون را سخت و سخت تر کرده تا جایی که بالاخره کمر او خم شده است.

حرکات تکراری در طول زمان ، می تواند موقعیت بدن شما را تغییر دهد.

استخوان لگن

استخوان لگن

چگونه ؟

هنگامی که یک ماهیچه منقبض می شود ، کوتاه می گردد. برای مثال عضله دوسر را در نظر بگیرید. اگر بیش از حد تکنیکی نباشید ، این عضله به شانه و ساعد متصل می شود. هنگامی که عضله دوسر شما منقبض می شود ، آن ها کوتاه تر شده و آن دو نقطه را به هم نزدیک تر می کند. هنگامی که استراحت می کنید ، ماهیچه ها به طول نرمال خود بر می گردند و دو نقطه دورتر از هم حرکت می کنند. مداوما با منقبض کردن عضلات دوسر خود در طول یک دوره ، آنها را کوتاه تر می کنید ، حتی در زمان استراحت.

چرا مفصل ران ما سفت است ؟

مفهوم فوق را برای مفاصل خود در نظر بگیرید. هنگامی که می نشینید ، مفصل شما در موقعیت خم شده قرار دارد. بنابراین ، ماهیچه هایی که مفصل ران شما را خم می کنند ، در حالت کوتاه قرار دارند. شما احتمالا حداقل یک سوم از زمان خود در طی روز را ، در حال نشستن به سر می برید. به این فکر کنید که چه قدر آن ماهیچه های عضلات خم شده مفصل ران شما ، کوتاه می مانند؟ خیلی زیاد. با گذشت زمان ، آن ها سفت و سفت تر می شوند تا جایی که شما شبیه یک پیرمرد می شوید. اگر نمی خواهید که آن شکلی شوید ، می توانید تمرینات کششی عضله ران پا زیر را مدام انجام دهید :

کشش عضله خم شده

کشش عضله خم شده

تمرینات کششی عضله ران پا : کشش عضله خم شده مفصل ران زانو زده

ران خود را به سمت جلو ، و زانویتان را روی زمین قرار دهید. استخوان تهی گاهی شما ( عکس فوق ) ، یکی از عضله های خم کننده اصلی مفصل ران ، که یک عضله عمیق است ، نیاز به فعال سازی ایزومتریک ( هم اندازه ) دارد تا کش بیاید.

کشش کبوتری

کشش کبوتری

تمرینات کششی عضله ران پا : کشش کبوتری

پاشنه پای جلویی خود را به سمت جیب شلوارتان ، روی یک پای دیگرتان قرار دهید. این کار منجر به هم تراز شدن مفصل ران شما می گردد و به شما اجازه می دهد تا آن ها را روی سطح زمین قرار دهید و در نتیجه منجر به تمرکز داشتن روی کشش می گردد.

کشش مرد عنکبوتی

کشش مرد عنکبوتی

تمرینات کششی عضله ران پا : کشش مرد عنکبوتی

به حالت خیز بایستید و مفصل ران پای پایینی خود را ، به طور متقاطع بدن خود قرار دهید ، هنگامی که می چرخید.

تحرک عضله

تحرک عضله

تمرینات کششی عضله ران پا : تحرک عضله خم کننده مفصل ران

غلطک و یا لاکروس ( نوعی توپ بازی ) را به داخل لگن خود فشار دهید. فشار را تا اندازه ای که مورد نیاز است ، وارد کنید و غلطک و توپ را به سمت جلو و عقب حرکت دهید تا بافت را بشکنید. وقتی که یک نقطه حساس را پیدا می کنید ، روی آن تمرکز کنید و فشار بیشتری روی آن اعمال کنید تا آن سفتی را آزاد کنید.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه حرکات بدنسازی مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

13 + ده =