خرید مکمل آرژنین

آرژنین چیست

ال آرژنین یک بلوک ساختاری شیمیایی به نام ” آمینو اسید ” است. در واقع آرژنین یک اسید آمینه نیمه ضروری و یا غیر ضروری شرطی است. مزایای ال آرژنین در بدنسازی از نقش آن در سنتز پروتئین حاصل شده و به عنوان ماده تشکیل دهنده نیتریک اسید محسوب می شود. آرژنین بر تعدادی از آنزیم ها و هورمون ها نیز تاثیر می‌ گذارد. از آنجایی که آرژنین جزیی از کلاژن است و در ایجاد استخوان های جدید و سلول های لیگامنت کمک می‌ کند ، برای درمان آرتریت و اختلال های بافت پیوندی مفید می ‌باشد. این ماده در حمل و ذخیره‌ سازی نیتروژن به صورت یک ناقل عمل می ‌کند و از این طریق برای حفظ تعادل صحیح نیتروژن مفید بوده و در دفع نیتروژن اضافی نیز نقش دارد.

عملکرد آرژنین چیست

در داخل بدن آرژنین به ماده شیمیایی به نام اکسید نیتریک تبدیل می شود. اکسید نیتریک باعث می شود رگ های خونی به منظور بهبود جریان خون ، بازتر شوند. آرژنین همچنین منجر به تحریک آزادسازی هورمون رشد ، انسولین و سایر مواد در بدن می گردد. آرژنین نقش مهمی در تقسیم سلولی ، بهبود زخم ، از بین بردن آمونیاک بدن ، بهبود عملکرد سیستم ایمنی و ترشح هورمون ها ایفا می کند.

فواید مکمل آرژنین

دخالت در سنتز و ساخت نیتریک اکسید
کاهش زمان ترمیم زخم و جراحات
تسریع زمان ترمیم و بهبود بافت‌ های آسیب دیده
کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری ها
افزایش حجم توده های عضلانی
کاهش بافت آدیپوز چربی بدن و کمک به کاهش وزن
کمک به افزایش حساسیت و عملکرد انسولین
کمک به کاهش فشار خون
افزایش بارورسازی مردان و زنان
افزایش تولید اسپرم
افزایش توانایی دستگاه تولید مثل
مقابله با زوال عقل
جلوگیری از سرماخوردگی
مقابله با التهابات بدن
کاهش خطر ابتلا به تصلب شراین ( سفت شدن و کلفت شدن دیواره های سرخرگ‌ ها ) و سکته قلبی
ترمیم رگ های خونی
مبارزه با نارسایی احتقانی قلب و بیماری عروق کرونر
کاهش فشار خون
بهبود عملکرد در حین تمرینات ورزشی
بهبود سیستم ایمنی بدن
کاهش درد عضلات ( به ویژه درد پای ناشی از عروق خونی مسدود شده )
بهبود عملکرد کلیه
بهبود ظرفیت ذهن

خرید مکمل آرژنین برای چه افرادی مناسب است

هنگام خرید آرژنین باید به این نکته توجه داشته باشید که همه به این آمینو اسید نیازمند هستند. درصد افرادی که نیازمند دریافت آرژنین هستند روز به روز رو حال افزایش است که از این افراد می‌ توان به کودکان ، نوزادن ، ورزشکاران ، افراد چاق و همچنین افراد مسن اشاره کرد. برای افراد بزرگسال آرژنین یک آمینو اسید غیر ضروری تلقی‌ می شود ، اما در کودکان وجود آرژنین برای بهبود سیستم ایمنی آنها در بزرگسالی بسیار ضروری می‌ باشد.
به طور کلی افراد زیر می توانند از مکمل آرژنین استفاده نمایند :
کودکان کمتر از هفت سال
ورزشکاران
اشخاصی که قصد کاهش وزن دارند
افراد مسن
افرادی که دچار آسیب‌ دیدگی شده‌ اند

میزان / زمان مصرف مکمل آرژنین

قبل از خرید مکمل آرژنین سعی کنید اطلاعات جامعی درباره دوز مصرف آن به دست آورید. مقدار استاندارد مورد نیاز برای افرادی که ورزش می کنند قبل از تمرین 3 الی 6 گرم است. برای بالا بردن سطح ال آرژنین در تمام روز باید در سه وعده روزانه ال آرژنین مصرف کرد که در مجموع به مقدار 15 الی 18 گرم خواهد بود. معمولا برای ورزشکاران مقدار مشخصی از ال آرژنین توصیه نشده و بهتر است ابتدا با دوزهای پایین همانند 3 الی 5 گرم روزانه قبل و بعد از تمرین شروع کنند و بعد از یک هفته به منظور حداکثر کردن بازده ، دوز مصرفی را افزایش دهند.
معمولا دوره مصرفی آرژنین دو ماهه است. پس از دو ماه مصرف باید دوره را قطع نموده و سپس مجددا مصرف را شروع کنید. دوز مصرفی ال-آرژنین بستگی به شرایط فعلی شما نیز دارد. به عنوان مثال در درمان بیماری های قلبی و جنسی باید روزانه 3 الی 6 گرم ( در دو دوز ) ، به منظور بهبود عملکرد تمرینات ورزشی خود روزانه 9 گرم و به منظور جلوگیری از التهاب و بهبود سیستم گردش خون روزانه 1 گرم مصرف کنید.

موارد منع مصرف مکمل آرژنین

مکمل آرژنین جز آن دسته از مکمل هایی است که اگر برای کوتاه مدت مورد استفاده قرار گیرد ، هیچ عارضه جانبی خاصی نداشته و تقریبا هر کسی می تواند استفاده نماید. با این حال قبل از خرید آرژنین حتما با پزشک و یا متخصص تغذیه مشورت نمایید. در صورت مشاهده درد معده ، نفخ ، اسهال ، سرفه و یا کاهش فشار خون پس از مصرف این مکمل ، سریعا به پزشک خود مراجعه کنید.
افرادی که ناراحتی های کلیوی دارند ، قبل از مصرف این مکمل حتما با پزشک خود درباره دوز مصرفی مشورت نمایند زیرا آرژنین منجر به افزایش سطح پتاسیم شده و این موضوع برای این دسته از افراد خطرناک است.