خرید مکمل تستسترون بوستر

تستسترون بوستر چیست

تستسترون بوستر مکملی است که به منظور افزایش سطح تستسترون در خون استفاده می شود. تستسترون هورمون اصلی میل جنسی آقایان محسوب می شود. این هورمون عهده دار تمایلات جنسی آقایان بوده و هورمون اصلی تولید عناصر مرتبط با توده های عضلانی ، موی صورت ، میل جنسی و تولید اسپرم می باشد. علاوه بر این ، این هورمون عملکردهای حیاتی دیگری به عنوان ترکیب شیمیایی اصلی تستسترون استروئیدی دارد و استروئیدها اثرات فیزیولوژیکی و همچنین روان شناختی قابل توجهی در آقایان به ویژه بزرگسالان دارد. از سن 30 سالگی تولید تستسترون به تدریج کاهش می یابد. بنابراین ، غلظت تستسترون خون به آرامی کم می شود و علائمی همچون کاهش میل جنسی ، افسردگی حاد ، خستگی ، سطح انرژی کم و بی خوابی خواهید داشت و زمان آن می رسد که اقدام به خرید مکمل تستسترون بوستر نمایید!

عملکرد تستسترون بوستر چیست

این هورمون باعث جهش رشد و همچنین شکل گیری بافت ها می شود. محل اصلی ساخت و ترشح این هورمون در بدن مردها بیضه است. در خانم ها این هورمون در تخمدان و غده فوق کلیوی سنتز می شود. به طور کلی تستسترون مسئول ایجاد صفات متمایز بدن مردانه است. اما در حدود سنین 10 تا 13 سالگی که شروع بلوغ است ، ترشح این هورمون تحت تاثیر هورمون های هیپوفیز قدامی به سرعت افزایش می یابد و این ترشح زیاد در بیشتر بقیه طول عمر ادامه می یابد. تستسترون هورمون اصلی جنسی در مردان است و عملکردهای مهمی در بدن انسان ایفا می کند. برخی از رایج ترین آن ها عبارتند از :
رشد آلت جنسی آقایان
دو رگه شدن صدا در دوران بلوغ
ظاهر موی صورت از دوران بلوغ
افزایش سایز عضلات و قدرت
رشد استخوان ها
افزایش میل جنسی
تولید اسپرم
مکانیسم اثر مکمل تستسترون :
تستسترون یک آندروژن است که باعث تحریک گیرنده های آندروژن در بافت ها و اندام های بدن می شود و از این طریق اثر آندروژنیک خود را اعمال می کند.
غلظت های فیزیولوژیک آندروژن موجب تحریک اسپرماتوژنز و قدرت جنسی و ایجاد و حفظ صفات ثانویه جنسی در مردان می شود.
این دارو اثرات مهاری و ضد استروژنی را در تومورهای پستان وابسته به هورمون دارد که باعث اثر ضد نئوپلاسم این دارو می شود.
آندروژن ها با افزایش تولید فاکتور محرک اریتروپویتیک موجب ساخت گلبول های قرمز خون می شوند.

فواید مکمل تستسترون بوستر

قبل از اقدام به خرید تستسترون بوستر باید اطلاعات جامعی درباره مزایای این مکمل به دست آورید. برخی از رایج ترین آن ها عبارتند از :
تقویت قلب
کاهش چربی بدن و افزایش حجم توده های عضلانی
تقویت حافظه
تقویت استخوان ها
بهبود خلق و خو
افزایش میل جنسی
درمان افسردگی
کاهش احتمال خطر ابتلا به آلزایمر

خرید مکمل تستسترون بوستر برای چه افرادی مناسب است

مکمل تستسترون بوستر ازجمله مکمل هایی است که اکثر افراد به ویژه آقایان تمایل به خرید آن دارند. این مکمل همچنین برای افراد زیر نیز مناسب است :
ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم توده های عضلانی و تحکیم استخوان ها هستند.
افرادی که به دنبال افزایش میل جنسی هستند.
افرادی که به دنبال افزایش انرژی و تقویت حافظه هستند.

میزان / زمان مصرف مکمل تستسترون بوستر

مکمل تستسترون به صورت کپسول ، قرص و یا قرص‌ های جویدنی ارائه می‌شود. این محصول به تنهایی نیز موجود بوده و بخشی از اجزای تشکیل دهنده محصولات دیگر به شمار نمی‌ رود. در مورد زمان بندی مصرف مکمل تستسترون ، توصیه می شود برای دستیابی به نتیجه مطلوب روزانه 2 الی 3 کپسول 1 ساعت قبل از شروع تمرین میل کنید.
دوز مصرفی تستسترون بوستر :
درمان کمبود تولید غدد جنسی هورمون های جنسی در مردان :
بالغین - 400 تا 500 میلی گرم از راه عضلانی هر 2 تا 4 هفته تزریق شود.
درمان بلوغ دیررس یا تاخیر در بلوغ پسران :
کودکان - 50 تا 200 میلی گرم از راه عضلانی هر 2 تا 4 هفته و حداکثر به مدت 6 ماه تزریق شود.
درمان پالیاتیو - سرطان پیشرفته پستان :
بالغین - 50 تا 200 میلی گرم از راه عضلانی هر هفته تزریق شود.
مصارف جانبی ( درمان برخی از کم خونی ها مانند کم خونی آپلاستیک ، میلوفیبروز ) :
بالغین - 400 میلی گرم در روز به مدت یک هفته و سپس 400 میلی گرم یک یا دو بار در هفته از راه عضلانی تزریق شود. درمان نگهدارنده با دوز 200 تا 400 میلی گرم در ماه ادامه داشته باشد.

موارد منع مصرف مکمل تستسترون بوستر

قبل از خرید مکمل تستسترون بوستر باید حتما اطلاعات جامعی درباره این مکمل به دست آورید و با پزشک و یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید. در مصرف این مکمل زیاده روی نکنید ، زیرا مصرف طولانی مدت مکمل تستسترون بوستر در تولید تستسترون بدن اختلال ایجاد می کند. افرادی که حساسیت مفرط به دارو دارند و یا مبتلا به هیپرکلسمی ( بالا بودن غلظت کلسیم در خون ) ، نارسایی قلبی و کبدی و کلیوی هستند و همچنین مردان مبتلا به سرطان سینه یا پروستات ، خانم های باردار و شیرده قبل از مصرف این مکمل باید با پزشک خود مشورت کنند!