خرید مکمل جی اچ بوستر

جی اچ بوستر چیست

هورمون رشد ( GH ) هورمونی است که از بخش پیشین هیپوفیز یا آدنوهیپوفیز آزاد می‌ شود. هورمون رشد یا سوماتوتروپین ساختمانی گلیکو پروتئینی ( گلیکوپروتئین ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات است ) دارد. به طور کلی هدف این هورمون ، افزایش بیو سنتز پروتئین در سلول‌ های بدن است. GH اثر خود را با استفاده از انواعی از پروتئین‌ ها تحت عنوان سوماتومدین‌ ها به سلول‌ ها القا می‌ کند. ورزش به خصوص اگر همراه با حرکات دست ها باشد ، می ‌تواند محرک تولید هورمون رشد باشد.

عملکرد جی اچ بوستر چیست

هورمون رشد در متابولیسم ( سوخت و ساز ) پروتئین ، کربوهیدرات و لیپیدها دخالت دارد و هدف نهایی آن افزایش بیوسنتز پروتئین‌ ها در سلول ها است تا بدین وسیله ، سبب رشد ابعادی و تعدادی سلول‌ ها گردد. همچنین هورمون رشد در بدنسازی سبب تحریک صفحات رشد استخوان ‌های طویل ، قبل از سن بلوغ می ‌شود اما بعد از سن بلوغ به دلیل استخوانی شدن این صفحات ، رشد استخوان ‌ها به صورت قطری ادامه خواهد داشت. هورمون رشد در بدنسازی اثرات متعدد دیگری همچون موارد ذکر شده در لیست زیر را دارد :
کاهش جذب گلوکز توسط کبد
افزایش گلوکونئوژنزی ( فرآیند تبدیل کربوهیدراتها به گلوکز ) در کبد
نقش داشتن در هومئوستازی ( حفظ شرایط پایدار و ثابت در محیط داخلی )

فواید مکمل جی اچ بوستر

افزایش سطح کلسیم و تقویت و افزایش قوای استخوان ها
افزایش حجم عضلات از طریق فزون پروری ( بزرگ شدن عضوی بیش از حد لزوم ) سارکومر ( سارکومرها واحدهای انقباضی سلول می ‌باشند )
بهبود لیپولیز ( تجزیه چربی )
افزایش سنتز پروتئین
تحریک رشد ارگان های داخلی ( به غیر از مغز )
بهبود هم ایستایی ( حفظ شرایط پایدار و ثابت در محیط داخلی بدن )
کاهش جذب گلوکز در کبد
بهبود عملکرد پانکراس
افزایش یون زدایی T4 به T3

خرید مکمل جی اچ بوستر برای چه افرادی مناسب است

GH با تعامل با یک گیرنده خاص بر روی سطح سلول ها عمل می کند. موثرترین مزیت هورمون رشد ، افزایش قد در دوران کودکی است. از این رو مصرف مکمل جی اچ بوستر برای افرادی که در حال رشد هستند بسیار مناسب است. به طور کلی هر یک از افراد زیر می توانند اقدام به خرید مکمل جی اچ بوستر نمایند :
ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم ماهیچه و افزایش چربی سوزی هستند.
افراد مبتلا به بیماری آرتروز
ورزشکارانی که به دنبال بهبود سطح انرژی هستند
نوجوانان در حال رشد

میزان / زمان مصرف مکمل جی اچ بوستر

داشتن اطلاعات کافی درباره دوز مصرفی و زمان صحیح مصرف مکمل های جی اچ بوستر به شما در دستیابی به نتیجه مطلوب کمک شایانی می کند. توصیه می شود بزرگسالان روزانه 1 الی 3 واحد بین المللی مصرف کنند. بدنسازان به دوز بالاتری احتیاج دارند. دوز مورد نیاز ورزشکاران حرفه ای 1 الی 6 واحد بین المللی به مدت 6 تا 24 هفته است. بهترین زمان مصرف این مکمل ها قبل از خواب است.

موارد منع مصرف مکمل جی اچ بوستر

مکمل های جی اچ بوستر از جمله مکمل هایی است که قبل از خرید و مصرف آن باید حتما با پزشک خود مشورت کنید. افراد دیابتی ، قبل از شروع مصرف این مکمل حتما باید درباره دوز مصرفی با متخصص تغذیه مشورت کنند. افرادی که کلسترول بالایی دارند ، هرگز از این مکمل استفاده نکنند زیرا بلافاصله پس از مصرف سطح کلسترول افزایش می یابد. پس از مصرف این مکمل ممکن است هر یک علائم ذکر شده در لیست زیر را مشاهده کنید. در این صورت سریعا به پزشک مراجعه نمایید :
درد عصبی ، عضلانی و یا مفاصل
ورم ناشی از مایع موجود در بافت های بدن
سندرم استخوان مچ دست
بی حسی