خرید مکمل پری ورک اوت

مکمل پری ورک اوت چیست

مکمل های پری ورک اوت از اجزای تشکیل دهنده مختلفی تشکیل شده اند که منجر به بهبود انرژی و عملکرد ورزشکاران می گردد. پری ورک اوت ها معمولا به صورت پودر موجود هستند که می توانید در آب ترکیب کرده و قبل از شروع تمرینات میل کنید. اجزای تشکیل دهنده پری ورک اوت ها معمولا عبارتند از آمینو اسیدها ، ویتامین های B ، کافئین ، کراتین و شیرین کننده های مصنوعی که مقادیر آن ها در هر پری ورک اوت متفاوت خواهد بود. پروتئین ماده اصلی تمامی مکمل های پری ورک اوت است که منجر به افزایش حجم و رشد عضلات می گردد. مصرف مکمل های پری ورک اوت باعث می شود ورزشکاران فراتر از حد معمول تمرین کنند. این دسته از مکمل ها ممکن است شامل یک عنصر و یا ترکیبی از مواد مختلف باشند ، بنابراین باید هنگام خرید مکمل پری ورک اوت دقت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

عملکرد مکمل پری ورک اوت

مکمل پری ورک اوت سیستم عصبی را تحریک کرده و باعث می شود مغز شما بیشتر از حد معمول کار کند. آنها بر سیستم عروقی و عضلانی شما اثرات سیستماتیک و ساختاری دارند و نهایتا به بهبود جریان خون و جذب مواد مغذی مناسب کمک می کنند. کافئین ماده ای محرک و یکی از مواد مغذی موجود در اکثر پری ورک اوت ها است که منجر به افزایش انرژی ورزشکاران می گردد. کافئین با مهار گیرنده های آدنوزین تاثیر مستقیمی بر مغز شما می گذارد - بخشی از سیستم عصبی که باعث آرامش و خواب آلودگی شما می شود.

انواع پری ورک اوت

هنگام خرید پری ورک اوت باید اهداف و نوع تمریناتی که انجام می دهید را مشخص کنید. به طور معمول اجزای تشکیل دهنده منحصر به فرد موجود در مکمل های پری ورک اوت ، فقط جنبه های خاصی از عملکرد شما در حین تمرینات را بهبود می بخشند. برخی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده مکمل های پری ورک اوت که باعث تمیز آن ها از یکدیگر می شوند عبارتند از :
کافئین ( بهبود دهنده انرژی و عملکرد و کاهش دهنده چربی )
کراتین ( افزایش قدرت ، استقامت و سایز عضلات )
بتا-آلانین ( کاهش خستگی عضلات )
ال آرژنین ( برای تولید نیتریک اسید )
پروتئین ( افزایش عضله سازی )

فواید مکمل پری ورک اوت

هنگام خرید پری ورک اوت باید توجه داشته باشید که مکمل پری ورک اوت به شما کمک می کند تا سخت تمرین کنید و با گذشت زمان ، می توانید عضلاتی حجیم و قوی برای خود بسازید! به یاد داشته باشید که هدف اصلی مکمل پری ورک اوت ایجاد عضله به صورت مستقیم و یا بهبود فیزیک شما نمی باشد. این مکمل انرژی ، استقامت و تمرکز برای انجام تمرینات را فراهم می کند که از این طریق می توانید به آن دو هدف ذکر شده دست یابید. برخی از رایج ترین فواید این مکمل عبارتند از :
افزایش انرژی در حین تمرین
بهبود عملکرد ورزشکاران
افزایش سرعت متابولیسم ( سوخت و ساز بدن ) و کاهش وزن
بهبود روند ریکاوری
بهبود تمرکز ورزشکاران در حین تمرین
افزایش روند عضله سازی

خرید مکمل پری ورک اوت برای چه افرادی مناسب است

هنگام خرید پری ورک اوت حتما باید به اجزای تشکیل دهنده آن توجه کنید. به طور کلی مصرف این مکمل برای ورزشکارانی که به دنبال کاهش دردهای عضلانی ناشی از تمرینات ورزشی ، بهبود عملکرد در حین تمرین ، افزایش روند عضله سازی ، افزایش سطح گلوکز و انسولین پس از اتمام تمرین و کاهش وزن هستند ، بسیار ایده آل می باشد.

میزان / زمان مصرف مکمل پری ورک اوت

بسیاری از ورزشکاران دقیقا قبل از شروع تمرینات خود از مکمل پری ورک اوت استفاده می کنند. بیشتر مواد تشکیل دهنده موجود در مکمل پری ورک اوت نیاز به 30 الی 60 دقیقه زمان دارند تا به بالاترین سطح خون شما برسند. اگر زودتر مکمل پری ورک اوت خود را میل کنید برای مثال 60 تا 90 دقیقه قبل از شروع تمرین ، همچنان انرژی کافی برای انجام تمرینات سنگین را خواهید داشت. مقدار مصرف مکمل پری ورک اوت بستگی به اجزای تشکیل دهنده آن مکمل ، اهداف شما و نوع تمرینات ورزشیتان دارد.

موارد منع مصرف مکمل پری ورک اوت

مکمل پری ورک اوت از جمله مکمل های ورزشی بی خطری است که عارضه جانبی خاصی ندارد. هنگام خرید مکمل پری ورک اوت حتما به اجزای تشکیل دهنده آن توجه کنید. از آنجایی که کافئین یک ماده محرک و یکی از اجزای تشکیل دهنده اصلی این مکمل ها می باشد ، ممکن است باعث افزایش ضربان قلب گردد. از این رو قبل از خرید پری ورک اوت حتما با پزشک خود مشورت کنید.
اگر پیش زمینه ناراحتی های پوستی دارید ، در مصرف مکمل های پری ورک اوت حاوی بتا آلانین زیاده روی نکنید زیرا این ماده باعث خارش موقت پوست می شود.