خرید مکمل گینر

مکمل گینر چیست

مکمل گینر در میان ورزشکاران بسیار محبوب است ، زیرا منجر به بهبود ریکاوری بعد از اتمام تمرینات با شدت بالا می گردد. در واقع گینر یک پودر پروتئین با میزان کالری بالا است که با هدف افزایش میزان کالری دریافتی روزانه جهت افزایش وزن مورد استفاده قرار می گیرد.
معمولا مکمل های گینر حاوی ترکیبی از پروتئین ، چربی و کربوهیدرات هستند. نسبت مقدار این مواد در هر محصول متفاوت خواهد بود. از این رو باید هنگام خرید گینر بسیار دقت کنید. معمولا از پروتئین های وی ، کازئین و سویا / پروتئین های گیاهی و همچنین از دکستروز ، مالتودکسترین و یا ذرت مومی ( یا ترکیبی از هر سه مورد ) به عنوان کربوهیدرات در گینرها استفاده می شود. هیچ منبع استاندارد چربی برای مکمل های گینر وجود ندارد. برخی گینرها حاوی مواد اضافی همچون BCAAs ، کراتین ، ویتامین ها و مواد معدنی هستند.
اگر هنگام خرید مکمل گینر به لیست مواد تشکیل دهنده آن ها نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که میزان کربوهیدرات آن خیلی بیشتر از پودرهای پروتئین است. نسبت کربوهیدرات به پروتئین بیشتر گینرها 2:1 است که تاثیر به سزایی در افزایش انرژی و افزایش میزان کربوهیدرات دریافتی در طول روز دارد. گینرها معمولا حاوی 80 درصد کربوهیدرات و 10 الی 20 درصد پروتئین هستند.
تاثیر مکمل های گینر بستگی به زمان مصرف آن ها دارد. اگر قبل از شروع تمرین میل کنید ، منجر به افزایش انرژی و کاهش علائم خستگی می شود. مصرف بلافاصله پس از اتمام تمرین ، منجر به بازسازی ذخایر گلیکوژن در عضلات و رشد بافت های عضلانی می گردد. علاوه بر این به دلیل محتوای زیاد کربوهیدرات ، مکمل های گینر منجر به افزایش چربی بدن می گردند.
هنگام خرید گینر باید به نوع و کیفیت مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید. مدل های مختلفی در بازار موجود است که عملا هیچ تاثیری نخواهند داشت. حتما باید از شرکت های معتبر خریداری کنید.
یکی از مزایای استفاده از مکمل گینر وجود نوع خاصی از چربی ها است که به شما کمک می کنند در کنار روند افزایش حجم عضلات ، لاغر بمانید. هنگام خرید مکمل گینر باید مکملی را انتخاب کنید که حاوی تری گلیسیرید زنجیره ای به مقدار متعادل و کمترین مقدار چربی های اشباع شده باشد.
اگر می خواهید از مکمل های گینر بلافاصله قبل از شروع تمرین و یا بعد از اتمام تمرین استفاده نمایید ، گزینه ای را انتخاب کنید که کمترین میزان چربی و بیشترین میزان کربوهیدرات را داشته باشد. این اولین زمان تغذیه عضلات است تا چرخه انسولین به گردش درآید و آمینو اسیدها به سرعت وارد سلول های عضلات شوند.
یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید این است که اکثر مکمل های گینر حاوی ال گلوتامین نیز هستند. این ماده شیمیایی برای بسیاری از ورزشکاران حائز اهمیت است. این آمینو اسید منجر به افزایش سرعت ریکاوری بدن بعد از اتمام تمرینات با شدت بالا و همچنین بهبود سیستم ایمنی بدن می گردد. کافی است که تنها مکمل گینر شما حاوی مقدار کافی ال گلوتامین باشد ، تا بتوانید به اهداف خود دست یابید.

عملکرد مکمل گینر

همواره افزایش وزن برای بدنسازان لاغر یکی از سخت ترین مشکلات بوده و برخی از بدنسازها شاید ده ها دوره و رژیم را برای افزایش وزن تست کرده باشند ، اما به نتیجه دلخواه خود دست نیافتند. این دسته از ورزشکاران باید جهت خرید گینر سریعا اقدام نمایند. البته باید نکات پزشکی را هم در نظر بگیریم. مکمل گینر شاید پاسخی برای این پرسش ها باشد. مکمل گینر در واقع همان کربوهیدرات است که با چربی و پروتئین مخلوط شده است.
یکی دیگر از مهم ترین محتویات موجود در گینرها حضور آنزیم های گوارشی برای کاهش التهابات بدن است. علاوه بر این ، مواد مغذی و ویتامین های موجود در فرمول مکمل گینر به بهبود سلامتی کلی بدن کمک می کنند. مکمل گینر کاربردهای بسیار زیادی همچون کمک به عضله سازی سریع تر ، بهبود ریکاوری پس از اتمام تمرین ، بهبود عملکرد شما در حین تمرینات ، بهبود تعادل پروتئین و افزایش میزان کالری دریافتی دارد.
یکی از مهم ترین مزایای مکمل گینر این واقعیت است که اکثر این مکمل ها شامل کراتین هستند و شما با یک تیر دو نشان را می زنید. همین امر امکان دستیابی به دو هدف اصلی تنها با مصرف یک مکمل منحصر به فرد را فراهم می کند.
مکمل های گینر حاوی تقویت کننده های رشد عضلات همچون BCAAs ، گلوتامین ، کراتین و انواع ویتامین ها هستند. یک وعده گینر معمولا 350 تا 1200 کالری دارد. مقدار پروتئین موجود در هر وعده از 15 تا 65 گرم متفاوت خواهد بود. خرید مکمل گینر معمولا برای افرادی با متابولیسم بسیار سریع مناسب خواهد بود. مکمل گینر در بدن عملکردهای متفاوتی همچون افزایش حجم توده های عضلانی بدون چربی ، تامین کالری مورد نیاز و تامین کربوهیدرات و پروتئین بدن دارد.
این مکمل ها منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند که برای تناسب اندام و بهبود سلامتی بسیار حائز اهمیت است. یک مکمل گینر با کیفیت همچنین حاوی فیبر است ، که باعث بهبود هضم و کاهش نفخ معده می گردد. فیبر همچنین برای متعادل کردن سطح کلسترول بدن ضروری است. عملکرد مکمل های گینر به گونه ای است که منجر به افزایش سایز و حجم توده های عضلانی در بدن شده و به راحتی می توانید میزان کالری دریافتی را افزایش دهید.

فواید مکمل گینر

قبل از خرید مکمل گینر باید اطلاعات جامعی درباره خواص آن به دست آورید و از این طریق مطمئن شوید که آیا این مکمل برای شما و اهدافتان مناسب است یا خیر! اولین مزیت این مکمل ها این است که کالری مورد نیاز روزانه شما جهت افزایش سایز و حجم عضلات را تامین می کنند. یکی از مزایای مکمل گینر که باعث شده است محصولی منحصر به فرد باشد ، وجود چربی های سالم در فرمول آن است. مکمل های گینر غنی از فیبر ، کراتین و ال-گلوتامین بوده و منجر به بهبود روند ریکاوری و رشد عضلات می گردند و نهایتا به بهبود عملکرد شما در حین تمرینات کمک شایانی می کند.
فیبر موجود در مکمل های گینر مانع نفخ معده شده و به هضم آن کمک شایانی می کند. گینرهایی که شامل کراتین هستند برای افزایش هایپرتروپی عضلات بسیار موثر خواهند بود. از آنجایی که مکمل های گینر حاوی پروتئین وی با کیفیت هستند ، بهترین مکمل برای بدنسازان حرفه ای محسوب می شوند. مکمل گینر حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است. این کربوهیدرات ها انرژی مورد نیاز شما برای انجام تمرینات سنگین را تامین می کنند.

خرید مکمل گینر برای چه افرادی مناسب است

ورزشکارانی که به دنبال افزایش وزن هستند.
ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم توده های عضلانی بدون چربی هستند.
افرادی که از کمبود وزن رنج می ‌برند.
افرادی که اشتهای بسیار کمی دارند و به اندازه کافی مواد مغذی لازم برای دستیابی به کالری مورد نیاز روزانه خود ( که برای رشد ضروری است ) را دریافت نمی کنند.
تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف مکمل های گینر برای افراد لاغر بسیار مناسب است ، زیرا علاوه بر افزایش رشد عضلات منجر به افزایش حجم توده های چربی نیز می گردد. این موضوع برای افرادی با سیستم بدنی اکتومورف ( برون دیس ) خبر خوبی است ، زیرا این دسته از افراد بسیار لاغر هستند و ساختار بدنی ضعیفی دارند و افزایش وزن برای آن ها بسیار دشوار است. با مصرف مکمل های گینر آن ها به راحتی می توانند میزان کالری دریافتی خود را افزایش دهند و خرید گینر بهترین گزینه برای آن ها محسوب می شود.

میزان / زمان مصرف مکمل گینر

هدف اصلی این مکمل ها افزایش کالری دریافتی و بهبود رشد عضلات است. این بدین معناست که حتی می توانید صبح زود به منظور افزایش سریع کالری از این مکمل استفاده کنید تا دیگر نگران کالری دریافتی در طول روز نباشید. بعد از اتمام تمرین که کالری زیادی نیز سوزانده اید می توانید برای جبران کالری از دست رفته از این مکمل ها استفاده نمایید. بهترین زمان و میزان استفاده از مکمل گینر عبارتست از :
صبح پس از بیدار شدن = بدن در طول شب به میزان 6 الی 9 ساعت استراحت کرده و فاقد مواد مغذی است.
قبل از تمرین = مصرف مکمل گینر قبل از تمرین ، علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت های ورزشی ، موجب جلوگیری از حس گرسنگی در حین فعالیت جسمانی می شود.
در حین تمرین = مصرف مواد قندی در هنگام فعالیت های فیزیکی ، منجر به کاهش مصرف گلوکز خون و انسولین شده و واکنشی را که سبب سقوط ناگهانی گلوکز خون می گردد را کاهش می دهد.
بعد از تمرین = مصرف مکمل گینر بعد از تمرین ، موجب ذخیره مجدد گلیکوژن عضلانی شده و در نتیجه از ایجاد حس خستگی ناشی از فعالیت‌ های شدید و سنگین ورزشی به طور قابل توجهی خواهد کاست.

موارد منع مصرف مکمل گینر

در حالت کلی مصرف مکمل گینر بی خطر بوده و هیچ عارضه جانبی جدی ندارد. برخی از مکمل های گینر غنی از گلوتن بوده و افرادی که ناراحتی های معده و سیستم گوارشی دارند ( به دلیل وجود پروتئین های گیاهی موجود در آن ) ، قبل از خرید مکمل گینر و مصرف آن حتما باید با متخصص تغذیه و پزشک خود مشورت کنند.
از آنجایی که میزان قند ساده موجود در مکمل های گینر بالا است ، توصیه می شود در مصرف شیرینی جات و مواد قندی زیاده روی نکنید. اگر از مکمل های گینر حاوی کراتین زیاد استفاده می کنید ، حتما باید آب فراوانی در طول روز بنوشید تا دچار گرفتگی عضلات نشوید. توجه داشته باشید تمام کالری زیاد گینرها تبدیل به توده های عضلانی نمی شود ، بلکه بخشی از آن به بافت های چربی تبدیل می شود. از این رو قبل از خرید گینر باید حتما از رژیم غذایی متعادلی پیروی کنید و حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید.