روش مصرف کراتین
روش مصرف کراتین
2019-06-16
برنامه چربی سوزی حرفه ای
برنامه چربی سوزی حرفه ای
2019-06-16
Show all

زمان مصرف کراتین

زمان مصرف کراتین

زمان مصرف کراتین

زمان مصرف کراتین

به طور خلاصه ، اگر شما از مکمل کراتین استفاده می کنید به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب ، پیشنهاد می شود 30 دقیقه قبل از شروع تمرین و یا بلافاصله پس از اتمام تمرین میل کنید.

کراتین منجر به افزایش ذخایر عضلانی یک نوع انرژی ، به نام کراتین فسفات ( CP ) می گردد. کراتین فسفات در تولید انرژی برای تمرینات کوتاه مدت و سنگین ( با شدت ) نقش بسیار مهمی دارد. مصرف مکمل کراتین ذخایر CP عضلات را افزایش می دهد و به تغذیه سیستم انرژی ATP-PC کمک می کند ، که یک سیستم اصلی انرژی است که در تمرینات وزنه برداری و قدرتی به ما کمک می کند. علاوه بر این ، زمانی که CP داخل عضلات تحلیل می شود ، خستگی عضلات افزایش می یابد. ثابت شده است که افزایش ذخایر کراتین داخل بدن به افزایش سطح CP کمک می کند ، بنابراین نتیجه کار بهتری در طول تمرینات بی هوازی به دست می آید.

زمان مصرف کراتین در بدنسازان از عمده سوالات و دغدغه های رایج ورزشکاران است. چرا که همه ورزشکاران به دنبال دریافت نتیجه بهتر از تمرینات هستند و یکی از این راه های کمکی ، دانستن صحیح زمان مصرف کراتین می باشد. زمان مصرف کراتین کی است ؟ پاسخ کوتاه قبل و بعد از تمرین می باشد. مصرف کراتین قبل از شروع تمرین به منظور بارگیری سلول های عضلانی منجر به دستیابی به نتایج مطلوب می گردد. اما نباید شرایط ریکاوری بعد از تمرین را نیز فراموش کنیم.

تحقیقاتی که بر روی زمان مصرف کراتین صورت گرفته است ، نشان می دهد به طور کلی سه حالت برای مصرف این مکمل وجود دارد :

  • بعد از اتمام تمرین ، عضلات شما یک جلسه تمرینی سختی را تحمل کرده است و برای مقابله با مواد مغذی شروع به کار می کند. در این صورت زمان آن است تا روند ریکاوری را بهبود دهیم و با مصرف کراتین مواد مغذی مورد نیاز بدنمان را تامین کنیم. حتما می خواهید برای تغذیه سلول های عضلات خود ، کراتین زیادی مصرف کنید. مصرف کراتین بعد از اتمام تمرین شما را برای تمرینات جلسه بعدی آماده خواهد کرد.
  • مصرف کراتین 30 دقیقه قبل از شروع تمرین ، زمان کافی برای هضم آن را فراهم می کند و بدن به خوبی از آن استفاده می نماید. همچنین سریعا تاثیر به سزایی در تمرین شما خواهد داشت و به شما اجازه می دهد نیروی بیشتری اعمال کنید. نیروی بیشتر ممکن است به شما کمک کند فیبرهای عضلانی بیشتری را فعال کنید و قادر به بلند کردن وزنه های بیشتری خواهید بود. این عوامل منجر به رشد عضلات شما می گردد.
  • فرضیه دیگری وجود دارد که هر زمان که تمایل دارید می توانید از مکمل های کراتین استفاده نمایید. به عبارت دیگر ، کراتین برای شما مفید است و تا زمانی که از مکمل های کراتین استفاده کنید ، از تمامی مزایای آن برخوردار خواهید شد و هیچ قانون کلی برای زمان مصرف کراتین وجود ندارد.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل کراتین ، جهت مشاهده مقالات مرتبط با مکمل ها به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =