شرکت کیمیا مکمل آراد با نام مستعار کیمیا ساپلمنت و یا کیمیا نوتریشن در راستای تسهیل ارائه مکمل های ورزشی با کیفیت ، به ورزشکاران و علاقه مندان رشته ورزشی بدنسازی در سال 2007 شروع به فعالیت‌ در حوزه مکمل‌های ورزشی نموده و در حال حاضر نماینده انحصاری برندهای BIOTECHUSA بایوتک مجارستان ، SCITEC NUTRITION سایتک مجارستان ، TREC NUTRITION ترک لهستان ، IRONMAXX آیرون مکس آلمان‌ ، QNT بلژیک و REFLEX رفلکس انگلستان در خاورمیانه می باشد.

09359575216

Tehran, andarzgoo, sana shopping center, Andarzgoo Blvd

you train , we will do the rest
 • No products in the cart.
 • No products in the cart.
Top

سومو اسکات با دمبل

سومو اسکات با دمبل

آناتومی بدن ( ران پا )

آناتومی بدن ( ران پا )

حرکت اسکات یا اسکوات حرکتی چند مفصلی است که عضلات چهار سر ران را مورد هدف قرار می دهد ، اما به دلیل ماهیت آن عضلات پشت ، عضلات سرین ( باسن ) ، عضلات شکم و عضلات همسترینگ ( پشت پا ) را نیز درگیر می کند. حرکت اسکات شاه تمام تمرینات است که بیشتر از 256 عضله را در یک حرکت به کار می گیرد! برای بدنسازان ، ورزشکاران و وزنه برداران حرکت اسکات یک تمرین ترکیبی بوده که باید در هر برنامه تمرینی بدنسازی بگنجانید.

سومو اسکات با دمبل یک نوع تمرین اسکات بوده که برای تقویت عضلات پا به کار گرفته می شود. این حرکت مفصل ران پا را هدف قرار می دهد ، اما به صورت غیر مستقیم بر روی سایر عضلات پا نیز کار می کند. از این حرکت به عنوان یک تمرین مبتدی برای یادگیری الگوی اسکات استفاده نمایید.

 • عضله اصلی درگیر در تمرین سومو اسکات با دمبل : عضله ران پا
 • نوع تمرین : قدرتی
 • مکانیک : ترکیبی
 • سطح تمرین : مبتدی
 • ابزار مورد نیاز : دمبل
 • نوع نیرو : فشاری ( دو طرفه )
 • عضلات ثانویه درگیر در این تمرین : شکم ، ابداکتور ران ، ساق ، ماهیچه سرین ، همسترینگ ، پشتی کوچک

نحوه انجام حرکت سومو اسکات با دمبل :

 1. با هر دو دست یک دمبل را در وسط بدن گرفته و صاف بایستید. فاصله پاها باید بیشتر از عرض شانه ، زانوها کمی خمیده و انگشتان شصت پا به سمت بیرون متمایل باشند. در زمان انجام دادن این تمرین دست های شما باید بدون حرکت باقی بمانند. این محل شروع شما خواهد بود.
 2. اکنون نفس خود را داخل کشیده ( دم ) و به آرامی زانوهایتان را خم کنید و تا محلی که ران ها با زمین موازی شوند پایین بروید. سپس هم زمان با بیرون دادن نفس ( بازدم ) و وارد کردن نیرو از طریق پاشنه پا ، به محل شروع بازگردید.
 3. تا جایی که می توانید تمرین سومو اسکات با دمبل را انجام دهید.

اشتباهات رایج در حین انجام دادن حرکت اسکات عبارتند از :

 • قوس دادن کمر

بسیار مهم است که در حین انجام حرکت اسکات کمر خود را صاف نگه دارید. با نگاه کردن به سمت جلو ، صاف نگه داشتن قفسه سینه و عقب نگه داشتن تیغه شانه می توانید اطمینان حاصل کنید که کمر شما صاف است. در طول حرکت اسکات عضلات مرکزی بدن خود را محکم نگه داشته تا کمر شما در موقعیت مناسبی قرار گیرد.

 • فشار وارد کردن از طریق کف پا

این کار باعث ایجاد فشارهای غیر ضروری در مفاصل و تاندون های شما می گردد. همیشه سعی کنید در حرکت اسکات از طریق کف پا فشار وارد کنید. جمع کردن انگشتان پا به شما کمک می کند تا حرکت را با تکنیک صحیح انجام دهید.

 • خم شدن به سمت جلو

این اتفاق زمانی رخ می دهد که باسن شما سریع تر از شانه هایتان حرکت کند. به منظور جلوگیری از این اتفاق ، زمان تکرارها باید آهسته و با کنترل باشد و زمانی که به سمت پایین حرکت می کنید ، باسن شما به سمت عقب برود.

 • قرار گرفتن بیش از حد زانوها به سمت جلو

زمانی که در حرکت اسکات به سمت پایین می روید ، باسن شما نیز باید به سمت پایین حرکت کند نه به سمت جلو. زانوی شما هیچ وقت نباید به سمت جلو خم شود و جلوتر از انگشتان پای قرار گیرد.

جهت مشاهده سایر ویدیوهای مرتبط ، به صفحه حرکت ران و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

چهارده − شش =