رژيم لاغری سریع و آسان
رژیم لاغری سریع و آسان 7 روزه
2020-04-01
ساق پا ایستاده تک پا
ساق پا ایستاده تک پا
2020-04-05
Show all

لاغری سریع شکم در 2 هفته

لاغری سریع شکم در دو هفته

لاغری سریع شکم در دو هفته

لاغری سریع شکم

اگر به دنبال کمری باریک ، بدنی سالم تر و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن هستید ، این نکات کلیدی ذکر شده در ادامه مقاله را رعایت کنید! بیایید با واقعیت این موضوع روبرو شویم : با انجام تمرینات ورزشی یک شبه به هدفتان نمی رسید! استرس های طول روز ، وعده های غذایی ناسالم و بهانه های مختلف برای ورزش نکردن همگی باعث افزایش وزن شما شده و دستیابی به اهدافتان را دشوار می کند.

افزایش چربی های اطراف شکم خطرات زیادی برای سلامتی شما داشته و شما را در معرض ابتلا به انواع بیماری های قلبی ، دیابت ها و مرگ زودرس قرار می دهد. در ادامه نکات کلیدی لاغری سریع شکم ، بدون پیروی از رژيم غذایی خاصی را برایتان شرح می دهیم تا بتوانید به صورت طبیعی و سریع چربی های اطراف شکمتان را آب کنید.

نکات کلیدی لاغری سریع شکم :

زود از خواب بیدار شوید

اگر به دنبال راهی برای لاغری سریع شکم خود هستید ، صبح زود از خواب بیدار شوید. اگرچه خواب کافی به افزایش سرعت متابولیسم ( سوخت و ساز بدن ) شما کمک شایانی می کند ، اما باعث افزایش چربی های اطراف شکم و بزرگ شدن شکمتان نیز می شود. مطالعات انجام شده درباره رابطه لاغری سریع شکم و خواب نشان داده است :

افرادی که صبح بعد از ساعت 10:45 از خواب بیدار می شوند ، 250 کالری بیشتری در طول روز مصرف می کنند. حتی از این بدتر ، این دسته از افراد غذاهای شور و شیرین و حاوی اسیدهای چرب ترانس بیشتری مصرف می کنند ( نسبت به کسانی که صبح زود از خواب بیدار می شوند ).

اگر صبح زود از خواب بیدار شوید ، سرعت سوخت و ساز بدن شما بالا می رود. محققان دانشگاه نورث وسترن دریافته اند افرادی که در معرض نور خورشید صبح قرار می گیرد ، BMI کمتری نسبت به افرادی که دیر از خانه بیرون می آیند ، خواهند داشت.

تاثیر سحرخیزی در لاغری شکم

برای لاغری سریع شکم انواع توت های حاوی آنتی اکسیدان میل کنید!

اگر میل به شیرینی دارید ، به جای مصرف قندهای تصفیه شده سعی کنید انواع توت ها را مصرف کنید و بدون صرف زمانی برای ورزش کردن ، کمری باریک و شکمی صاف به دست آورید! توت ها حاوی آنتی اکسیدان هستند که همین موضوع به کاهش التهابات بدن کمک می کند. انواع توت ها مانند توت فرنگی ، تمشک ، زغال اخته و توت سیاه حاوی رسوراترول ، یک رنگدانه آنتی اکسیدانی که به کاهش چربی شکم و کاهش خطر زوال عقل مرتبط است ، می باشند.

لاغری سریع شکم با مصرف انواع توت ها

از مصرف چربی های ترانس و هیدروژنه خودداری کنید

چربی های ترانس مخفی موجود در مواد غذایی که روزانه مصرف می کنید ، تمامی زحمات شما برای آب کردن چربی های اطراف شکمتان را خراب می کند. اگر بر روی برچسب مواد تشکیل دهنده محصول نوشته شده باشد که حاوی اندکی چربی هیدروژنه است ، در واقع شما چربی ترانس می خورید که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، کلسترول بالا و چاقی را افزایش دهد. تحقیقات انجام شده در دانشگاه ویک فارست درمورد لاغری سریع شکم نشان می دهد :

میمون هایی که رژیم های غذایی آنها حاوی 8% چربی ترانس بود ، طی یک مطالعه شش ساله 7.2 درصد چربی بدنشان افزایش یافت. در حالی که در میمون هایی که چربی های اشباع نشده مصرف کرده بودند ، این مقدار بسیار ناچیز بوده است. سعی کنید به جای مصرف چربی های ترانس مضر ، از چربی های سالم در رژیم غذایی خود استفاده کنید!

کاهش وزن با عدم مصرف چربی های ترانس

لاغری سریع شکم با مصرف نان جو

غالبا مردم اینگونه تصور می کنند که وقتی می خواهید چربی های اطراف شکمتان را آب کنید ، محدودیتی در مصرف نان وجود ندارد. اما توجه داشته باشید انتخاب نان مناسب ، باعث پیشرفت در روند کار شما می شود! اینولین موجود در نان جو به علاقه مندان به کربوهیدرات کمک می کند تا هر میزان که می خواهند نان میل کنند. نتایج یک مطالعه منتشر شده در Nutrition & Metabolism نشان داده است :

افراد دیابتی که از نان های جو حاوی اینولین استفاده می کنند کاهش وزن و چربی اطراف شکمی بیشتری نسبت به کسانی که رژيم غذایی آن ها حاوی این فیبر پیریبیوتیک نبوده است ، داشته اند!

لاغری سریع شکم با مصرف نان جو

تمرینات با وزنه انجام دهید!

آیا برای لاغری سریع شکم حرکات ورزشی با وزنه انجام می دهید ؟! اگر می خواهید از شر چربی های اطراف شکمتان خلاص شوید ، انجام تمرینات مقاومتی یک نکته کلیدی محسوب می شود. یک مطالعه انجام شده از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد نشان داد :

انجام تمرینات ورزشی با وزنه به طور قابل توجهی خطر چاقی شکمی را در طی یک دوره مطالعه چند ساله کاهش داده ، در حالی انجام تمرینات کاردیو به همان میزان چنین تاثیری نداشته است.

تحقیقات دانشگاه مریلند درباره تاثیر انجام تمرینات با وزنه و لاغری شکم نیز دریافتند :

سرعت سوخت و ساز بدن افرادی که به مدت 16 هفته تمرینات با وزنه انجام داده اند ، تا 7.7 درصد افزایش یافته و همین امر به کاهش چربی های اطراف شکم کمک شایانی می کند.

انجام تمرینات ورزشی با وزنه

لاغری سریع شکم با عدم مصرف شیرین کننده ها

بسیاری از افراد بر اساس باورهای اشتباه برای لاغری شکم و کوچک کردن سایز کمرشان به سمت شیرین کننده های مصنوعی روی می آورند ، در حالی که این شیرین کننده ها اثرات معکوس دارند. به گفته محققان ییل ، شیرین کننده های مصنوعی در واقع با افزایش خطر ابتلا به چاقی شکم و افزایش وزن در ارتباط هستند و احتمالا این موضوع بدین دلیل است که میل به مواد غذایی را مورد هدف قرار داده و سطح انسولین را درست به اندازه مصرف قند واقعی بالا می برند.

لاغری سریع شکم با عدم مصرف شیرین کننده ها

فیبر بیشتری مصرف کنید!

آیا می دانید راز به دست آوردن شکمی تخت چیست ؟! مصرف بیش از حد فیبر در وعده های غذایی. متاسفانه بیشتر افراد تمایل زیادی به مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی خود در دوران کاهش وزن دارند ، اما در نظر داشته باشید که افزودن مواد غذایی مناسب غنی از فیبر به کاهش سریع چربی های اطراف شکم کمک شایانی می کند. چند مورد از رایج ترین مواد غذایی غنی از فیبر برای لاغری سریع شکم عبارتند از :

 • لوبیا ، نخود فرنگی و عدس
 • آجیل و دانه ها
 • انواع توت ها
 • کدو مسما
 • کلم بروکلی
 • غلات کامل

در حقیقت ، محققان در مرکز پزشکی Wake Forest Baptist دریافتند که افزایش روزانه 10 گرم فیبر محلول با کاهش 3.7 درصدی چربی احشایی خطرناک در طی 5 سال همراه است. افرادی که فعال ترند لاغرتر می شوند و در همان بازه زمانی ، دو برابر چربی از دست می دهند.

مصرف فیبر برای کاهش چربی های اطراف شکم

سس سالسا را جایگزین کچاپ کنید!

قطعا همه ما می دانیم که سس کچاپ بسیار خوشمزه است ، اما در روند کاهش وزن اختلال ایجاد می کند. کچاپ غنی از قند بوده – حداکثر 4 گرم در هر قاشق غذاخوری – از این رو در نظر داشته باشید با جایگزین سالسا به جای کچاپ به راحتی می توانید سرعت روند لاغری سریع شکم را افزایش دهید و بدون پیروی از رژیم غذایی خاصی در منزل لاغر شوید! گوجه های تازه ، همانند آن هایی که در سس سالسا استفاده می شود ، دارای لیکوپن هستند. یک مطالعه انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی چین در تایوان مصرف لیکوپین را با کاهش چربی کلی و دور کمر مرتبط می داند. اگر سس سالسای تند دوست دارید ، باید بدانید که کپسای سین موجود در فلفل قرمز ( همچون هالوپینو ) باعث افزایش سرعت متابولیسم می شود.

جایگزین کردن سس سالسا به جای کچاپ برای لاغری سریع شکم

برای لاغری سریع شکم ویتامین D بیشتری دریافت کنید

همه ما می دانیم که سحرخیزی تاثیرات به سزایی در بهبود سلامتی بدن داشته و دریافت ویتامین D ( به خصوص از نور خورشید ) تاثیر شایانی در کاهش چربی های اطراف شکم دارد. محققان در مرکز تحقیقات سرطان فرد هوچینسون دریافتند که زنان دارای اضافه وزن و کمبود ویتامین D بین 50 تا 75 سال ، با افزایش دریافت ویتامین D چربی های بیشتری از دست داده اند. بدین منظور می توانید روزانه 15دقیقه زیر نور آفتاب دراز بکشید!

برای لاغری سریع شکم ویتامین D بیشتری دریافت کنید

برای لاغری سریع شکم بیشتر آجیل بخورید!

گاهی اوقات برای رو فرم ماندن نیاز به خوردن آجیل دارید! اگرچه آجیل ها غنی از چربی های سالم هستند ، اما این چربی ها به عنوان مانعی در برابر چربی های اطراف شکم عمل می کنند. در حقیقت ، یک مطالعه منتشر شده در Diabetes Care نشان داده است شرکت کنندگانی که مواد غذایی حاوی چربی های اشباع نشده مصرف می کنند ( همچون چربی های موجود در آجیل ها ) در طول یک دوره 28 روزه ، چربی های اطراف شکمی کمتری در مقایسه با شرکت کنندگانی که چربی های اشباع شده مصرف کردند ، به دست آوردند.

برای لاغری سریع شکم بیشتر آجیل بخورید

تمرینات چربی سوز با شدت بالا را امتحان کنید

به منظور لاغری سریع شکم ، به جای اینکه انواع تمرینات مختلف را امتحان کنید سعی کنید شدت تمرینات را افزایش دهید تا سریع تر از آنچه تصور می کردید ، به نتایج دلخواه خود دست یابید! تمرینات ذکر شده در لیست زیر جز موثرترین تمرینات ورزشی برای لاغری سریع شکم هستند :

 • وود چاپ سیم کش = 2 ست ، 10 تکرار برای هر سمت ، 90-60 ثانیه استراحت
 • ددلیفت = 5-3 ست ، 6 تکرار ، بدون استراحت
 • زیر بغل با هالتر = 5-3 ست ، 6 تکرار ، بدون استراحت
 • پرس سرشانه هالتر ایستاده = 5-3 ست ، 6 تکرار ، بدون استراحت
 • اسکات = 4 ست ، 5 تکرار ، بدون استراحت
 • پرس سرشانه دمبل ایستاده = 4 ست ، 5 تکرار ، بدون استراحت
 • ددلیفت رمانیایی تک پا = 4 ست ، 5 تکرار برای هر سمت ، بدون استراحت
 • بارفیکس = 4 ست ، 5 تکرار ، 90 ثانیه استراحت

نتایج مطالعات انجام شده در دانشگاه مک مستر در انتاریو نشان می دهد افراد بالغی که به مدت یک دقیقه حرکات ورزشی با شدت بالا انجام می دهند ، تغییرات متابولیکی و تنفسی مشابهی با افرادی که با سرعت آرام به مدت یک ساعت ورزش می کنند ، داشته اند. از این رو اگر به دنبال راهی برای لاغری سریع شکم هستید ، با سرعت بالا و ثابت ورزش کنید.

انجام تمرینات با شدت بالا برای لاغری سریع شکم

لاغری سریع شکم با مصرف سیر!

اندکی سیر در وعده های غذایی به معنای کاهش مقدار زیادی چربی اطراف شکم است. نتایج یک مطالعه کره ای بر روی موش ها نشان می دهد موش هایی که رژیم های غذایی چرب به همراه سیر داشته اند ، در مقایسه با موش هایی که فقط مواد غذایی چرب مصرف کرده اند به طور قابل توجهی وزن و چربی شکمی بیشتری از دست داده اند! حتی وضعیت کبد آن ها بهتر بوده است و همین امر باعث شد تا مدت زمان طولانی تر سالم بمانند و چربی های بیشتری در طولانی مدت از دست بدهند.

لاغری سریع شکم با مصرف سیر

لاغری سریع شکم با مصرف امگا 3

اگر از اضافه وزن رنج می برید و می خواهید به سرعت لاغر شوید ، سعی کنید پروتئین مورد نیاز روزانه خود را با مصرف ماهی تامین کنید. ماهی نه تنها کالری کمتری در مقایسه با انواع گوشت قرمز و مرغ دارد ، بلکه اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی به کاهش چربی های اضافی شکم کمک می کند.

لاغری سریع شکم با مصرف امگا 3

لاغری سریع شکم با مصرف غلات کامل

برای آب کردن چربی های اطراف شکم و پهلو در مدت زمان کوتاه لازم نیست مصرف کربوهیدرات در طول روز را محدود کنید. برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی اطراف شکمتان به سراغ دانه های تصفیه شده همچون نان سفید وبرنج سفید بروید وسعی کنید بیشتر غلات سبوس دار همچون موارد ذکر شده در لیست زیر میل کنید :

 • جو دوسر
 • کوینولا
 • ماکارونی سبوس دار
 • برنج قهوه ای
 • جو

در واقع هر چه غلات کامل بیشتری مصرف کنید ، سریع تر به اهدافتان دست می یابید. محققان دانشگاه تافتز در این باره به این نتیجه رسیده اند که :

اگر روزانه سه الی چهار وعده غلات کامل میل کنید تا 10 درصد چربی های اضافی شکمتان آب می شود ، چربی هایی که با خطر ابتلا با بیماری های مزمنی همچون بیماری های قلبی و دیابت و فشار خون بالا مرتبط است.

لاغری سریع شکم با مصرف غلات کامل

مصرف سبزیجات به عنوان میان وعده

همه ما می دانیم که مصرف سبزیجات برای سلامتی بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید مصرف سبزیجات به عنوان میان وعده ، یک راه آسان برای آب کردن چربی های اضافی شکم و پهلو است. بر طبق مطالعه ای که در ژورنال آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی منتشر شده است ، انتخاب سبزیجات غیر نشاسته ای مانند گل کلم ، کلم بروکلی و خیار به عنوان میان وعده به بچه های دارای اضافه وزن کمک کرد تا شاهد کاهش 17% از چربی های احشایی باشند. حتی در طول یک دوره پنج ساله حساسیت آن ها به انسولین نیز بهبود یافت.

کاهش وزن با مصرف سبزیجات

انجام تمرینات کاردیو برای لاغری سریع شکم

لازم نیست برای آب کردن چربی های اضافی شکمتان حرکات کاردیوی سختی را انتخاب کنید! حتی چند دقیقه پیاده روی و یا با سرعت متوسط دویدن در طول روز به لاغری سریع شکم کمک شایانی می کند. در حقیقت یک مطالعه انجام شده در مرکز پزشکی دانشگاه دوک نشان داد که در طی یک مطالعه هشت ماهه ، افراد دارای اضافه وزن که 12 کیلومتر در هفته دویدند ، بیشترین چربی شکم را از دست داده و حدود 67% کالری بیشتری سوزانده اند ( در مقایسه با کسانی که به همان میزان تمرینات مقاومتی و یا ترکیبی از تمرینات کاردیو و مقاومتی انجام داده اند ).

انجام تمرینات کاردیو برای لاغری سریع شکم

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =