Top

لاغری شکم و پهلو در یک هفته

لاغری شکم و پهلو

اگر شکم بزرگی دارید و می خواهید چربی های اطراف شکم و پهلوی خود را آب کنید ، با دقت از این برنامه پیروی کنید تا شاهد تغییرات چشمگیری باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم متدها و راهکارهای علمی را برای شما ذکر کنیم تا با پیروی از آن ها در طول یک هفته ، شکمی صاف داشته باشید.

متد اول : نوشیدنی های مناسب برای لاغری شکم و پهلو

برای لاغری شکم و پهلو نوشیدن آب را در اولویت قرار دهید

باید سعی کنید همیشه آب بنوشید. اما اگر هدف شما صاف کردن شکم است ، این کار امری حیاتی و ضروری محسوب می شود. هنگامی که آب می نوشید ، به بدن خود کمک می کنید تا تعادل کامل مایعات را حفظ کند ، از احتباس آب جلوگیری کرده ( علت عمده نفخ معده ) و احساس سیری می کنید در نتیجه تمایل کمتری به خوردن غذا دارید. آب همچنین چربی را به انرژی تجزیه کرده و مواد مغذی را به سمت ماهیچه ها برای حفظ متابولیسم ( سوخت و ساز ) می فرستد.

  • برای تغییر طعم آب می توانید تکه های لیمو ، پرتقال و خیار را به آن اضافه کنید. همچنین می توانید از گیاهان و گل هایی همچون نعنا یا شاه پسند لیمویی استفاده نمایید.
نوشیدن آب برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن آب برای لاغری شکم و پهلو

مصرف چای سبز

چای سبز مزایای بسیار زیادی دارد. وجود آنتی اکسیدانی به نام کاتچین در چای سبز باعث شده است تا مصرف این چای یکی از موثرترین راهکارهای لاغری شکم و پهلو محسوب شود. به منظور افزایش قدرت چربی سوزی ، چای سبز را قبل از شروع تمرینات ورزشی میل کنید.

مصرف چای سبز برای لاغری شکم و پهلو

مصرف چای سبز برای لاغری شکم و پهلو

تهیه اسموتی ها برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن اسموتی یکی از بهترین راه های هیدراته ماندن است که نهایتا به لاغری شکم و پهلو کمک شایانی می کند. زمانی که با هندوانه یک اسموتی تهیه می کنید ، از مزایای آمینو اسیدی به نام آرژنین که در هندوانه وجود دارد ، بهره مند می شوید. مطالعه انجام شده در مجله تغذیه نشان می دهد که آرژنین به کاهش چربی بدن و افزایش حجم توده های عضلانی کمک می کند. اسموتی تهیه شده از آناناس مزایای بروملین ، آنزیمی در آناناس که به تجزیه پروتئین ، هضم سریع  و از بین بردن نفخ معده کمک کرده ، را در اختیار شما قرار می دهد.

طرز تهیه اسموتی هندوانه :

  • دو فنجان هندوانه را داخل مخلوط کن بریزید. 1/4 فنجان شیر بدون چربی به آن اضافه کرده و به مدت 15 ثانیه آن ها را با هم مخلوط کنید. 2 فنجان یخ اضافه کنید و برای چند ثانیه دیگر تمامی مواد را با هم مخلوط نمایید تا اسموتی مورد نظر شما آماده شود. این مقدار را می توانید برای دو وعده استفاده کنید.

طرز تهیه اسموتی آناناس :

  • 1 فنجان شیر کم چرب را با 115 گرم آناناس تازه و یا کنسروی داخل مخلوط کن ریخته و به مدت 1 دقیقه آن ها را با هم مخلوط کنید. اسموتی را داخل لیوان بریزید و 1 قاشق چای خوری روغن بذر کتان سرد به آن اضافه کنید. این مقدار را برای یک وعده استفاده نمایید.
نوشیدن اسموتی برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن اسموتی برای لاغری شکم و پهلو

مصرف زنجبیل برای کاهش چربی اطراف شکم

زنجبیل به آرام کردن دستگاه گوارش و نهایتا کاهش نفخ معده کمک شایانی می کند. سعی کنید زنجبیل های تازه خرد شده را به چای سبز اضافه کنید. حتی می توانید ریشه آن را داخل آب جوش قرار دهید و چای زنجبیل تهیه کنید.

مصرف زنجبیل برای چربی سوزی

مصرف زنجبیل برای چربی سوزی

چای نعنا بنوشید

همان طور که می دانید بسیاری از رستوران ها بعد از اتمام غذا ، به مشتریان خود آب نبات های نعنایی می دهند. نعناع به هضم غذا کمک شایانی می کند. به منظور لاغری شکم و پهلو می توانید چای نعناع دم کنید و یا حتی می توانید برگ نعناع را به آب و یا چای سبز خود اضافه کرده و میل کنید.

نوشیدن چای نعناع برای آب کردن چربی اطراف شکم

نوشیدن چای نعناع برای آب کردن چربی اطراف شکم

از مصرف الکل بپرهیزید

زمانی که بحث لاغری شکم و پهلو مطرح است ، باید مراقب مصرف الکل باشید. الکل باعث می شود تا بدن چربی بیشتری ( از غذایی که میل می کنید ) ذخیره کند و تا 36% کمتر از حد معمول ، چربی بسوزاند. مصرف نوشیدنی های الکلی همچنین مانع تولید هورمون های چربی سوز توسط بدن می گردد.

از مصرف الکل بپرهیزید

از مصرف الکل بپرهیزید

از مصرف نوشیدنی های گازدار و مخمرها بپرهیزید

این دسته از نوشیدنی ها دارای گاز هستند و هنگامی که آن ها را می نوشید ، گاز وارد سیستم گوارش و روده شما می شود. نهایتا این موضوع منجر به نفخ و ورم معده می گردد.

عدم مصرف نوشیدنی های گازدار

عدم مصرف نوشیدنی های گازدار

عدم مصرف سوربیتول برای کمک به لاغری شکم و پهلو

سوربیتول یک شیرین کننده مصنوعی است که در بعضی سوداهای رژیمی یافت می شود. اگرچه سوربیتول شیرینی بدون کالری اضافه می کند ، اما مشکل اینجاست که بدن ما به سختی این ماده را هضم می کند. این ماده نه تنها در سودا وجود دارد بلکه در ماست ، غذاهای کم کالری ، آدامس و حتی آب نبات ها نیز یافت می شود.

عدم مصرف سوربیتول برای کمک به لاغری شکم

عدم مصرف سوربیتول برای کمک به لاغری شکم

متد دوم : انجام تمرینات ورزشی برای صاف کردن شکم در یک هفته

انجام تمرینات کاردیو

هیچ چیزی مفیدتر از انجام تمرینات هوازی برای لاغری شکم و پهلو نیست. مطالعه انجام شده توسط دانشگاه دوک نشان داد که انجام تمرینات هوازی ( ایروبیک ) موثرترین روش برای سوزاندن چربی های عمیق و احشایی ( درونی ) اطراف شکم می باشد. این تمرینات 67% کالری بیشتری نسبت به تمرینات مقاومتی و یا ترکیبی از تمرینات کاردیو و مقاومتی می سوزانند.

  • وزارت بهداشت و خدمات انسانی توصیه می کند که بزرگسالان سالم حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت های هوازی با شدت متوسط ( همانند آهسته دویدن و یا شنا ) و یا 75 دقیقه در هفته فعالیت های هوازی بسیار سنگین ( همانند سریع دویدن ) انجام دهند. این فعالیت ها را می توانید در طول هفته پخش کنید ، اما توجه کنید باید حداقل زمان انجام تمرینات 10 دقیقه باشد. اگر به دنبال کاهش وزن هستید باید شدت ، مدت زمان و یا هر دو را افزایش دهید.
تمرینات هوازی برای صاف کردن شکم

تمرینات هوازی برای صاف کردن شکم

انجام حرکت کرانچ برای لاغری شکم و پهلو

هیچ جای شکی وجود ندارد که حرکت کرانچ برای آب کردن چربی های اطراف شکم بسیار مفید است. زیرا این حرکت بر روی عضلات جلویی و کناری شکم تمرکز دارد.

نحوه انجام حرکت کرانچ با وزنه روی جیم بال :

  • بر روی یک جیم بال به گونه ای دراز بکشید که صورت شما به سمت جلو ، سر و پشتتان روی جیم بال ، پاهایتان روی زمین و یک دمبل 2 الی 4 کیلویی در دستان شما ( در مقابل قفسه سینه ) باشد. عضلات شکم خود را سفت کرده و تا جایی که شانه هایتان روی جیم بال نباشد ، حرکت کرانچ را انجام دهید. سپس با استفاده از هر دو دست ، دمبل ها را به سمت سقف بالا ببرید. 3 ست با 12 الی 15 تکرار انجام داده و مابین ست ها 30 ثانیه استراحت کنید.

نحوه انجام حرکت تو تاچ :

  • یک جفت دمبل 4 الی 5 کیلویی را در دست گرفته و به پشت روی زمین دراز بکشید. دستان شما باید پشت سرتان و پاهایتان کاملا کشیده باشد. پاهای خود را تا زاویه 45 درجه بالا بیاورید. دست هایتان را بالا به سمت عضلات سینه آورده ( تا جایی که شانه ها از روی زمین بلند شود ). هم زمان پاهایتان را بلند کنید تا عمود با سطح زمین باشد. به نقطه شروع بازگردید ( بدون اینکه پاهایتان با زمین در تماس باشد ). 3 ست با 15 تکرار انجام دهید. مابین ست ها 30 ثانیه استراحت کنید.
حرکت کرانچ برای لاغری شکم و پهلو

حرکت کرانچ برای لاغری شکم و پهلو

تمرینات مربوط به نیم تنه را انجام دهید

نیم تنه شما از عضلات شکمی ، عضلات قسمت پایینی بدن ، لگن خاصره ، مفصل ران و 15 عضله دیگر تشکیل شده است. به منظور لاغری شکم و پهلو ، باید تمریناتی را انجام دهید که تمامی این عضلات را مورد هدف قرار دهد.

نحوه انجام حرکت پلانک از بغل : 

  • به سمت چپ به پهلو دراز بکشید. آرنج شما باید زیر شانه هایتان قرار داشته باشد و پاهایتان روی هم قرار گیرند. دست راست را روی شانه چپ و یا مفصل ران سمت راست بگذارید. عضلات شکم را سفت کرده و باسن خود را تا جایی از روی زمین بلند کنید که تعادلی در پاها و ساعد شما برقرار شود و بدنتان به شکل خط مورب گردد. 30 الی 40 ثانیه در این حالت بمانید. همین کار را برای سمت دیگر نیز تکرار کنید.

نحوه انجام حرکت پلانک واک آپ :

  • برای انجام حرکت پلانک واک آپ روی زمین در موقعیت شنا قرار بگیرید و دستان خود را به گونه ای بگذارید که تنها چند سانتیمتر بیشتر از عرض شانه هایتان باز باشند. پاهای خود را در موقعیت مناسب قرار دهید. خودتان را از روی زمین بلند کرده و هم زمان آرنجتان را صاف کنید ، تا زمانی که در موقعیت شنا قرار بگیرید. ستون فقرات شما در کل طول حرکت باید صاف باشد و به عضلات شکم فشار زیادی وارد گردد. آرنجتان را دوباره به سمت زمین پایین بیاورید. این کار را برای 10 الی 12 تکرار انجام دهید.

نحوه انجام حرکت کوهنوردی با طناب :

  • روی زمین بنشینید و پاهای خود را در مقابلتان بکشید و به حالت V شکل قرار دهید. عضلات نیم تنه خود را سفت کرده و ستون فقراتتان را به حالت C شکل انحنا دهید. دستانتان را به سمت بالا بکشید ، به گونه ای که با طناب خودتان را به سمت بالا می کشید. برای هر دست 20 بار این کار را تکرار کنید.
تمرینات نیم تنه برای آب کردن چربی های شکم

تمرینات نیم تنه برای آب کردن چربی های شکم

متد چهارم : تغییر روند غذا خوردن برای کمک به لاغری شکم و پهلو

تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهید

به جای اینکه سه وعده غذایی با مقدار غذای زیاد میل کنید ، سعی کنید تعداد وعده های غذایی خود را افزایش و مقدار غذایی که در هر وعده می خورید را کاهش دهید. زیرا این روند هم منجر به افزایش چربی های اطراف شکم شما می گردد و هم سیستم گوارش شما را مختل می کند. فاصله وعده های غذایی باید 2 الی 3 ساعت باشد. در این صورت آن ها فضای کمتری از معده را می گیرند و نهایتا منجر به افزایش سرعت متابولیسم بدن ( سوخت و ساز ) و احساس سیری می گردند و در نتیجه معده شما کوچک می شود.

کاهش وعده های غذایی برای لاغری شکم

کاهش وعده های غذایی برای لاغری شکم

کاهش مصرف غذاهای فیبردار

بسیاری از مواد غذایی با فیبر بالا همانند کلم بروکلی ، لوبیا ، کلم بروکسل و گل کلم منجر به نفخ و ورم معده می شوند. در طول این هفته به منظور لاغری شکم و پهلو از مصرف این مواد غذایی بپرهیزید. با اتمام این برنامه لاغری شکم و پهلو ، به تدریج مصرف آن ها را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. ممکن است برخی از آن ها به معده شما آسیب برسانند ، از این رو مصرف فیبر را با رژیم غذایی خود تطبیق دهید تا شکمی صاف داشته باشید.

  • با مصرف قرص های بینو از نفخ و ورم معده جلوگیری نمایید. بینو شامل آنزیم هایی است که به تجزیه ترکیبات قندی موجود در لوبیا و سبزیجات چلیپایی ( انواع کلم ها ) کمک می کند ، بنابراین آن ها راحت تر هضم می شوند.
کاهش مصرف فیبر برای لاغری شکم

کاهش مصرف فیبر برای لاغری شکم

مصرف میوه و سبزیجات را کنترل کنید

اگرچه میوه و سبزیجات خام برای بهبود سلامتی کلی ما ضروری هستند ، اما حجم معده را افزایش می دهند. از این رو به منظور لاغری شکم و پهلو توصیه می شود میوه و سبزیجات را به مقدار بسیار کمی در طول روز مصرف کنید.

کنترل مصرف میوه و سبزیجات برای کاهش حجم معده

کنترل مصرف میوه و سبزیجات برای کاهش حجم معده

حساسیت به مصرف لاکتوز

اگر با مصرف محصولات لبنی دچار نفخ و ورم معده می شوید ، احتمالا در هضم لاکتوز ( شکر موجود در محصولات لبنی ) مشکل دارید. سعی کنید مواد غذایی با لاکتوز کم همچون ماست را با سایر مواد غذایی مصرف نمایید. همچنین می توانید از قرص هایی که به هضم و سیستم گوارشی کمک می کنند ، استفاده نمایید.

بررسی حساسیت به لاکتوز برای جلوگیری از نفخ

بررسی حساسیت به لاکتوز برای جلوگیری از نفخ

مصرف غذاهای غنی از پتاسیم برای لاغری شکم و پهلو

سعی کنید از غذاهای غنی از پتاسیم همچون آووکادو ، موز ، پاپایا ( عنبه هندی ) ، انبه ، طالبی و ماست های کم چرب ( فاقد شیرین کننده های مصنوعی ) استفاده نمایید. مصرف پتاسیم به کاهش احتباس آب در بدن نیز کمک شایانی می کند. از این رو منجر به کاهش چربی های اطراف شکم می گردد.

مصرف پتاسیم برای کاهش چربی اطراف شکم

مصرف پتاسیم برای کاهش چربی اطراف شکم

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره آب کردن چربی های اطراف شکم ، به مقاله 6 راه ساده آب کردن شکم و مقاله راهکارهای اب کردن پهلو + 8 تمرین مفید مراجعه نمایید.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

منبع : Wikihow.com
دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

یک × سه =