Top

مزایای مکمل گینر

مزایای مکمل گینر

مکمل گینر چیست ؟

گینر مکملی است که شامل پروتئین ، کربوهیدرات و چربی می باشد و هدف آن افزایش حجم توده های عضلانی است. گینر در واقع پودر پروتئین با کالری بالا است که هدف آن افزایش میزان کالری دریافتی به منظور افزایش حجم توده بدن می باشد. به منظور دستیابی سریع به اهداف خود ، مکمل گینر را به همراه یک رژیم غذایی متعادل و سالم مصرف کنید.

میزان پروتئین موجود در مکمل های گینر کمتر از شیک پروتئین معمولی است ، اما مقدار کربوهیدرات و چربی آن خیلی بیشتر از سایر مکمل ها بوده و از این رو منجر به افزایش کالری دریافتی می گردد. بسته به میزان مصرف یک مکمل گینر مناسب حاوی حدود 300 تا 1200 کالری است. همان طور که در متن بالا برایتان توضیح دادیم ، سطح پروتئین در گینرها خیلی کمتر از سایر مکمل ها مانند پروتئین وی است. بنابراین میزان پروتئین از 15 تا 65 گرم در هر وعده متفاوت خواهد بود. میزان افزایش حجم عضلات بسته به نوع تمرینی که انجام می دهید و غذایی که می خورید ، نیز متفاوت خواهد بود.

اگر تصمیم جدی برای عضله سازی و افزایش قدرت خود دارید ، مصرف این مکمل ها یک انتخاب طلایی برای شما محسوب می شود. اکنون می دانید مکمل گینر چیست. در ادامه مزایای مکمل گینر را برایتان توضیح می دهیم.

برخی از مهم ترین مزایای مکمل گینر عبارتند از :

افزایش میزان کالری دریافتی

بسیاری از ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم توده های عضلانی خود هستند ، کالری بیشتری دریافت می کنند. در نظر گرفتن کالری امری ضروری است ، زیرا کالری به صورت مستقیم به عضله تبدیل می شود. متاسفانه بسیاری از ورزشکاران بر این باورند که به منظور دستیابی به کالری دقیق مورد نیاز روزانه باید در طول روز به صورت مداوم غذا بخورند. این کار بسیار اشتباه است.

به کمک مکمل گینر ، شما بدون هیچ مشکلی کالری مورد نیاز روزانه خود را دریافت می کنید. بسته به نوع محصول بین 1000 تا 4000 کالری در هر وعده دریافت خواهید کرد.

حاوی چربی های سالم

یکی از مزایای مکمل گینر که باعث شده است محصولی منحصر به فرد باشد ، وجود چربی های سالم در فرمول آن است. این چربی ها باعث می شود تا با افزایش حجم عضلات همچنان لاغر بمانید. این چربی ها به عنوان بهترین مواد مغذی محسوب می شوند ، اما باید در انتخاب آن ها دقت کافی داشته باشید. گینرهایی را انتخاب کنید که حاوی تری گلیسیریدهای زنجیره ای به مقدار متعادل و کمترین مقدار چربی های اشباع شده باشد.

غنی از فیبر

مکمل های گینر غنی از فیبر هستند. همین امر مانع نفخ معده شده و روند هضم را سرعت می بخشد. دریافت فیبر به مقدار کافی منجر به بهبود سلامتی کلی و تناسب اندام می گردد.

حاوی کربوهیدرات زیاد

مکمل های گینر را قبل از تمرین ، بعد از اتمام تمرین و یا هر زمان دیگری می توانید میل کنید. بسیاری از ورزشکاران حرفه ای که به دنبال افزایش حجم عضلات خود هستند ، ترجیح می دهند گینرها را قبل از شروع تمرین میل کنند. در این صورت باید مکمل های گینر با میزان کربوهیدرات بالا را انتخاب کنند.

کربوهیدرات نه تنها عضلات شما را تغذیه می کند ، بلکه سطح گلوکز خون را نیز افزایش می دهد. این واکنش اسیدهای آمینه را به سلول های عضلانی شما هدایت کرده و از این رو شما می توانید از حداکثر مزایای مکمل گینر بهره مند شود.

فراهم کردن کراتین

کراتین یکی از مهم ترین مکمل ها برای افرادی است که به دنبال افزایش حجم عضلات خود هستند. یکی از مهم ترین مزایای مکمل گینر این واقعیت است که اکثر این مکمل ها شامل کراتین هستند و شما با یک تیر دو نشان را می زنید. همین امر امکان دستیابی به دو هدف اصلی تنها با مصرف یک مکمل منحصر به فرد را فراهم می کند.

دریافت ال-گلوتامین

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید این است که اکثر مکمل های گینر حاوی ال گلوتامین نیز هستند. این ماده شیمیایی برای بسیاری از ورزشکاران حائز اهمیت است. این آمینو اسید منجر به افزایش سرعت ریکاوری بدن بعد از اتمام تمرینات شدید و همچنین بهبود سیستم ایمنی بدن می گردد. کافی است که تنها مکمل گینر شما حاوی مقدار کافی ال گلوتامین باشد ، تا بتوانید به اهداف خود دست یابید.

حاوی مقادیر مختلف کالری

بدن شما برای ایجاد عضله نیاز به کالری زیادی دارد. یکی از مهم ترین مزایای مکمل گینر این است که در سطح های مختلف کالری در دسترس هستند. به یاد داشته باشید که تطابق کالری مورد نیاز شما بسیار اهمیت دارد. اگر بیش از حد کالری دریافت کنید ، ممکن است ناخواسته حجم توده های چربی خود را به جای حجم عضلات افزایش دهید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد مکمل های گینر با میزان کالری 400 الی 600 گزینه های مناسبی محسوب می شوند. اما اگر می خواهید عضلات زیادی بسازید ، مکمل های گینر با میزان کالری 900 را انتخاب کنید.

ترکیبی از ویتامین ها و مواد معدنی

گینرها بدن شما را سالم و رو فرم نگه می دارند. آن ها ترکیبی از مواد معدنی و ویتامین های مختلف بوده که منبع تغذیه عالی برای بدن شما محسوب می شوند.

بهبود ریکاوری و رشد عضلات

مصرف این مکمل ها به بهبود رشد عضلات و ریکاوری پس از اتمام تمرین کمک شایانی می کند. این موضوع زمانی که از یک رژیم بدنسازی پیروی می کنید بسیار حائز اهمیت است ، زیرا شما نیاز به دستیابی به نتایج مطلوب دارید و همین امر نیازمند ریکاوری صحیح عضلات است.

چگونه بهترین مکمل گینر را انتخاب کنیم ؟

اکنون درباره مزایای مکمل گینر می دانیم. انتخاب صحیح گینر متناسب با بدنتان ، در دستیابی به نتیجه مطلوب کمک شایانی می کند. نسبت کربوهیدرات به پروتئین در حالت ایده آل در یک مکمل گینر 2:1 است.

یکی دیگر از مهم ترین محتویات موجود در گینرها حضور آنزیم های گوارشی برای کاهش التهابات بدن است. علاوه بر این ، مواد مغذی و ویتامین های موجود در فرمول مکمل گینر به بهبود سلامتی کلی بدن کمک می کنند.

جهت مشاهده جدیدترین مکمل های مرتبط با این مقاله ، به صفحه محصولات گینر مراجعه نمایید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

1 × پنج =