شرکت کیمیا مکمل آراد با نام مستعار کیمیا ساپلمنت و یا کیمیا نوتریشن در راستای تسهیل ارائه مکمل های ورزشی با کیفیت ، به ورزشکاران و علاقه مندان رشته ورزشی بدنسازی در سال 2007 شروع به فعالیت‌ در حوزه مکمل‌های ورزشی نموده و در حال حاضر نماینده انحصاری برندهای BIOTECHUSA بایوتک مجارستان ، SCITEC NUTRITION سایتک مجارستان ، TREC NUTRITION ترک لهستان ، IRONMAXX آیرون مکس آلمان‌ ، QNT بلژیک و REFLEX رفلکس انگلستان در خاورمیانه می باشد.

09359575216

Tehran, andarzgoo, sana shopping center, Andarzgoo Blvd

you train , we will do the rest
 • No products in the cart.
 • No products in the cart.
Top

مکمل رشد عضلات

مکمل رشد عضلات

شدت تمرین از طریق یک برنامه آموزشی هدفمند صورت می گیرد و توانایی تحریک دقیق عضلات چیزی است که بدنسازان مصمم و باانگیزه اغلب با آن مشکلی ندارند ، با این حال ریکاوری عضلات مسئله دیگری است. این موضوع زمانی اهمیت دارد که خواسته های اجتماعی و عادت بد غذایی با هم ترکیب شده و روند پیشرفت شما را مختل می کنند. به همین دلیل مهم است که شکاف های غذایی را با استفاده از مکمل ها پر کنید ، کاری که باید در طول سال به منظور افزایش سایز عضلات و قدرت انجام دهید.

تصور اشتباهی که مصرف مکمل ها ضروری نیست ( باید تنها در صورت کمبود ماده مغذی مورد استفاده قرار گیرند ) ، برای سال ها در میان مردن رایج بوده است. در سال های اخیر ، پیشرفت مکمل ها در کیفیت ، خالصی و مزایای آن ها بسیار چشمگیر بوده است و حتی به منظور بهبود عملکرد ، کاهش وزن و ایجاد توده های عضلانی مورد استفاده بسیاری از ورزشکاران قرار گرفته است.

تغذیه صحیح قبل از تمرین بسیار اهمیت دارد. زمانی که تمرینات را تحت این شرایط انجام می دهید ، نیاز به کالری بیشتر برای سنتز پروتئین و رشد عضلات افزایش می یابد. زمانی که بدن در شرایط کاتابولیک ( فروساخت ) قرار می گیرد ، عضلات تجزیه می شوند. حتی با داشتن بهترین رژیم غذایی اگر نیاز تمرینات بیشتر از تعادل مواد غذایی مصرف شده باشد ، این اتفاق رخ می دهد. در این مقاله چندین مکمل رشد عضلات را برای شما نام می بریم و توضیح می دهیم که چگونه مصرف این مکمل ها منجر به بهبود عملکرد و افزایش سایز عضلات می گردد. مکمل ها به ترتیب اولویت فهرست شده اند.

پروتئین وی

به عنوان پایه ایجاد عضلات ، مکمل های پروتئین با کیفیت بهترین گزینه مکمل رشد عضلات هستند. بهترین فرم پروتئین که اغلب بعد از تمرین استفاده می شود و می توانید به همراه غذا برای متعادل کردن میزان پروتئین استفاده کنید ، پروتئین وی است. پروتئین وی ارزش بیولوژیکی بالایی دارد. گرچه پروتئین به دست آمده از منابع غذایی سطح پایداری از پروتئین را فراهم می کند ( به خصوص قبل از خواب ) ، پروتئین وی سریعا وارد عضلات بدن شده و می توانند اثرات آنابولیک قوی خود را اعمال کنند. می توانید پروتئین وی را دوبار در روز بلافاصله پس از اتمام تمرین و قبل از صبحانه میل کنید تا از جذب سریع پروتئین برای بازگرداندن میزان نیتروژن در حالت خواب / ناشتا در شب گذشته ، اطمینان حاصل شود. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از این سرعت 8-10 ساعته ، باید یک یا دو بار در طول شب برای مصرف پروتئین بیدار شوید. بنابراین ، مصرف پروتئین بلافاصله پس از بیدار شدن ضروری بوده و وی بهترین فرم موجود در بازار می باشد.

 آمینو اسیدهای زنجیره ای

آمینو اسیدهای زنجیره ای ( BCAAs ) یک مکمل رشد عضلات بوده که منجر به بهبود حجم عضلات و ریکاوری می گردد. آمینوهای ضروری باید از طریق غذایی که می خورید ، دریافت شوند. از آنجایی که این آمینوها از طریق بافت های عضلات به صورت مستقیم متابولیزم می شوند ، برای ریکاوری سریع بافت عضلات بسیار اهمیت دارند. آنها برای ایجاد پروتئین های جدید بعد از تمرینات سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. مکمل های BCAAs همچنین کم کالری و کم کربوهیدرات هستند. افزودن 5 گرم BCAA به برنامه تغذیه خود ( نزدیک به زمان تمرین ) ، تجزیه عضلات را کاهش داده و منجر به بهبود ریکاوری و بازسازی عضلات می گردد.

 ال-گلوتامین

ال-گلوتامین مکمل رشد عضلات بوده که آمینو اسید ضروری شرطی به حساب می آید و متشکل از 60% آمینو اسیدهای آزاد در بافت عضلات است و برای ریکاوری سریع عضلات حیاتی می باشد. سایر بافت ها برای حمایت از سیستم ایمنی بدن به ال-گلوتامین نیاز دارند. اگر عضلات و بقیه سیستم های بدن منبع فراوانی از ال-گلوتامین داشته باشند ، بافت عضلات تحت شرایط استرس خالی می شود. پس از یک دوره تمرین سخت ، سطح ال-گلوتامین تا 50% در سراسر بدن کاهش می یابد. بهترین راه مصرف ال-گلوتامین ، مصرف روزانه 3 الی 4 بار مکمل آن ( 5 گرم ) است ، بنابراین بدن ذخیره منظمی خواهد داشت. افزودن ال-گلوتامین به شیک پروتئین یک راه عالی برای افزودن آن به رژیم غذایی است.

کراتین

زمانی که کراتین در دهه 90 وارد بازار شد ، به سرعت به محبوب ترین مکمل رشد عضلات در میان ورزشکاران در سراسر جهان تبدیل گردید. کراتین یک مکمل رشد عضلات است که قادر به افزایش قدرت و سایز بوده ( فرم مونوهیدرات که بهترین کارایی را در دراز مدت دارد ) ، باعث افزایش حجم توده های عضلات و تقویت نیرو در حین تمرین می گردد.

کراتین انرژی عضلات را افزایش می دهد به این ترتیب ورزشکار می تواند سخت تر تمرین کند و نتایج مطلوبی به دست آورد. همچنین بافت های عضلات را آب رسانی می کند.

کراتین در عضله سازی

کراتین در عضله سازی

کراتین به طور طبیعی در کلیه ، پانکراس و کبد تولید شده و به بافت های عضلات منتقل می گردد ، که در این مرحله تبدیل به کراتین فسفات می شود. که از آن انرژی مولکولی ATP برای بازسازی توانایی عضلات در انقباض و ایجاد انرژی فعالیت های کوتاه مدت ، تولید می شود. این امر منجر به تمرینات پربازده و رشد سریع عضلات می گردد. گرچه کراتین در بدن تولید می شود ، این سطح تنها برای عملکرد سلولی مداوم ، نه رشد توده های عضلات کافی بوده که به خودی خود برای بقا مطلوب نیست.

چند پوند گوشت خام باید خورده شود تا 5 گرم کراتین جذب بدن شود ، در حالی که 1 قاشق چای خوری پودر کراتین همین مقدار را فراهم می کند. بنابراین استفاده از مکمل ها برای دریافت مزایای کراتین ضروری است.

امگا-3 روغن ماهی

مصرف ماهی های چرب آب سرد مانند سالمون مزایای فراوانی دارد. با این حال به علت وجود آلاینده های مختلف ، خلوص و مقدار اسیدهای چرب ضروری عرضه شده ، در دسترس بودن و قیمت به دست آوردن اسیدهای چرب امگا-3 از این منابع اغلب ایده آل نیست. روغن ماهی به شکل مکمل ، نسبت عالی از خالص ترین فرم امگا 3 را فراهم می کند.

به منظور بهبود عملکرد و ایجاد عضلات باید ابتدا یک حالت فیزیکی سالم به دست آورید ، زیرا عضلات تنها در شرایط مناسب به خوبی رشد می کنند. اسیدهای چرب امگا-3 از چرخه خون به منظور دستیابی مواد غذایی مانند کربوهیدرات و پروتئین به عضلات و اعمال اثرات آن ها ، حمایت می کند. امگا-3 همچنین با افزایش نرخ متابولیسم و ایجاد یک پایه گرمازایی به چربی سوزی کمک شایانی می کند. اتصال مفصل و سلامت قلب از دیگر مزایای مصرف امگا-3 است.

ویتامین و مواد معدنی

یکی از مکمل رشد عضلات ، ویتامین و مواد معدنی ، صرفا مکمل مخصوص بدنسازی نیستند که به طور مستقیم منجر به رشد عضلات ( به نحوی که ال-گلوتامین و کراتین تاثیر دارند ) گردند. مصرف مولتی ویتامین یک روش اساسی برای حمایت از شرایط سلولی است که در آن رشد عضلات رخ می دهد.

گرچه ترکیبات خاصی مانند ویتامین C ( شامل آنتی اکسیدان های A و E ) از اهمیت زیادی برای سیستم ایمنی بدن برخوردار است ، تاثیر سینرژیکی بر روی سلامتی ، عملکرد و رشد عضلات دارد. بسیاری از پزشکان و متخصصان پیشنهاد می کنند که با مصرف میوه ها و سبزیجات مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدنتان را دریافت کنید. با این حال امروزه با وجود آلاینده های مختلف و خاک نامناسب دریافت نسبت مناسب این مواد غیر ممکن است. حتی کسانی که مواد ارگانیک مصرف می کنند ، به اندازه کافی ویتامین های مورد نیاز بدن را دریافت نمی کنند.

برنامه استفاده از مکمل ها برای پیشرفت بدنسازی :

صبح زود :

 • 30 گرم پروتئین وی
 • 5 گرم کراتین
 • 1 وعده از BCAAs

به همراه صبحانه :

 • 1 عدد قرص مولتی ویتامین
 • 5 گرم ال-گلوتامین
 • 1 قاشق چای خوری ( 1 وعده ) روغن ماهی

به همراه ناهار :

 • 1 قاشق چای خوری ( 1 وعده ) روغن ماهی

قبل از تمرین :

 • 5 گرم کراتین
 • 5 گرم ال-گلوتامین

بلافاصله پس از اتمام تمرین :

 • 5 گرم کراتین
 • 30 گرم پروتئین وی

قبل از خواب :

 • 30 گرم پروتئین وی
 • 5 گرم ال-گلوتامین
 • 1 وعده BCAAs

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

7 − پنج =