Top

مکمل های استقامتی برای ورزشکاران

مکمل های استقامتی برای ورزشکاران

ورزشکاران استقامتی به تعادل خوبی از استحکام و مقاومت نیاز دارند ، که تنها با سالها تمرین استراتژیک و رژیم غذایی به دست می آید. مکمل های استقامتی باید یک بخش جدایی ناپذیر از این تعادل باشد. با این حال ، آنچه که به دونده ها ، شناگران و دوچرخه سواران ارائه می گردد ، انواع مختلفی از نوشیدنی های ورزشی ، میله های قدرتی و ژل هایی است که به راحتی در دسترس می باشند. همه این چیزها بدن را در طول جلسات تمرین خسته کننده یا رقابت های شدید ، تقویت می کند ، اما اکثر آنها فقط اطمینان می دهند که بدن قادر به انجام رقابت است و چیزی بیشتر نیست.

ورزشکاران استقامتی

ورزشکاران استقامتی

مکمل ها در ورزش های استقامتی جایگاه خاصی دارند. در واقع ، برخی از مهمترین مکمل های استقامتی اغلب توسط ورزشکاران نادیده گرفته می شوند.

در اینجا پنج مورد از قوی ترین مکمل های استقامتی برای افزایش عملکرد را ذکر می کنیم :

مکمل پروتئین

مکمل پروتئین

1.پروتئین

پروتئین اغلب با بدن سازی و وزنه برداری وابسته است. اما پروتئین در طول دوره های طولانی ورزش برای عملکرد ، بسیار حیاتی است. پس از دو ساعت ، بدن انسان شروع به استفاده از پروتئین برای پاسخگویی به نیازهای انرژی خود می کند. اگر سوخت دریافتی شما در حین تمرین و یا مسابقات فقط گلوکز باشد نه پروتئین ،  بدن باید پروتئین را از جای دیگری دریافت کند. از آنجایی که هیچ جایی برای رفتن وجود ندارد ، مستقیما به سمت عضله می رود. این فرایند به نام کانولاسیون عضلانی و یا کاتابولیسم ( دگرگونی ) بافت ماهیچه ی نخاعی نامیده می شود. این در حین عملکرد شما پاره می شود ، زیرا باعث از بین رفتن ماهیچه های لاغر ، که برای اجرا لازم هستند ، می شود. همچنین باعث افزایش تجمع آمونیاک می شود ، که منجر به کاهش زمان بهبودی می گردد.

مکمل بتاآلانین

مکمل بتاآلانین

2.بتا آلانین

اسید آمینه بتا آلانین مکمل خوبی برای تقویت عملکرد ورزشی است. بعضی از تحقیقات نشان می دهد که این مکمل مانع از خستگی می گردد ، که منجر به دویدن طولانی تر و قوی تر می شود. تحقیقات همچنین نشان می دهد که می توان از آنها برای بزرگ کردن بدن های لاغر و بهبود فعالیت های هوازی کلی استفاده نمود.

مکمل کراتین

مکمل کراتین

3.کراتین

کراتین مکمل دیگری است که معمولا به عنوان یک سلاح پرورش دهنده بدن انتخاب می شود. با این حال ، قدرت کراتین به آسانی توده ای ایجاد نمی کند. خواص آن به عنوان یک اسید آمینه برای ورزشکاران استقامتی نیز مهم است.

کراتین برای ریکاوری عضلات نیز مهم است و ورزشکاران استقامتی اغلب در این زمینه به کمک بیشتری نیاز دارند. مکمل کراتین می تواند به بدن در مقابله با آسیب های ناشی از تمرین ، مانند آسیب سلولی و التهاب عضلانی ، کمک کند.

کراتین همچنین می تواند برای کمک به بدن در استفاده از اکسیژن ، در یک روش کارآمدتر در حین ورزش ، با بهبود ضربان قلب ، میزان عرق کردن و نحوه توزیع آب بدن ، مورد استفاده قرار گیرد. با افزایش کارایی بدن ، کراتین ممکن است منجر به کاهش سطح VO2 شود که باعث افزایش کارایی می گردد.

مکمل آهن

مکمل آهن

4.آهن

برخی شواهد نشان می دهد که ورزشکاران استقامتی بیشتر از افراد معمولی دچار کم خونی می شوند. این موضوع احتمالا به خاطر آهنی است که ورزشکاران هنگام عرق کردن ( برای چند ساعت ) از دست می دهند.

اکثر ورزشکاران با مصرف رژیم غذایی غنی از آهن ، از کم خونی جلوگیری می کنند. با این حال ، برای بعضی از ورزشکاران همیشه این اندازه کافی نیست.

مصرف مکمل های آهن بهتر است تحت نظارت پزشک قرار گیرد ، زیرا آهن زیاد می تواند مسموم کننده باشد.

با این حال ، با وجود رژیم غذایی ، اگر احساس خستگی یا کسل بودن می کنید ، ممکن است به علت کم خونی ناشی از کمبود آهن باشد. مکمل های آهن می توانند عملکرد شما را تقویت کنند و از بروز مشکلات ناشی از کم خونی جلوگیری کنند.

مکمل ال-گلوتامین

مکمل ال-گلوتامین

5.ال-گلوتامین

بدن به طور طبیعی اسیدهای آمینه تولید می کند و گلوتامین شایع ترین اسید آمینه است. با این حال ، برخی از تحقیقات نشان می دهد که بدن همیشه قادر به تولید کافی از آن نیست ، به ویژه هنگامی که در استرس باشد.

ورزشکاران استقامتی استرس زیادی را تحمل می کنند ، و زمانی که سطح گلوتامین آنها در پایین ترین حد ممکن قرار می گیرد ، ممکن است به دلیل شکستگی بافت ماهیچه ای و کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدنشان ، عملکرد آنها کاهش یابد.

اضافه کردن گلوتامین به برنامه مکمل شما ، می تواند از آسیب به عضلات ناشی از ، از دست دادن گلوتامین جلوگیری کند. با حمایت از ماهیچه های خود ، شما قادر به تحمل بیشتری هستید و عملکرد خود را به طور کلی افزایش می دهید.

مکمل ها برای کارهای سخت هرگز نمی توانند تاثیر داشته باشند. اما این پنج مکمل می تواند به ورزشکاران استقامتی کمک کند تا با کمترین آسیب و بیشترین انرژی ، کار خود را به اتمام برسانند.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

نه + 9 =