شرکت کیمیا مکمل آراد با نام مستعار کیمیا ساپلمنت و یا کیمیا نوتریشن در راستای تسهیل ارائه مکمل های ورزشی با کیفیت ، به ورزشکاران و علاقه مندان رشته ورزشی بدنسازی در سال 2007 شروع به فعالیت‌ در حوزه مکمل‌های ورزشی نموده و در حال حاضر نماینده انحصاری برندهای BIOTECHUSA بایوتک مجارستان ، SCITEC NUTRITION سایتک مجارستان ، TREC NUTRITION ترک لهستان ، IRONMAXX آیرون مکس آلمان‌ ، QNT بلژیک و REFLEX رفلکس انگلستان در خاورمیانه می باشد.

09359575216

Tehran, andarzgoo, sana shopping center, Andarzgoo Blvd

you train , we will do the rest
  • No products in the cart.
  • No products in the cart.
Top

مکمل های افزایش قدرت عضلانی

مکمل های افزایش قدرت عضلانی

آیا به دنبال اطلاعات کاملی در مورد مکمل‌ های بدنسازی هستید ؟ در این مقاله سعی کرده ایم درباره مجموعه مکمل های افزایش قدرت عضلانی برای شما توضیح دهیم و با نحوه تاثیر BCAA ها ، روغن ماهی ، پروتئین وی ، گلوتامین و ویتامین‌ های مجموعه B بر روی دستگاه ایمنی و عملکرد ورزشی آشنا خواهید شد. هزاران مکمل در بازار وجود دارند. هر فرد نیازها و اهداف متفاوتی دارد ، بنابراین یک مکمل را نمی‌توان برای همه افراد توصیه کرد. همان‌ طور که می‌دانید ، بهتر است اغلب مواد مغذی مورد نیاز بدن را از طریق یک رژیم غذایی متعادل تامین کنیم. با این‌ حال ، ممکن است بنا به دلایل مختلفی ازجمله عدم داشتن دانش کافی در مورد تغذیه مناسب یا انجام تمرینات شدید ، بسیاری از ما به مکمل‌ های افزایش قدرت عضلانی نیاز داشته باشیم.

برخی از متداول ترین مکمل های افزایش قدرت عضلانی عبارتند از :

مولتی‌ ویتامین :

اگر فقط می‌توانید یک مکمل خریداری کنید ، مولتی ویتامین ها را به شما توصیه می کنیم. این محصولات تمام نیازهای بدن شما را تامین می‌کنند. مصرف مولتی ویتامین منجر به تقویت دستگاه ایمنی شده و همچنین از کمبودهای غذایی جلوگیری می‌کند. ویتامین‌ های غذایی بسیار بهتر از انواع ترکیبی می‌باشند ، زیرا آن‌ ها به‌ آسانی جذب‌ شده و توسط بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روغن ماهی :

به گزارش انجمن قلب آمریکا ( AHA ) بررسی‌ های آزمایشگاهی نشان می‌دهند که امگا 3 در کاهش احتمال بروز بیماری‌ های قلبی عروقی نقش مهمی را ایفا می‌کند. روغن ماهی منبع فوق‌ العاده‌ای برای تامین امگا 3 می‌باشد. مصرف روغن ماهی باعث کاهش کلسترول بد ( LDL ) گردیده و میزان کلسترول خوب ( HDL ) را افزایش می‌دهد. علاوه بر روغن ماهی ، می توانید مقدار قابل‌ توجهی ماهی نیز استفاده کنید ، اما استفاده هم‌ زمان آن‌ ها توصیه نمی‌شود.

پروتئین وی :

به دلیل جذب سریع و میزان خلوص ، می توانید از پروتئین وی ایزوله بعد از تمرین استفاده کنید. ایزوله‌ ها حاوی بیش از 90% پروتئین بوده و میزان چربی و لاکتوز آن‌ها بسیار ناچیز می‌باشد. کازئین گزینه دیگری برای تامین میزان پروتئین مورد نیاز بدن می‌باشد. این پروتئین جذب آرامی داشته و هضم آن به چند ساعت زمان نیاز دارد. کازئین را می‌توان به‌ صورت نوشیدنی جایگزین غذا استفاده نموده و یا قبل از خواب و زمانی که بدن شما قرار است تا 7 الی 8 ساعت غذایی دریافت نکند ، استفاده کنید.

BCAA :

آمینو اسیدهای شاخه‌ دار به شما در افزایش مدت‌ زمان تمرین کمک کرده و میزان خستگی ناشی از تمرین را کاهش می‌دهند. مطالعات نشان می‌دهند استفاده از BCAA منجر به افزایش حفظ ماهیچه و همچنین افزایش چربی سوزی می‌گردد.

گلوتامین :

در طی انجام تمرینات شدید ، میزان گلوتامین بدن به‌ شدت کاهش می‌یابد. این امر منجر به کاهش قدرت ، استقامت و بازیابی می‌گردد. استفاده از مکمل‌ های حاوی گلوتامین منجر به متابولیزه شدن چربی‌ های بدن گردیده و رشد ماهیچه‌ های جدید را تقویت می‌کند.

ویتامین B :

یکی از مکمل های افزایش قدرت عضلانی ، ویتامین‌ های مجموعه B هستند که منجر به افزایش انرژی می‌گردند. ویتامین‌ های B منجر به افزایش جذب انرژی از مواد غذایی گردیده و همچنین جذب اکسیژن توسط بافت‌ های ماهیچه‌ای را افزایش می‌دهد. می توانید از B Complex استفاده کنید ، زیرا حاوی 100 میلی‌ گرم ویتامین B می‌باشد. این روش مناسبی برای افزایش انرژی بدون استفاده از محرک‌ ها است.

ترموژنیک‌ ها :

ترموژن‌ ها با افزایش دمای بدن و متابولیسم عمل کرده و منجر به افزایش میزان انرژی ، تمرکز و روحیه می‌گردند. ترموژن‌ ها به‌ عنوان مهارکننده اشتها نیز عمل می‌کنند. آن‌ ها باید به‌ طور دوره‌ای مصرف شوند و این بدین معناست که نباید بیش از 6 ماه به‌ طور مداوم استفاده شوند. اگر شما به‌ تازگی استفاده از محصولات ترموژنیک را آغاز کرده‌اید ، آن را با معده خالی مصرف نکنید و زمانی که ترموژن‌ ها همچنان در دستگاه گوارش شما وجود دارند ، از استفاده از محرک‌ های دیگر یا کافئین خودداری کنید. می توانید ترموژن‌ ها را در روزهای پرمشغله استفاده کنید.

مکمل‌ های پیش از تمرین :

روزهایی که قرار است تمرینات دشواری نظیر تمرینات پا و پشت انجام دهید ، از مکمل‌ های پیش از تمرین استفاده کنید تا انرژی و تمرکز بیشتری در طول تمرین داشته باشید. مکمل‌ های پیش از تمرین بی‌ شماری در بازار وجود دارند. مکمل‌ های مختلف شامل مواد تشکیل‌ دهنده مختلفی هستند. می توانید از دو مورد ذکر شده در لیست زیر و موادی که شامل این موارد باشند ، استفاده نمایید. زمانی که از مکمل‌ های دارای این مواد استفاده می‌ کنید ، تمرکز و انرژی بیشتری داشته و هیچ‌ گونه عوارض جانبی از جمله خارش پوست نیز احساس نخواهید کرد.

  1. بتا آلانین : بتا آلانین منجر به افزایش توانایی شما برای انجام تمرینات با شدت بالا می‌گردد. این ماده قدرت انقباض ماهیچه‌ های شما را نیز افزایش می‌دهد.
  2. کراتین : کراتین از جمله مکمل های افزایش قدرت عضلانی محسوب می شود که با مصرف آن می توانید توانایی تمرین ، میزان انرژی ، میزان استقامت ، قدرت ماهیچه‌ ای و سرعت بازیابی را افزایش دهید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

2 × سه =