میان وعده بعد از تمرین
میان وعده بعد از تمرین
2019-06-15
تمرینات شکم شش تکه
تمرینات شکم شش تکه
2019-06-15
Show all

مکمل های چربی سوز برای بانوان

مکمل های چربی سوز برای بانوان

مکمل های چربی سوز برای بانوان

مکمل های چربی سوز برای بانوان

ممکن است تصور کنید که خریدن مکمل ، بدون مشورت و آگاهی کار آسانی است. اما قبل از خرید باید بدانید که کدام مکمل برای شما مناسب است و متناسب با اهداف شما می باشد.

اگر قصد خرید مکمل های چربی سوز بدون داشتن اطلاع راجع به اجزای تشکیل دهنده و دوز موثر آن ها دارید ، ممکن است ناگزیر قربانی فروشگاه های کلاهبردار که امروزه مرسوم هستند ، شوید. اگر روی مکملی نوشته شده باشد ” کاهش وزن 10 پوند در هفته ” ، این ادعا یا دروغ بوده و یا منظور از دست دادن آب بدن است ، زیرا کاهش چربی روند بسیار آهسته ای می باشد.

از آنجایی که بانوان نسبت به آقایان برای کاهش چربی ، باید کالری دریافتی خود را کاهش دهند ، مکمل ها برای نگهداری وضعیت تغذیه ای دقیق ، سطح انرژی و خواب کافی مفید خواهند بود.

علاوه بر این ، گرچه جنسیت الزاما نقش مهمی در سوزاندن چربی بدن ندارد ، اما در توزیع چربی در داخل بدن حائز اهمیت است. بانوان تمایل به ذخیره چربی در قسمت پایینی بدن خود دارند ، بنابراین بیشتر چربی های زیر پوستی قسمت پایینی بدنشان آب می شود ، در حالی که آقایان چربی های درونی دارند و با رژیم غذایی به راحتی این چربی ها را می سوزانند.

بنابراین کدام مکمل در واقع تاثیر گذار است ؟ در این مقاله بعضی از تاثیر گذارترین مکمل های چربی سوز برای بانوان را برای شما توضیح می دهیم. قبل از شروع ، به یاد داشته باشید که قبل از اجرای برنامه غذایی و استفاده از مکمل ها باید حتما با پزشک و یا مربی ورزش خود مشورت کنید. ممکن است مکمل ها با داروها و غذاها تداخل داشته باشند و تاثیرات منفی در بدن شما بگذارند.

حتما مطالعه کنید : نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش

مکمل پروتئین

اضافه کردن پروتئین به معنای اضافه کردن کالری است ، بنابراین با افزودن پروتئین به رژیم غذایی خود نمی توانید انتظار از دست دادن چربی داشته باشید. اگر میزان پروتئین دریافتی را افزایش دهید و همه چیز دقیقا مانند قبل باشد ، اضافه وزن پیدا خواهید کرد.

با این حال ، پروتئین یک کلان خوراک سیر کننده است. بنابراین جایگزین کردن مقداری کربوهیدرات و یا چربی به جای پروتئین ، می تواند به کاهش گرسنگی و میل به غذا کمک کند. هضم پروتئین همچنین نیاز به انرژی بیشتری نسبت به هضم کربوهیدرات و یا چربی دارد.

یک قاشق بزرگ پروتئین به همراه دیگر مواد غذایی کم کالری ، می تواند غذای جایگزین کامل و تاثیرگذاری برای نگه داشتن شما در مسیر چربی سوزی باشد. فقط به یاد داشته باشید که تعادل انرژی برابر سازی است ، بنابراین کالری دریافتی در مقابل کالری که از دست می دهید مهم ترین فاکتور می باشد ، در حالی که دیگر فاکتورها به مقدار بسیار کمی به این تعادل کمک می کنند.

مکمل کافئین

کافئین در چربی سوزی ، افزایش انرژی و بهبود خلق و خو به وسیله ترشح آدرنالین و دوپامین کمک می کند. کافئین روند چربی سوزی را از طریق تاثیر ترموژنیک ( تولید گرما ) و تاثیر لیپولیتیک ( تجزیه چربی ) بهبود می دهد.

میزان دوز کافی مصرف کافئین برای سوزاندن چربی ، 100 تا 200 میلی گرم یک و یا دو بار در روز است اما باید حتما وزن و مقاومت بدن خود را حساب کنید. شواهد زیادی از مزایای کافئین وجود دارد ، با این حال کافئین دارای عوارض جانبی از جمله بی خوابی ، خستگی ، ضعف و مشکلات معده و روده است.

ال-تیامین ، یک آمینو اسید مسکن است که می تواند به عوارض جانبی کافئین کمک می کند.

مکمل های چربی سوز برای بانوان : 5-هیدروکسی تریپتوفان ( 5-HTP )

5-HTP یک میانه در تولید سروتونین است که به کاهش اشتها و میل به غذا در دوران رژیم ، کمک فراوانی می کند. تحقیقات انجام شده پیشنهاد می کند که دوز تاثیر گذار 100 تا 500 میلی گرم در روز است. با دوز 50 تا 100 میلی گرم شروع کنید و با توجه به مقاومت بدنتان این مقدار را افزایش دهید.

5-هیدروکسی تریپتوفان با تولید ملاتونین در بهبود خواب نیز کمک می کند. اگر دچار کمبود کالری شده اید ، باید متوجه شده باشید که خواب کاملی در طول شب ندارید.

مکمل چربی سوز برای بانوان : اپیگالوساتچین گالاته ( EGCG )

EGCG ، مهم ترین کاتچین زیست کنش ور در چای است که جلوی آنزیم هایی را که هورمون ها ( مانند دوپامین و آدرنالین ) را تجزیه می کنند ، می گیرد. این هورمون ها کاتکولامین نامیده می شوند که چربی های ذخیره شده را تجزیه می کنند.

گرچه نوشیدن چای مزایای زیادی برای سلامتی دارد ، اما دوز تاثیر گذار EGCG باید روزانه بین 400 تا 500 میلی گرم باشد. یک وعده چای سبز حدود 50 میلی گرم EGCG دارد ، بنابراین خوردن مکمل ضروری است ، مگر اینکه شما معتاد به چای باشید.

یوهیم بین

یوهیم بین به عنوان سیستم پذیرنده ترشح هورمون آدرنالین سلول های چربی ، ترشح هورمون آدرنالین و کاهش اشتها ، به چربی سوزی کمک فراوانی می کند. با این حال ، عوارض جانبی مانند افزایش ضربان قلب و اضطراب دارد.

دوز موثر این مکمل بین 5 تا 20 میلی گرم است که بستگی به مصرف سایر داروهای محرک نیز دارد. اگر اضطراب دارید ، پیشنهاد می کنیم یوهیم بین مصرف نکنید و یا با دوز بسیار کم برای برآورد مقاومت خود شروع کنید.

مکمل چربی سوز برای بانوان : سینفرین

سینفرین با تاثیر بر روی دوپامین و آدرنالین ، منجر به افزایش بسیار کم اما قابل توجهی در میزان متابولیسم می گردد. سینفرین در حین تمرین و یا زمانی که با کافئین استفاده می شود ، تاثیر ویژه ای خواهد داشت. دوز موثر این مکمل بین 10 تا 20 میلی گرم دو بار در روز است ( که بستگی به وزن بدن نیز دارد ).

سینفرین با سایر داروها تداخل دارد اما از افدرین بی خطرتر است. گرچه این مکمل در چربی سوزی بسیار تاثیرگذار است ، اما در بسیاری از کشورها مصرف آن ممنوع شده است.

پوسته چوب بید سفید

این مکمل برای چربی سوزی تاثیری ندارد ، اما به همراه کافئین تاثیرات هم نیرو بخشی خواهند داشت و باعث بهبود تاثیر آدرنالین می شوند. مانند آسپرین ، این مکمل نیز با داروهای رقیق کننده خون تداخل دارد. دوز موثر این مکمل 60 تا 120 میلی گرم در طول تمرین روزانه است. از آنجایی که ممکن است بر روی قلب و معده شما تاثیرات منفی داشته باشد و اذیت شوید ، با دوز پایین شروع کنید.

ویتامین ها ، مواد معدنی و دیگر مواد غذایی کلیدی

از آنجایی که با پیروی از رژیم غذایی دچار کمبود اکثر مواد غذایی کلیدی می شویم ، استفاده از مولتی ویتامین ها و یا مواد غذایی خاصی مفید خواهد بود. اگر میزان کربوهیدرات دریافتی شما کم باشد ، یک مکمل فیبری کمک می کند تا احساس سیری داشته باشید ، روحیه شما را بهبود یابد و سیستم داخلی شما را تنظیم می کند.

خلاصه :

اگر رژیم گرفته اید و به صورت منظم ورزش می کنید ، مکمل های الکترولیتی به شما کمک می کنند تا در مسیر خود قرار داشته باشید و احساس خوبی کنید. اگر رژیم شما شامل ماهی نیست ، مکمل امگا 3 مصرف کنید.

علاوه بر این ، ممکن است به اندازه کافی مواد مغذی مانند ویتامین D ، منیزیوم ، کلسیم و آهن دریافت نکنیم. باید نگاهی به مقدار دریافتی ویتامین ها بیاندازید و با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که سلامتی خود را به خطر نمی اندازید و یا با از دست دادن مواد غذایی خاصی ، پتانسیل شما در کاهش چربی کم شود.

لیست فوق جامع نیست اما شامل برخی از مکمل هایی است که تاثیر به سزایی دارند. برای بسیاری از مکمل ها ، مشخص شده است که بستگی به وزن بدن انسان و مقاومت آن ها دارد. مکمل ها به تنهایی در روند چربی سوزی موثر نیستند و به عواملی همچون ورزش ، خواب ، رژیم غذایی و مکمل ها بستگی دارد.

مطالب پیشنهادی :

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه بدنسازی بانوان و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =