Top

میزان مصرف مکمل ها برای ورزشکاران

میزان مصرف مکمل ها برای ورزشکاران

شما برای رسیدن به اهداف ورزشی خود به سختی کار می کنید ، برنامه آموزشی و تغذیه خود را پیروی می کنید. الان شما یک حد و مرزی برای این رقابت می خواهید و لازم دارید تا میزان مصرف مکمل ها برای ورزشکاران را بدانید. آیا مکملی وجود دارد که این شرایط را برای شما فراهم کند ؟

مکمل های ورزشی

مکمل های ورزشی

شاید ، اما نتایج برای هر فردی متفاوت می باشد. هنگامی که دانشمندان این محصولات را بررسی می کنند ، بررسی های ترکیبی بسیار رایج هستند. همچنین ، بیشتر تحقیقات بر روی  ورزشکاران بسیار آموزش دیده یا حرفه ای تمرکز می کند ، بنابراین نتایج شما ممکن است متفاوت باشد. اما اگر شما سالم هستید و هیچ مشکلی با قلب ، کلیه ها و یا کبد خود ندارید ، محبوب ترین مکمل های ورزشی ، که بی خطر و ارزان می باشند ، گزینه ای مناسب برای ورزشکاران هستند.

بهتر است قبل از مصرف هر محصول ، حتی اگر طبیعی باشد ، با پزشک خود صحبت کنید ، زیرا میزان مصرف مکمل ها برای ورزشکاران متفاوت است. در صورتی که شرایط خاصی داشته باشید و یا داروهایی را مصرف کنید که ممکن است بر آنها تأثیر بگذارد ، بهتر است مشورتی با پزشک خود کنید.

 

کافئین برای ورزشکاران

کافئین برای ورزشکاران

کافئین برای استقامت :

کافئین منجر به زود بیدار شدن شما در صبح می گردد. اگر شما حدود 30 دقیقه قبل از مسابقه یا بازی خود کافئین استفاده کنید ، منجر به افزایش استقامت شما می گردد. برای چالش های طولانی ، مانند ماراتن ، کافئین در طول این رویداد نیز می تواند کمک کند.

Janet Rankin ، استاد تغذیه ، ورزش و غذا در ویرجینا می گوید : ” مطالعات انجام شده بارها نشان می دهند که با استفاده از کافئین می توانید تمرینات استقامتی و عملکرد خود را بهبود دهید. ”

تحقیقات علمی نشان می دهند که بازیکنان تنیس ، دوچرخه سواران ، بازیکنان فوتبال ، دوندگان ، پارو زنان و خیلی دیگر از ورزشکاران از کافئین استفاده می کنند. در برخی از آزمایشات ، محرک ها باعث افزایش سرعت ورزشکاران می گردد. در برخی دیگر ورزشکاران ، قبل از اینکه تمام انرژی خود را مصرف کنند ، مصرف کافئین به آنها کمک می کند. بعضی از مطالعات نشان می دهند که کافئین بعد از تمرین نیز درد را کاهش می دهد ، که این موضوع به شما کمک می کند سریع تر به تمرینات خود برگردید.

 

مکمل های ورزشی

مکمل های ورزشی

شما می توانید کافئین را از نوشیدنی های انرژی زا و آمپول ها ، قرص ها ، آدامس های جویدنی ، ژل های ورزشی و اسپری ها دریافت کنید. هر محصول به شما دوزهای مختلف را می دهد ، بنابراین برچسب را قبل از مصرف آن بخوانید.

Rankin بیان می کند : ” شما به کافئین زیاد نیاز ندارید تا اثرات آن را ببینید و استفاده بیش از حد از آن نیز امکان پذیر است. ”

مهم نیست که شما کدام مدل از آن را مصرف می کنید ،  مطمئن شوید که بیش از 400 میلی گرم در روز دریافت نمی کنید. و فراموش نکنید که دیگر منابع روزانه کافئین خود را شمارش کنید. در قهوه صبحانه شما حدود 100 میلی گرم کافئین وجود دارد.

استفاده بیش از حد کافئین می تواند باعث سردرد ، تحریک پذیری ، ناراحتی معده ، کم آبی و خواب کم شود.

کراتین

کراتین

کراتین برای تکرار ها :

آیا شما قهرمان دو سرعت و یا وزنه بردارهستید ؟ کراتین مونوهیدرات می تواند به این دسته ورزش ها و دیگر تمرینات تکراری سنگین ، کمک کند. به نظر نمی رسد به نفع بازیکنان سایر ورزش ها باشد. و مانند مطالعات بسیاری از مکمل ها ، همه مطالعات نشان نمی دهد که به نفع ورزشکاران است.

بدن شما کراتین را به طور طبیعی تولید می کند و عضلات شما از آن برای انجام تمرینات شدید استفاده می کنند. هنگامی که شما خیلی از تمرینات تکراری را انجام می دهید ، از کراتین طبیعی بدن خود استفاده می کنید. این دلیل این می باشد که هنگام تکرار تمرینات ، ست دهم خیلی سخت تر از ست اول می شود. مکمل های ورزشی این مقدار را برای شما افزایش می دهند. شما همچنین می توانید کراتین را از گوشت گاو و گوشت خوک به دست آورید. اگر در حال حاضر مقدار زیادی از این مواد را مصرف می کنید ، مانند گیاه خواران تفاوت را ، با استفاده از مکمل ها ، متوجه نخواهید شد.

پروفسور Thomas Sherman ، داروشناس و فیزیولوژیست مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون در واشنگتن می گوید : ” برای ورزش های بسیار کوتاه مدت ، مکمل های کراتینی به بهبود در ریکاوری کمک می کنند. ”

کارشناسان ، استفاده از کراتین برای افراد سالم را بی خطر می دانند. خیلی از افراد در هفته اول از دوز بالایی استفاده می کنند ، حدود چهار وعده از 5 گرم هر روز ، تا ماهیچه هایشان را با کراتین پر کنند. سپس آنها به دوز ” نگهدارنده ” ، حدود 2 گرم در روز می رسند. خیلی از افراد فاز بارگذاری را رد می کنند و از دوز پایین شروع می کنند.

برخی مطالعات نشان داده اند که کراتین می تواند چربی را افزایش دهد ، نه عضلات را. همچنین شواهدی وجود دارد که دوزهای بالا می توانند باعث ناراحتی کلیه ، کبد و قلب شوند ، اما معلوم نیست چه مقدار ممکن است بیش از حد باشد.

بتاآلانین

بتاآلانین

بتا آلانین برای جلوگیری از سوختن عضلات :

وقتی تمرینات کوتاه مدت را در حداکثر تلاش برای 30 تا 90 ثانیه انجام دهید ( کلاس های دوچرخه سواری در فضای بسته را در نظر بگیرید ) عضلات شما مقدار زیادی اسید لاکتیک ایجاد می کنند. این چیزی است که باعث می شود شما “احساس سوختگی” می کنید.

ورزشکاران بتا آلانین را در یک کپسول یا یک پودر نوشیدنی برای جلوگیری از سوختگی بکار می برند تا بتوانند تمرینات خود را به راحتی انجام دهند.

آیا این کار می کند ؟ مطالعات انجام شده نشان می دهند که دوچرخه سواران و دونده هایی که بتا آلانین را به مدت 4 هفته مصرف کردند ، بازی خود را بهبود بخشیدند.

مصرف اسیدهای آمینه

مصرف اسیدهای آمینه

اسیدهای آمینه زنجیره ای برای بزرگ کردن :

آمینو اسیدها اجزای سازنده پروتئین هستند. انواع زنجیره شاخه سه اسیدهای آمینه هستند که ماهیچه ها می توانند برای انرژی استفاده کنند. ورزشکاران آنها را بعد از تمرین به عنوان قرص ، ژل یا پودر مصرف می کنند تا رشد ماهیچه را تحریک کنند.

تمرینات ورزشی از طریق اولین آسیب و یا شکستن آنها ، باعث می شوند تا عضلات رشد کنند.

هنگامی که بافت بازسازی می شود ، بزرگتر می شود. برخی مطالعات نشان می دهد که مکمل های آمینه اسید زنجیره ای ، موجب کاهش شکستن عضله می شوند. اگر قبل از اینکه بتوانید ماهیچه بدست بیاورید ، عضله را از دست دهید ، ایده این است که این محصولات می توانند مقداری را که می خواهید از دست بدهید را ، قبل از اینکه بخواهید دوباره به دست آورید ، کاهش می دهند.

در حالی که این مکمل ها ممکن است نتیجه داشته باشند ، به دنبال نتیجه چشم گیری نباشید.

Sherman می گوید : ” تمرینات ورزشی باعث تحریک رشد ماهیچه ها می شوند. بنابراین ، مصرف اسید آمینه احتمالا از لحاظ فیزیولوژیکی بسیار قابل توجه نیست ، اما این نیز مضر نیست.”

پروتئین آب پنیر

پروتئین آب پنیر

پروتئین وی برای رشد عضلانی :

مانند آمینو اسید های زنجیره ای ، خیلی از ورزشکاران بعد از تمرینات خود معمولا در شیک پروتئین خود از پروتئین آب پنیر استفاده می کنند ، تا آسیب وارد شدن به ماهیچه ها را کنترل کرده و رشد آنها را افزایش دهند.

Sherman می گوید : ” حداقل 30 دقیقه پس از اتمام تمرین ، می توانید از پروتئین استفاده کنید و زمینه را برای رشد ماهیچه های باریک خود فراهم کنید. ”

تعدادی از مطالعات علمی نشان می دهد که پروتئین آب پنیر بعد از ورزش به کاهش آسیب عضلات و افزایش رشد آن ، کمک می کنند.

به نظر می رسد پروتئین وی به بهترین نحو بعد از تمرینات مقاومتی ، مانند تمرینات وزنی ، کمک می کنند. اما شما مجبور نیستید مواد مغذی را از مکمل دریافت کنید. یک وعده غذایی با پروتئین بالا بعد از تمرین نیز این کار را انجام می دهد. پروتئین وی نیز خیلی در رشد آن کمک می کند.

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

13 + یک =