8 مکمل برتر بدنسازی برای تقویت انرژی و استقامت
مکمل برتر بدنسازی برای تقویت انرژی و قدرت
2020-06-09
افزایش وزن بدنسازی
بهترین راهکارهای افزایش وزن در بدنسازی چیست ؟
2020-06-13
Show all

نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش

نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش

نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش

نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش

در کنار تغییرات ساده شیوه زندگی ، نوشیدنی لاغری در بهبود روند کاهش وزن و لاغری تاثیر به سزایی دارد. تحقیقات انجام شده نشان داده است که نوشیدنی هایی همچون چای سبز ، قهوه و شیک های پروتئین به افزایش سرعت متابولیسم ( سوخت و ساز بدن ) کمک شایانی کرده که همه این موارد باعث کاهش وزن می شوند! افزایش چربی دور شکم کار آسانی است ، اما از بین بردن آن ها بسیار چالش برانگیز بوده و خیلی دشوارتر از چیزی است که تصور می کنید. از این رو برای چربی سوزی نیاز به ترکیبی متعادل از تمرینات ورزشی و رژیم غذایی سالم خواهید داشت. با تغییری کوچک در سبک زندگی ، انجام تمرینات ورزشی ، پیروی از رژيم غذایی سالم و مصرف نوشیدنی های چربی سوز هنگام ورزش می توانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید!

در این مقاله سعی داریم بهترین نوشیدنی لاغری برای کاهش وزن را به شما معرفی کنیم. اگرچه یک رژیم غذایی سالم و مواد غذایی غنی از فیبر همان چیزیست که شما نیاز دارید ، اما نباید اهمیت نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش را که به بهبود سوخت و ساز بدن کمک کرده ، با چربی های شکم مقابله می کند و به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک می کند را فراموش کنید!

نوشیدنی های چربی سوز هنگام ورزش :

چای سبز

مهم ترین نوشیدنی لاغری چای سبز است که غنی از آنتی اکسیدان های معروفی به نام کاتچین است. کاتچین ها باعث از بین رفتن چربی اطراف شکم می شوند. مطالعات زیادی نشان داده است که نوشیدن چای سبز به طور مرتب به کوچک شدن شکم شما کمک می کند. کاتچین باعث آزاد شدن چربی سلول های چربی در شکم شده و همچنین سرعت چربی سوزی کبد را افزایش می دهد.

با بررسی 14 مطالعه مشخص شد افرادی که به مدت 12 هفته چای سبز با غلظت بالا نوشیدند ، به طور متوسط ​​0.2 تا 3.5 کیلوگرم بیشتر از افرادی که چای سبز نمی نوشند ، چربی از دست دادند. همین موضوع به دلیل محتوای زیادی کاتچین داخل چای سبز است. ماچا نوع دیگری از چای سبز است که حاوی کاتچین بیشتری بوده و همین امر باعث شده تا گزینه مناسب تری برای کاهش وزن محسوب شود.

چای سبز برای کاهش وزن

مطالعه ای انجام شده نشان می دهد خانم هایی که روزانه 3 گرم ماچا مصرف می کنند در مقابل خانم هایی که مصرف نمی کنند ، چربی سوزی بیشتری در حین تمرین تجربه کرده اند. علاوه بر این چای سبز حاوی کافئین بوده که با افزایش سطح انرژی و بهبود عملکرد در حین ورزش به روند کاهش وزن کمک می کند. از این گذشته افرادی که نوشیدنی لاغری چای سبز میل می کنند فشار خون پایین تری داشته و خطر ابتلا به بیماری هایی همچون بیماری قلبی ، برخی سرطان ها و دیابت کاهش می یابد!

خلاصه : نوشیدن چای سبز با بهبود سرعت سوخت و ساز بدن ( متابولیسم ) و تشویق چربی سوزی به کاهش وزن کمک شایانی می کند!

قهوه بهترین نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش

اکثر مردم در سراسر جهان برای افزایش انرژی و روحیه ، روزانه مقدار زیادی قهوه می نوشند. این امر بدین دلیل است که قهوه حاوی کافئین است ، ماده ای که به عنوان یک محرک در بدن عمل کرده و به روند کاهش وزن کمک می کند. کافئین ممکن است مصرف انرژی را کاهش داده و به افزایش سرعت سوخت و ساز کمک کند که همین موضوع در کاهش وزن بسیار موثر است.

یک مطالعه در 33 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد افرادی که روزانه قهوه حاوی 6 میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدنشان نوشیده اند در مقایسه با افرادی که کافئین کمتری و یا اصلا کافئین میل نکرده اند ، کالری بسیار کمتری دریافت کردند.

دانشمندان درباره نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش به این نتیجه رسیده اند افرادی که موفق به حفظ روند کاهش وزن در بازه زمانی طولانی بوده اند ، به طور قابل توجهی نوشیدنی های چربی سوز بیشتری میل کردند. قهوه سبز نوع دیگری از قهوه است که حاوی اسیدهای کلروژنیک بوده و با افزایش روند تبدیل چربی به انرژی می تواند به کاهش وزن کمک کند. در حقیقت کار آن سوزاندن ذخایر چربی است. قهوه سبز یک آنتی اکسیدان بوده و فاقد رادیکال های آزاد می باشد و می توانید به جای قهوه معمولی روزانه قهوه سبز میل کنید!

خلاصه : نوشیدنی های چربی سوز کافئین دار ممکن است با افزایش سرعت متابولیسم ، کاهش کالری دریافتی و تحریک چربی سوزی باعث کاهش وزن شوند.

نوشیدنی لاغری چای سیاه

مانند چای سبز ، چای سیاه حاوی ترکیباتی است که ممکن است باعث کاهش وزن شود. چای سیاه یک نوع چایی است که نسبت به انواع دیگر چای ها ، اکسیداسیون بیشتری ( قرار گرفتن در معرض هوا ) را تحمل کرده و در نتیجه طعم قوی تر و رنگ تیره تری دارد. این نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش غنی از پولی فنول است ، ترکیبی از گروه پولی فنولیک به نام فلاونوئیدها. پلی فنول ها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که ممکن است به کاهش وزن بدن کمک کنند.

تحقیقات انجام شده بر روی 111 نفر نشان می دهد افرادی که روزانه 3 فنجان چای سیاه به مدت 3 ماه مصرف کردند در مقایسه با گروه دیگری ، کاهش وزن بیشتر و کاهش چربی دور کمر بیشتری را تجربه کردند!

خلاصه : چای سیاه حاوی پولی فنول ها ، آنتی اکسیدان مناسبی برای کاهش وزن هستند که به کاهش چربی های بدن و بهبود روند کاهش وزن کمک شایانی می کند.

آب

آب یکی از بهترین نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش محسوب می شود که باعث سلامتی نیز می شود. همیشه یک بطری دو لیتری آب به همراه داشته باشید. آب سموم بدن را بیرون کشیده ، اشتهای شما را کنترل کرده و یکی از ارزان ترین و در دسترس ترین نوشیدنی های چربی سوز می باشد. افزایش میزان مصرف آب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت کلی است.

نوشیدن آب برای کاهش وزن
نوشیدن آب برای کاهش وزن

نوشیدن آب بیشتر نیز ممکن است با سیر نگه داشتن شما مابین وعده های غذایی و افزایش تعداد کالری هایی که می سوزانید ، سایز دور کمر شما را کاهش دهد! تحقیقات انجام شده نشان می دهد که نوشیدن آب قبل از غذا کمک شایانی به کاهش وزن و دریافت کالری کمتر می کند.

یک مطالعه انجام شده بر روی 48 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد افرادی که قبل از وعده های غذایی 500 میلی لیتر آب نوشیده اند و در عین حال از رژیم غذایی کم کالری پیروی کرده اند ، در طول 12 هفته 44% بیشتر از افرادی که قبل از غذا آب نمی نوشند وزن کم کردند.

نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در حالت استراحت می شود ، این تعداد کالری است که هنگام استراحت می سوزید. به عنوان مثال یک مطالعه انجام شده بر روی 21 کودک دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف انرژی در حال استراحت تا 25% بعد از 40 دقیقه پس از نوشیدن 10 میلی لیتر آب سرد به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ، افزایش می یابد.

خلاصه : نوشیدن آب بیشتر می تواند به سوزاندن کالری و کاهش مصرف در وعده های غذایی کمک کند ، که این امر می تواند منجر به کاهش وزن شود.

شیک های پروتئین

نوشیدنی هایی که حاوی پروتئین زیاد هستند می توانند گرسنگی را کنترل کرده ، میزان اشتها را کاهش دهند و به احساس سیری بیشتر کمک کنند. همین موضوع در دوران کاهش وزن و چربی سوزی بسیار حائز اهمیت است. امروزه پودرهای پروتئینی زیادی در بازار موجود است که میان به عنوان نوشیدنی چربی سوزی هنگام ورزش میل کنید! پروتئین سطح هورمون های کاهش گرسنگی مانند GLP-1 را افزایش و گرلین ، هورمون تحریک کننده اشتها ، را کاهش می دهد.

یک مطالعه در 90 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد افرادی که روزانه 56 گرم پروتئین وی به مدت 23 هفته مصرف کردند ، نسبت به گروه دیگر 2.3 کیلوگرم کاهش وزن داشته اند. پودرهای پروتئین وی ، نخود و شاهدانه انواع مختلفی از پودرهای پروتئین بوده که به عنوان یک نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش ، کمک شایانی به کاهش وزن می کنند.

خلاصه : نوشیدنی های پروتئینی باعث کاهش اشتها و افزایش سیری می شوند. پودرهای پروتئینی را می توان به عنوان یک میان وعده سریع و رضایت بخش به هر نوشیدنی اضافه کرد.

آب سبزیجات : نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش

اگرچه باور همه بدین گونه است که آب میوه باعث افزایش وزن می شود ، اما نوشیدن آب سبزیجات به روند چربی سوزی و کاهش وزن کمک شایانی می کند. در یک مطالعه انجام شده بر روی بزرگسالانی که 178 میلی لیتر آب سبزیجات با مقدار سدیم کم مصرف کرده و از رژیم های غذایی کم کالری پیروی کرده اند ، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که آن ها کاهش وزن چشمگیری داشته اند. از سوی دیگر آن ها با مصرف نوشیدنی لاغری آب سبزیجات به میزان قابل توجهی مصرف سبزیجات را افزایش و میزان مصرف کربوهیدرات را به میزان چشمگیری کاهش داده است.

در نظر داشته باشید که مصرف سبزیجات کامل بهترین گزینه برای بهبود سلامتی است ، زیرا سبزیجات غنی از فیبر بوده و این فیبر در فرآیند آبگیری از بین می رود. با این وجود مصرف آب سبزیجات کم کالری می تواند باعث افزایش مصرف سبزیجات شما شده و حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

خلاصه : اگرچه سبزیجات کامل بهترین گزینه برای سلامتی محسوب می شود ، نوشیدنی چربی سوز هنگام ورزش آب سبزیجات در کنار رژیم غذایی سالم تاثیر به سزایی در روند کاهش وزن و چربی سوزی خواهد داشت!

نوشیدن چربی سوز هنگام ورزش BCAA

BCAA که به عنوان آمینو اسیدهای زنجیره ای نیز معروف است از سه اسید آمینه لوسین ، والین و ایزولیسین تشکیل شده است. این نوشیدنی لاغری مانع تجزیه عضلات شده و می توانید به عنوان یک نوشیدنی ورزشی مناسب میل کنید. بی سی ای ای را در حین انجام تمرینات ورزشی چربی سوزی به جای آب میل کنید. این دسته از نوشیدنی ها به فرم گرفتن و سفت شدن بدن در دوران کاهش وزن کمک کرده و همچنین باعث شکل گیری عضلات شکم نیز می شود!

حرف آخر :

نوشیدنی های خاصی مانند چای سبز ، قهوه و چای زنجبیل ممکن است به تقویت سوخت و ساز بدن ( متابولیسم ) ، به حداقل رساندن گرسنگی و افزایش احساس سیری کمک کند و همه این موارد باعث کاهش وزن می شود. علاوه بر این ، این نوشیدنی ها حاوی مواد مغذی مفیدی مانند آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات قدرتمند هستند که می توانند برای سلامتی شما مفید باشند. جایگزین کردن نوشیدنی های پر کالری مانند سودا و آب میوه با نوشیدنی های ذکر شده در بالا راهی هوشمندانه برای کاهش کالری دریافتی و کمک به شما در دستیابی به اهداف کاهش وزن است!

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 10 =