Top

نکات کلیدی بدنسازی بانوان

نکات کلیدی بدنسازی بانوان

اگر بانوان به دنبال رژیم غذایی هستند ، باید بدانند که در مقایسه با مردان ، یکسری معایب فیزیولوژیکی دارند. سطح هورمون تستسترون بانوان ، که منجر به افزایش عضله در بدن می گردد ، بسیار پایین تر از مردان است. سطح استروژن آن ها ، که منجر به حفظ چربی بیشتر می شود ، بسیار بالاتر از آقایان است.

با این حال ، با اعمال کردن نکات استراتژی در سبک زندگی خود ، تمرینات ورزشی و رژیم غذایی مناسب ، می توانید بدنی عضلانی و خوش اندام داشته باشید. برای تعیین اینکه آیا صلاحیت اجرای رژیم غذایی بدنسازی را دارید یا خیر ، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

نکات کلیدی بدنسازی بانوان :

  • اساس بدنسازی بانوان

طبق نظر شورای ورزشی آمریکا ، بانوان قابلیت ساختن عضلات به اندازه یکسان را ندارند. ژنتیک در این زمینه نقش کلیدی ایفا می کند. برای مثال ، بانوانی که ساختار بدن میان گونه ( وابسته به حد فاصل میان آبگونگی و بلورگونگی ) دارند و بدنی عضلانی دارند ، دارای مزایای درون سازه و برون دیس بیشتری هستند. همچنین بعضی بانوان سطح تستسترون بالاتری نسبت به بقیه دارند ، که به آن ها در ساختن عضلات کمک می کند. طبق گفته شورای ورزشی آمریکا ، با وجود این تفاوت های ژنتیکی ، اکثر بانوان بعد از چندین ماه تمرینات قدرتی ، 20 تا 40 درصد افزایش قدرت پیدا خواهند کرد.

  • تمرینات کاردیو برای بانوان

تمرینات کاردیو یکی از نکات کلیدی بدنسازی بانوان است. درصد چربی بدن بانوان خیلی بیشتر از مردان است. برای اینکه بدنساز موفقی باشید ، مهم است که چربی بدن خود ، به ویژه چربی های زیر پوستی را کاهش دهید. بنابراین باید روی تمرینات هوازی تمرکز کنید. در طی تمرینات هوازی ، بیشترین درصد کالری که می سوزانید ، ناشی از چربی است.

بانوان بدنساز باید 5 روز در هفته ، 35 تا 45 دقیقه تمرینات هوازی انجام دهند. به منظور تعیین شدت تمرین هوازی ، باید میزان ضربان قلب خود را مشخص کنید.

محدوده تمرین خود را می توانید با کم کردن سنتان از 220 و ضرب کردن نتیجه با 50 تا 85 درصد به دست آورید. برای تمرین هایی با شدت کم ، ضربان قلب شما باید حداقل 20 دقیقه به سطح 50 درصد نزدیک باشد و برای تمرین هایی با شدت بالا ، ضربان قلب شما باید به سطح 85 درصد نزدیک باشد.

  • رژیم غذایی در بدنسازی بانوان

مطابق با muscleandstrength.com ، بانوانی که به دنبال لاغر شدن ، سوزاندن چربی و قوی تر شدن هستند ، باید رژیم کم کربوهیدرات را دنبال کنند. زنان نسبت به مردان تمایل به سوزاندن بیشتری ، نسبت چربی به کربوهیدرات دارند. پروتئین برای رشد عضلات ضروری است و باید در وعده های غذایی روزانه مصرف شود. پروتئین مصرفی شما باید حاوی 9 آمینو اسید ضروری باشد. نمونه های کامل پروتئین گوشت ، ماهی ، مرغ ، سفیده تخم مرغ ، سویا و وی است. هر وعده غذایی کوچک باید حاوی چربی های اشباع شده تک واحدی مانند ماهی سالمون ، زیتون ، آووکادو و آجیل باشد. کربوهیدرات مصرفی شما باید کربوهیدرات مختلط مانند میوه ، سبزیجات ، پاستا و لوبیا باشد تا انرژی مورد نیاز شما را فراهم کنند.

  • تمرینات ورزشی بانوان

مطابق با muscleandstrength.com ، بانوان نباید تمرینات سنگین تری نسبت به مردان انجام دهند. به جای استفاده وزنه های سبک و انجام 15 تا 20 تکرار ، باید وزنه های به نسبت سنگین انتخاب کرده و بین 6 تا 12 بار تکرار کنند. تمرکز شما باید روی وزنه های سبک باشد و تمرینات ترکیبی انجام دهید. تمرینات ترکیبی مانند اسکات ، ددلیفت ، لانج ، پرس سینه و پرس بالای سر از عضلات اصلی و عضلات تثبیت کننده شما برای بلند کردن وزنه ها ، استفاده می کند. از آنجایی که عضلات در حین استراحت رشد می کنند ، در حین تمرین به اندازه کافی استراحت کنید.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه بدنسازی بانوان و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

پانزده − 5 =