اسکال کراشر با میله لاری
اسکال کراشر با میله لاری
2019-06-16
آهنگ مخصوص باشگاه
آهنگ مخصوص باشگاه
2019-06-16
Show all

چربی سوزی شکم

چربی سوزی شکم

چربی سوزی شکم

چربی سوزی شکم

اکثر ورزشکاران این سوال برایشان پیش می آید که چگونه چربی های شکم خود را سریع و به صورت طبیعی از بین ببرند ؟ اگر میزان کالری دریافتی خود را کاهش داده اید ، تمرینات کاردیو و دراز نشست انجام می دهید و حتی از مکمل های چربی سوز استفاده می کنید اما به نتیجه مطلوب دست نیافته اید ، حتما روش اشتباهی را انتخاب کرده اید. در این مقاله سعی کرده ایم نکات کلیدی در چربی سوزی شکم را برایتان توضیح دهیم.

1.تمرین کرانچ را بیش از حد انجام ندهید

تمرین کرانچ عضلات شکم شما را تقویت می کند ، اما چربی های احاطه شده در اطراف شکمتان را از بین نمی برد. با انجام روزانه 200 کرانچ ، در واقع وقت خود را تلف می کنید. کرانچ همچنین باعث ایجاد درد در ناحیه کمر ، خم شدن شانه ها و قرارگیری سر به سمت جلو می شود

2.انجام تمرینات قدرتی برای چربی سوزی شکم

تمرینات قدرتی باعث ایجاد توده های عضلانی و از بین رفتن عضلات شده و به چربی سوزی کمک می کند. ددلیفت و اسکات بهترین تمرینات قدرتی محسوب می شوند. قسمت پشت کمر و عضلات شکم در طول تمرینات ددلیفت و اسکات به شدت کار می کنند. تمرینات اسکات و ددلیفت به شما اجازه می دهند تا به بدنتان با وزنه های سنگین استرس وارد کنید و تمامی عضلات بدن ( از سر تا پا ) را به کار می گیرند. این موضوع باعث افزایش قدرت شما شده و عضلات شکم سریع تر ایجاد می شوند. این تمرینات همچنین سایز دور کمر را کاهش می دهند.

3.برای چربی سوزی شکم غذاهای سالم بخورید

شما می توانید برای ایجاد عضلات شکم ، تمرینات فیزیکی سنگینی انجام دهید اما اگر تغذیه شما نامناسب باشد ، نمی توانید چربی های شکمتان را از بین ببرید. لیست زیر برخی مواد غذایی پیشنهادی برای چربی سوزی شکم است :

 • پروتئین : گوشت قرمز ، مرغ ، ماهی ، وی ، تخم مرغ ، پنیر محلی
 • سبزیجات : اسفناج ، کلم بروکلی ، سالاد ، کلم پیچ ، کاهو
 • میوه : موز ، پرتقال ، سیب ، آناناس ، گلابی
 • چربی : روغن زیتون ، روغن ماهی ، کره محلی ، تخم کتان ، آجیل
 • کربوهیدرات : بلغور جو دو سر ، برنج قهوه ای ، کوینولا ، پاستا

غذاهای ناسالم ( هله هوله ) در واقع از طریق بالا نگه داشتن سطح هورمون ها ، به چربی سوزی کمک می کنند. سعی کنید بیش از حد غذاهای ناسالم مصرف نکنید. اگر وعده های غذایی شما در طول روز 6 وعده است ، 4 بار در هفته تنقلات بخورید.

4.مصرف کمتر کربوهیدرات برای چربی سوزی شکم

برای تامین انرژی روزانه نیاز به کربوهیدرات دارید. مشکل زمانی به وجود می آید که بیشتر از نیازتان کربوهیدرات مصرف کنید. بدن انسان کربوهیدرات اضافی را به صورت چربی در بدن ذخیره می کند و اغلب این مشکل باعث به وجود آمدن چربی های اطراف شکم می شود. سعی کنید در وعده های غذایی خود میوه و سبزیجات بگنجانید. سعی کنید در مصرف سیب زمینی ، پاستا ، برنج و نان دقت کنید. توجه داشته باشید کربوهیدرات را باید بعد از اتمام تمرینات میل کنید.

5.مصرف غذاهای سالم 

مصرف زیاد غذاهای سالم شما را چاق نمی کند ، به ویژه اگر 2 الی 3 بار در هفته ورزش می کنید. گرسنگی کشیدن اولین اشتباه در چربی سوزی شکم است. تغذیه سالم به سه دلیل اهمیت دارد :

 • انرژی : غذا برای تامین انرژی لازم است. بدن شما برای بلند کردن وزنه ، کار کردن ،هضم و غیره از مواد غذایی دریافتی استفاده می کند. کمبود غذا به معنای کمبود انرژی می باشد.
 • چربی سوزی : خوردن غذاهای مناسب به کاهش چربی کمک می کند. پروتئین اثر گرمازایی بالایی دارد و چربی های سالم به چربی سوزی کمک شایانی می کنند.
 • حفظ عضلات : اگر خودتان را گرسنه نگه دارید ، بدن شما برای تامین انرژی از عضلاتتان استفاده می کند نه از چربی ها.

گرسنگی بدین معنا است که به اندازه کافی غذا نمی خورید. سعی کنید 90% از زمان خود را صرف خوردن غذاهای سالم کنید.

6.مصرف پروتئین برای چربی سوزی شکم

پروتئین نسبت به سایر مواد غذایی تاثیرات گرمازایی بسیار بالایی دارد. بدن شما انرژی بیشتری برای روند پردازش پروتئین نسبت به پردازش کربوهیدرات و چربی مصرف می کند. به همین دلیل رژیم های غذایی حاوی پروتئین زیاد به چربی سوزی شکم کمک شایانی می کنند.

7.مصرف چربی برای چربی سوزی شکم

مصرف چربی باعث چاق شدن شما نمی شود ، بلکه تغذیه نامناسب و کمبود تمرینات ورزشی باعث چاق شدن شما می گردد. در واقع خوردن چربی به کاهش چربی ها کمک می کند. اگر شما به طور منظم از چربی های سالم استفاده کنید ، بدن شما این چربی ها را ذخیره می کند. روغن ماهی بهترین منبع چربی برای چربی سوزی شکم محسوب می شود. روغن ماهی به طور طبیعی باعث افزایش سطح تستسترون و کاهش چربی ها می گردد. مصرف روزانه 6 گرم امگا-3 شروع خوبی است. سعی کنید از مصرف چربی های ترانس موجود در محصولاتی همچون مارگارین خودداری کنید. چربی های ترانس برای سلامتی بدن ضرر دارند.

8.کاهش چربی بدن به منظور چربی سوزی شکم

از بین بردن چربی های شکم کار بسیار دشواری است. با رعایت نکات ذکر شده این کار برای شما بسیار آسان تر خواهد شد :

 • قوی تر شوید : تمرینات قدرتی به ایجاد و حفظ عضلات کمک می کند و روند چربی سوزی را افزایش می دهد.
 • غذاهای سالم مصرف کنید : سع کنید صبحانه را کامل میل کنید و هر 3 ساعت غذا بخورید. پروتئین ، میوه و سبزیجات را در وعده های غذایی خود بگنجانید. به یاد داشته باشید کربوهیدرات را باید بعد از اتمام تمرین میل کنید. در هر وعده غذایی 2 فنجان آب میل کنید.
 • تمرینات کاردیو انجام دهید : 15 دقیقه بعد از اتمام تمرینات ، 3 بار در هفته به مدت 45 دقیقه تمرینات کاردیو انجام دهید.

مطالب پیشنهادی :

جهت مشاهده سایر مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه ورزش و تغذیه و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =