شرکت کیمیا مکمل آراد با نام مستعار کیمیا ساپلمنت و یا کیمیا نوتریشن در راستای تسهیل ارائه مکمل های ورزشی با کیفیت ، به ورزشکاران و علاقه مندان رشته ورزشی بدنسازی در سال 2007 شروع به فعالیت‌ در حوزه مکمل‌های ورزشی نموده و در حال حاضر نماینده انحصاری برندهای BIOTECHUSA بایوتک مجارستان ، SCITEC NUTRITION سایتک مجارستان ، TREC NUTRITION ترک لهستان ، IRONMAXX آیرون مکس آلمان‌ ، QNT بلژیک و REFLEX رفلکس انگلستان در خاورمیانه می باشد.

09359575216

Tehran, andarzgoo, sana shopping center, Andarzgoo Blvd

you train , we will do the rest
 • No products in the cart.
 • No products in the cart.
Top

کرانچ شکم با دستگاه

کرانچ شکم با دستگاه

آناتومی بدن ( عضلات شکم )

آناتومی بدن ( عضلات شکم )

کرانچ شکم با دستگاه تمرین کشش ناحیه شکم است. این تمرین بسیار متداول بوده و تمامی ورزشکاران این تمرین را در برنامه ورزشی خود دارند. اکثر تمرینات مربوط به شکم شامل کرانچ شکم بوده ، به گونه ای که یکی از بهترین تمرین های ناحیه میانی شناخته شده است. این حرکت عمدتا روی عضله راست شکم کار می‌کند ، اما عضله مایل را نیز تقویت می‌کند. به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب ، پیشنهاد می کنیم که کرانچ را با پلانک و لگ ریز آویزان انجام دهید. از آنجایی که تمرین دراز نشست آسیب های جدی به کمر وارد می کند ، امروزه کرانچ جایگزین عالی برای آن می باشد! الگوی حرکت آن ها یکسان بوده ، با این تفاوت که کششی در ناحیه کمر احساس نخواهید کرد.

 • عضله اصلی درگیر در این تمرین : عضله شکم
 • نوع تمرین : قدرتی
 • مکانیزم : جداسازی
 • سطح تمرین : متوسط
 • نوع نیرو : کشش ( دو طرفه )
 • ابزار مود نیاز تمرین کرانچ شکم با دستگاه : دستگاه

نحوه انجام حرکت کرانچ شکم با دستگاه :

 1. وزنه مناسب را انتخاب کرده و روی دستگاه بنشینید. پاهای خود را در پشت پد قرار داده و دسته های بالایی را بگیرید. دست ها باید با زاویه 90 درجه خم بوده و از ناحیه پشت بازو روی پد قرار گرفته باشند. این نقطه شروع حرکت کرانچ شکم با دستگاه خواهد بود.
 2. حال هم زمان با بیرون دادن نفس ( بازدم )  پا را بالا و بالا تنه ر ا پایین بیاورید. دقت کنید در حالی که ماهیچه های پا درگیر نیستند ، حرکت را کاملا کنترل شده و با تمرکز روی استفاده از ماهیچه شکم انجام دهید. پس از مکثی مختصر در پایین ترین نقطه حرکت ، هم زمان با داخل کشیدن نفس ( دم ) به آرامی به نقطه شروع بازگردید.
 3. تا جایی که می توانید تمرین کرانچ شکم با دستگاه را تکرار کنید.

جهت مشاهده سایر ویدیوهای مرتبط ، به صفحه حرکت شکم و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

بیست − 11 =