Top

گلوتامین در بدنسازی

گلوتامین در بدنسازی

گلوتامین یکی از محبوب ترین مکمل ها در میان ورزشکاران می باشد. در این مقاله در مورد گلوتامین در بدنسازی و زمان مصرف گلوتامین به طور کامل برای شما شرح می دهیم تا بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید.

گلوتامین یا ال-گلوتامین یک آمینو اسید بوده که بلوک ساختاری پروتئین به حساب می آید. گلوتامین به مقدار زیاد در جریان خون یافت می شود و به تولید نیتروژن کمک شایانی می کند. از آنجایی که گلوتامین یک آمینو اسید ضروری محسوب می شود ، باید از طریق رژیم غذایی تامین شود زیرا بدن ما قادر به تولید آن نیست.

ال-گلوتامین در بدنسازی

ال-گلوتامین در بدنسازی

زمانی که ورزش می کنید ، بدن نیاز به انرژی برای انجام تمرینات سنگین دارد. زمانی که در حین تمرین انرژی مصرف می کنیم ، گلوتامین موجود در بدنمان را برای کمک به ایجاد عضله و ریکاوری استفاده می نماییم. با این حال برخی گلوتامین مورد نیاز را تنها از طریق رژیم غذایی تامین می کنند و حتی وزنه برداران به مقدار کافی ( مورد نیاز بدنشان ) گلوتامین دریافت نکرده و قادر به بهبود عملکرد خود نیستند.

مطالعات زیادی نشان می دهند که مصرف گلوتامین در بدنسازی به همراه پروتئین بعد از اتمام تمرین ، مانع استفاده بدن از عضلات به عنوان انرژی می گردد. با مصرف گلوتامین در حین و یا پس از اتمام تمرین ، از تجزیه بافت های عضلات و استفاده از آن ها به عنوان منبع انرژی جلوگیری کرده و همچنین به شما کمک می کند تا حجم عضلات خود را حفظ کنید. همچنین تولید هورمون HGH و یا هورمون رشد در بدن نیز افزایش می یابد. این یک مزیت بزرگ است ، زیرا سطح بالای HGH منجر به افزایش بافت های عضلات ، کاهش چربی بدن و افزایش فعالیت متابولیک در داخل بدن می شود.

زمانی که این اتفاق می افتد ، سطح انسولین کاهش یافته که به معنی مصرف کمتر شکر است. این بهترین مزیت برای افراد دیابتی است ، زیرا بالا نگه داشتن سطح قند در جریان خون برای عملکرد روزانه حائز اهمیت است. توصیه می کنیم روزانه 2 الی 6 گرم گلوتامین تا 20 دقیقه بعد از تمرین میل کرده تا به بازسازی عضلات کمک کنید. می توانید بیشتر از این مقدار نیز مصرف کنید و هرگز نگران نباشید. زیرا اگر به مقدار زیادی گلوتامین مصرف کنید بدن از آن استفاده کرده و مقدار اضافی را دفع می کند. بسیاری از افراد می توانند از مزایای گلوتامین در بدنسازی بهره مند شوند ، اما مصرف این مکمل بیشتر برای بدنسازان و ورزشکاران توصیه می شود.

برخی مزایای گلوتامین در بدنسازی عبارتند از :

  • گلوتامین مانع از کاتابولیسم سلول عضلات می گردد. زمانی که زیاد تمرین می کنید ، بدن شما آب زیادی از دست می دهد. گلوتامین مانع کم آبی بدن می شود ، در نتیجه مانع تجزیه سلول های عضلات ( هنگامی که بدن به آب فراوانی نیاز دارد ) می گردد.
  • گلوتامین سیستم ایمنی شما را تقویت می کند. اگر می خواهید سیستم ایمنی سالمی داشته باشید ، مصرف گلوتامین راه حل این موضوع است. مصرف این مکمل شما را قادر می سازد تا به سختی تمرین کنید و نگران سرماخوردگی ، عفونت های ویروسی و آنفلونزا نباشید.
  • مصرف گلوتامین عملکرد مغز را تقویت می کند.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

دو × 5 =