شرکت کیمیا مکمل آراد با نام مستعار کیمیا ساپلمنت و یا کیمیا نوتریشن در راستای تسهیل ارائه مکمل های ورزشی با کیفیت ، به ورزشکاران و علاقه مندان رشته ورزشی بدنسازی در سال 2007 شروع به فعالیت‌ در حوزه مکمل‌های ورزشی نموده و در حال حاضر نماینده انحصاری برندهای BIOTECHUSA بایوتک مجارستان ، SCITEC NUTRITION سایتک مجارستان ، TREC NUTRITION ترک لهستان ، IRONMAXX آیرون مکس آلمان‌ ، QNT بلژیک و REFLEX رفلکس انگلستان در خاورمیانه می باشد.

09359575216

Tehran, andarzgoo, sana shopping center, Andarzgoo Blvd

you train , we will do the rest
  • No products in the cart.
  • No products in the cart.
Top

گلوتامین در بدنسازی

گلوتامین در بدنسازی

گلوتامین یکی از محبوب ترین مکمل ها در میان ورزشکاران می باشد. در این مقاله در مورد گلوتامین در بدنسازی و زمان مصرف گلوتامین به طور کامل برای شما شرح می دهیم تا بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید.

گلوتامین یا ال-گلوتامین یک آمینو اسید بوده که بلوک ساختاری پروتئین به حساب می آید. گلوتامین به مقدار زیاد در جریان خون یافت می شود و به تولید نیتروژن کمک شایانی می کند. از آنجایی که گلوتامین یک آمینو اسید ضروری محسوب می شود ، باید از طریق رژیم غذایی تامین شود زیرا بدن ما قادر به تولید آن نیست.

ال-گلوتامین در بدنسازی

ال-گلوتامین در بدنسازی

زمانی که ورزش می کنید ، بدن نیاز به انرژی برای انجام تمرینات سنگین دارد. زمانی که در حین تمرین انرژی مصرف می کنیم ، گلوتامین موجود در بدنمان را برای کمک به ایجاد عضله و ریکاوری استفاده می نماییم. با این حال برخی گلوتامین مورد نیاز را تنها از طریق رژیم غذایی تامین می کنند و حتی وزنه برداران به مقدار کافی ( مورد نیاز بدنشان ) گلوتامین دریافت نکرده و قادر به بهبود عملکرد خود نیستند.

مطالعات زیادی نشان می دهند که مصرف گلوتامین در بدنسازی به همراه پروتئین بعد از اتمام تمرین ، مانع استفاده بدن از عضلات به عنوان انرژی می گردد. با مصرف گلوتامین در حین و یا پس از اتمام تمرین ، از تجزیه بافت های عضلات و استفاده از آن ها به عنوان منبع انرژی جلوگیری کرده و همچنین به شما کمک می کند تا حجم عضلات خود را حفظ کنید. همچنین تولید هورمون HGH و یا هورمون رشد در بدن نیز افزایش می یابد. این یک مزیت بزرگ است ، زیرا سطح بالای HGH منجر به افزایش بافت های عضلات ، کاهش چربی بدن و افزایش فعالیت متابولیک در داخل بدن می شود.

زمانی که این اتفاق می افتد ، سطح انسولین کاهش یافته که به معنی مصرف کمتر شکر است. این بهترین مزیت برای افراد دیابتی است ، زیرا بالا نگه داشتن سطح قند در جریان خون برای عملکرد روزانه حائز اهمیت است. توصیه می کنیم روزانه 2 الی 6 گرم گلوتامین تا 20 دقیقه بعد از تمرین میل کرده تا به بازسازی عضلات کمک کنید. می توانید بیشتر از این مقدار نیز مصرف کنید و هرگز نگران نباشید. زیرا اگر به مقدار زیادی گلوتامین مصرف کنید بدن از آن استفاده کرده و مقدار اضافی را دفع می کند. بسیاری از افراد می توانند از مزایای گلوتامین در بدنسازی بهره مند شوند ، اما مصرف این مکمل بیشتر برای بدنسازان و ورزشکاران توصیه می شود.

برخی مزایای گلوتامین در بدنسازی عبارتند از :

  • گلوتامین مانع از کاتابولیسم سلول عضلات می گردد. زمانی که زیاد تمرین می کنید ، بدن شما آب زیادی از دست می دهد. گلوتامین مانع کم آبی بدن می شود ، در نتیجه مانع تجزیه سلول های عضلات ( هنگامی که بدن به آب فراوانی نیاز دارد ) می گردد.
  • گلوتامین سیستم ایمنی شما را تقویت می کند. اگر می خواهید سیستم ایمنی سالمی داشته باشید ، مصرف گلوتامین راه حل این موضوع است. مصرف این مکمل شما را قادر می سازد تا به سختی تمرین کنید و نگران سرماخوردگی ، عفونت های ویروسی و آنفلونزا نباشید.
  • مصرف گلوتامین عملکرد مغز را تقویت می کند.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهی درج نشده است
افزودن دیدگاه
* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک

هجده − پانزده =