2020-10-18
برنامه بدنسازی برای لاغری

برنامه بدنسازی برای لاغری + برنامه کاردیو

برنامه های بدنسازی زیادی برای کاهش وزن وجود دارند که بدون انجام تمرینات کاردیو می توانید انجام دهید. در این مقاله سعی کرده ایم برنامه ای را برایتان گردآوری کنیم تا با انجام برنامه دوره ای کاردیو در کنار برنامه بدنسازی 3 روز در هفته جداگانه لاغر شوید. پس با کیمیا مکمل همراه باشید!
2019-06-11
برنامه تمرینی بدنسازی برای افزایش حجم

برنامه تمرینی بدنسازی برای افزایش حجم

زمانی که هدف شما افزایش حجم است ، دریافت کالری مازاد امری حیاتی محسوی می شود. بدون داشتن تغذیه مناسب ، این کار برایتان دشوار خواهد شد. البته باید حتما اطلاعات کافی درباره تغذیه خود داشته باشید. علی رغم اینکه پروتئین برای افزایش حجم ضروی است ، شما باید حتما غذای سالم بخورید.
2019-12-21
بدنسازی و عضله سازی با سیستم تمرینی FST-7

بدنسازی و عضله سازی با سیستم تمرینی FST-7

در این مقاله سعی کرده ایم بدنسازی با سیستم تمرینی FST-7 ( تمرینات کششی حلقه ای ) ، یک روش تمرینی که توسط Hany Rambod بنیان گذاری شده است را برایتان شرح دهیم و یک نمونه برنامه تمرینی بدنسازی و عضله سازی با این سیستم را ذکر می کنیم. پس با کیمیا مکمل همراه باشید!
2020-12-09
مکمل آمینو اسید

مکمل آمینو

مکمل آمینو اسید یکی از مهم ترین مکمل های ورزشی محسوب می شود. آمینو اسیدها بلوک‌ های سازنده‌ پروتئین هستند و در منابع غذایی متعددی یافت می‌شوند. برخی از آمینو اسیدها توسط بدنتان ساخته می‌شوند ، اما برخی از آنها که " آمینو اسیدهای ضروری " نامیده می‌ شوند ، باید از طریق مواد غذایی یا مکمل‌ ها تامین شوند. تفاوت عمده آمینو اسیدها ، کربوهیدرات‌ ها و چربی‌ ها در وجود عنصر نیتروژن در ساختار آمینو اسید‌ها علاوه برسه عنصر کربن ، هیدروژن و اکسیژن می باشد.
2020-12-05
قرص ویتامین سی

ویتامین c

ویتامین C که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته شده است یک ویتامین محلول در آب است که به طور طبیعی در برخی از غذاها یافت می‌شود و به برخی از مواد نیز اضافه می‌گردد. همچنین شما می‌توانید ویتامین C را به صورت مکمل نیز دریافت کنید. انسان‌ ها بر خلاف بیشتر حیوانات قادر به سنتز ویتامین سی در داخل بدن خود نیستند به همین خاطر باید آن را از طریق مواد غذایی به دست آورند. قرص ویتامین سی برای بیوسنتز کلاژن ، کارنیتین و انتقال دهنده‌ های عصبی خاص مورد نیاز است. این ویتامین همچنین در متابولیسم پروتئین نیز نقش دارد.
2019-06-16
طریقه مصرف کراتین

طریقه مصرف کراتین

کراتین آمینو اسیدی است که به صورت طبیعی در بدن انسان به منظور تولید انرژی ، حجیم کردن و تقویت عضلات تولید می شود. کنسانتره پودر کراتین ، یکی از محبوب ترین فرم های کراتین برای افرادی است که به دنبال افزایش توده های عضلانی خود هستند. با یادگیری صحیح طریقه مصرف کراتین ، حداکثر بهره وری را از این مکمل به دست خواهید آورد.
2019-06-17
میتوکندری چیست

میتوکندری چیست

میتوکندری در یاخته ( سلول ) ، اندامکی است که وظیفه آن تنفس سلولی بوده و در واقع نوعی اندامک انتقال انرژی محسوب می شود ،که منجر به ذخیره انرژی شیمیایی موجود در مواد غذایی با عمل فسفوریلاسیون اکسیداتیو به صورت پیوندهای پرانرژی فسفات آدنوزین تری فسفات می گردد. این اندامک در تمام سلول های دارای تنفس هوازی ، به جز باکتری ها که آنزیم های تنفسی آن‌ها در غشای سیتوپلاسمی جایگزین شده‌اند ، وجود دارد.
2019-06-16
مکمل بدنسازی لوسین

مکمل بدنسازی لوسین

یکی از محبوب ترین مکمل های بدنسازی در میان بدنسازان و ورزشکاران ، مکمل بدنسازی لوسین است که به دلیل تاثیر قابل توجه آن در افزایش حجم توده های عضلانی و بهبود عملکرد شناخته شده است. مکمل بدنسازی لوسین همچنین سرعت تجزیه عضلات را کاهش می دهد و به کنترل سطح قند خون کمک می کند. لوسین را می توانید هم از طریق مکمل ها و هم مواد غذایی که روزانه مصرف می کنید ، تامین کنید.
2021-01-06
تفاوت پروتئین حیوانی و گیاهی

تفاوت پروتئین حیوانی و گیاهی چیست ؟

در این مقاله قصد داریم تفاوت پروتئین حیوانی و گیاهی را از لحاظ تجزیه ریزمغذی ها و درشت مغذی ها ، سرعت هضم و میزان و تراکم پروتئین بررسی کنیم تا بتوانید مکمل مناسبی برای عضله سازی خود خریداری نمایید. آیا به نظرتان پروتئین حیوانی با گیاهی فرقی دارد ؟! بیشتر ورزشکاران مدل های گیاهی را انتخاب می کنند ، اما آیا می دانید چرا ؟ خوردن مواد غذایی گیاهی فواید زیادی برای سلامتی شما دارد. اما درست مثل خیلی چیزهای دیگر در زندگی ، همه چیز به همین سادگی نیست. اگر رژیم گیاهی را دنبال نمی کنید ، انتخاب یک سالاد کلم پیچ به جای یک عدد فیله آبدار و لطیف واقعا منطقی نیست. با شرح تفاوت بین این دو پروتئین ، می توانید مکملی متناسب با سبک زندگی خود انتخاب کنید. پس با کیمیا مکمل همراه باشید!
2021-01-06
تغذیه بعد از تمرین بدنسازی

تغذیه بعد از تمرین بدنسازی

برای درک اینکه چگونه تغذیه بعد از تمرین به شما کمک می کند ، مهم است بدانید که چگونه بدن شما تحت تاثیر فعالیت فیزیکی قرار می گیرد. هنگامی که شما در حال کار کردن ( ورزش ) هستید ، عضلات شما از ذخایر گلیکوژن برای تامین سوخت استفاده می کند. این موضوع باعث می شود ذخایر گلیکوژن به مقدار قابل توجهی کاهش یابد. مقدار مشخصی از پروتئین داخل عضلات همچنین تجزیه شده و آسیب می بینند.
2021-01-01
وینسترول چیست

وینسترول چیست و چه مزایا و عوارضی دارد ؟

وینسترول یک استروئید آنابولیک است ، ترکیبی از مشتقات تستسترون. این دارو یکی از پرکاربردترین بهبود دهنده های عملکرد در میان ورزشکاران محسوب می شود. این دارو اولین بار در دهه 1960 در بازار عرضه شد. همانند ترکیب استروئیدی آناوار ، وینسترول نیز مشتق دی هیدروتستسترون ( DHT ) است که می توانید آن را به صورت خوراکی و تزریقی استفاده کنید. به نظر می رسد نسخه تزریقی آن بسیار قوی تر از مدل های خوراکی است.
2021-01-01
راهکارهای عضله سازی سریع

راه های عضله سازی سریع + برنامه بدنسازی افزایش حجم در 20 هفته

اگر شما فرد لاغری هستید و به دنبال عضله سازی سریع می باشید و یا تصمیم دارید که توده های بدنتان را به عضلات تبدیل کنید ، انتخاب یک روش صحیح کار چالش برانگیزی است ، البته این بدین معنا نیست که این کار دشوار است. با پیروی از یک رژیم غذایی مناسب ، تعادل کالری دریافتی و مواد غذایی و سبک زندگی می توانید به اهداف خود دست یابید. در این مقاله سعی کرده ایم 10 راهکار عضله سازی سریع را برای شما ذکر کنیم تا با پیروی از این راهکارها ، عضلات حجیم و قوی به دست آورید!
2020-12-29
عضله سازی در خانه

چگونه در خانه عضله بسازیم ؟

عضله سازی در خانه به طور شگفت آوری ساده است و به هیچ گونه تجهیزات ورزشی خاصی نیازی نیست. تنها چیزی که لازم است کمی خلاقیت و تعهد به تمرین منظم می باشد. در واقع بدون هیچ تجهیزات حرفه ای خاصی می توانید حجم توده های عضلانی خود را افزایش دهید.
2020-12-26
رژیم جنرال موتورز چیست

رژیم جنرال موتورز + برنامه غذایی 7 روزه

رژیم غذایی GM که به عنوان رژیم جنرال موتورز نیز شناخته شده است ، به شما کمک می کند در مدت یک هفته 6.8 کیلوگرم وزن کم کنید. در هر روز از این رژیم غذایی ، می توانید انواع غذاهای متنوع میل کنید. طرفداران این رژیم معتقدند که این تکنیک باعث تحریک کاهش وزن شده و به سوزاندن سریع تر چربی نسبت به سایر رژیم های غذایی کمک شایانی می کند. در این مقاله سعی کرده ایم نگاه جامعی به این رژيم غذایی بیاندازیم. با کیمیا مکمل همراه باشید!
2020-12-05
ورزش فیتنس بانوان

ورزش فیتنس بانوان

شاید یکی از مهم ترین تفریحات همراه با ورزش برای بانوان ، ورزش بدنسازی باشد. افرادی که به این ورزش رو می آورند در ابتدا عموما تفاوتی بین رشته های مختلف ورزش بدنسازی نمی بینند. اما باید گفت که اینطور نیست. بدنسازی شامل رشته های مختلفی نظیر فیتنس ، بادی بیلدینگ ، بادی کلاسیک و … است. افرادی که به رشته های مختلف وارد می شوند دارای شرایط متفاوتی هستند. برای مثال فردی که از استخوان بندی درشتی برخوردار است و هیکل درشتی دارد عموما وارد رشته بادی بیلدینگ می شود. اما افرادی که هیکل جمع و جوری دارند ، رشته فیتنس برای آن ها بهترین گزینه است. در اصل در رشته بدنسازی اصولا حجم زیادی به بدن داده می شود و تمرینات آن تعداد وزنه کم با حداکثر سنگینی است اما هدف از فیتنس ، تقویت قدرت عضله ای است که تعداد وزنه های آن بالا با وزن متوسط می باشد.
2020-11-20
حرکات بدنسازی بانوان با دمبل

حرکات بدنسازی بانوان با دمبل + برنامه بدنسازی 8 هفته ای

اگر قصد دارید بازوهایی خوش فرم و متناسب داشته باشید ، باید عضلات بازو را با دمبل های سنگین تقویت کنید. در این مقاله چندین حرکات بدنسازی بازو با دمبل را برای شما توضیح می دهیم. می توانید 5 حرکات بدنسازی بازو با دمبل را انتخاب کنید و هر یک را برای 3 الی 4 ست با 12 تکرار انجام دهید.
2020-07-30
تمرینات جذاب برای عضلات شکم بانوان (01)

تمرینات جذاب برای عضلات شکم بانوان

همه ما به دنبال شکمی سیکس پک و جذاب هستیم ، اما اکثر افراد نمی دانند چگونه آن را بسازند؟! تمرینات قدیمی و خسته کننده ای همچون کرانچ دیگر جذابیتی برای خانم ها نداشته و جز ورزش های موثر برای تقویت عضلات نیم تنه محسوب نمی شود. راه های بهتری برای تقویت عضلات مرکزی بدن نیز وجود دارد. در این مقاله سعی کرده ایم برخی تمرینات جذاب برای عضلات شکم بانوان را برایتان شرح دهیم.
2020-07-06
نکات کلیدی بدنسازی بانوان

نکات کلیدی بدنسازی بانوان

سطح هورمون تستسترون بانوان ، که منجر به افزایش عضله در بدن می گردد ، بسیار پایین تر از مردان است. سطح استروژن بانوان ، که منجر به حفظ چربی بیشتر می شود ، بسیار بالاتر از آقایان است.
2020-03-29
فیتنس چیست

فیتنس چیست ؟

آمادگی جسمانی به معنای تندرستی و سلامتی است. در واقع فیتنس توانایی انجام هر گونه ورزش ، حرفه و شغل و فعالیت های روزمره است. آمادگی جسمانی معمولا از طریق تغذیه مناسب ، ورزش های فیزیکی با شدت متوسط و استراحت کافی حاصل می شود. پیش از انقلاب صنعتی ، فیتنس به صورت توانایی انجام فعالیت‌ های روزانه بدون خستگی بی‌ مورد تعریف شده بود ، اما با ماشینی شدن و تغییراتی در سبک زندگی اکنون تناسب اندام معیار توانایی بدن در عملکرد فعالیت‌های کاری و اوقات فراغت ، سالم بودن، مقاومت در برابر بیماری های ناشی از کم تحرکی و مواجهه با شرایط اضطراری در نظر گرفته می‌ شود.
2020-03-04
رژیم غذایی بدنسازان بانوان

رژیم غذایی بدنسازی مخصوص بانوان

بدنسازی پیرامون ایجاد و فرم دادن عضلات از طریق انجام تمرینات ورزشی ، تغذیه صحیح و مصرف انواع مکمل های بدنسازی است. به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب باید بر روی رژیم غذایی بدنسازی تمرکز کنید ، زیرا خوردن مواد غذایی ناسالم شما را از مسیرتان خارج می کند!
2021-01-10
تقویت عضلات پا

حرکات تقویت عضلات پا

داشتن پاهایی قوی برای بهبود عملکرد تمرینات ورزشی حیاتی است. تمرینات تقویت عضلات پا فقط مرتبط به عضلات چهار سر زانو و همسترینگ نمی باشند. در این مقاله سعی کرده ایم 30 مورد از بهترین تمرینات تقویت عضلات پا را به شما آموزش دهیم. قبل از انجام تمرینات حتما بدن خود را به خوبی گرم کنید.
2020-12-15
تمرین سرکول با کش ورزشی

کول با کش ورزشی

سرکول با کش ورزشی یکی از حالت های مختلف تمرین کول است که باعث تقویت عضله سرشانه می شود. استفاده از کش ورزشی در این تمرین باعث ایجاد مقاومت شده و مقاومت در برابر انقباض کامل را به حداکثر می رساند.
2020-12-15
پشت بازو با کش ورزشی

پشت بازو با کش ورزشی

پشت بازو با کش ورزشی یکی از حالت های مختلف تمرین پشت بازو است که عضلات پشت بازو را تقویت می کند. استفاده از کش ورزشی در این تمرین باعث ایجاد مقاومت شده و هرچه به انقباض کامل نزدیک می شود مقدار بیشتری از مقاومت را در برابر گروه عضلانی هدف ایجاد می کند.
2020-12-15
حرکت پرس سرشانه ایستاده با کش ورزشی

پرس سرشانه ایستاده با کش ورزشی

پرس سرشانه ایستاده با کش ورزشی یکی از حالت های مختلف تمرین پرس سرشانه است که به منظور تقویت عضلات سرشانه انجام می شود. این تمرین همچنین به صورت غیر مستقیم عضلات مرکزی ، پشت بازو و ذوزنقه ای را نیز مورد هدف قرار می دهد. استفاده از کش ورزشی در این تمرین باعث ایجاد مقاومت در طول تمرین شده و هر چه بیشتر به انقباض کامل نزدیک می شوید ، مقاومت بیشتری بر روی گروه عضلانی اعمال می گردد.
2021-01-05
مستر المپیا 2020

مستر المپیا 2020

تاریخ برگزاری مستر المپیا 2020 جمعه 21 شهريور 1399 ( September 11, 2020 ) لغایت شنبه 22 شهريور 1399 ( September 12, 2020 ) در Las Vegas Convention Center , 3150 Paradise Rd , Las Vegas NV, 89109 می باشد.
2020-03-29
پیام نوروزی اصغر عبایی

پیام نوروزی اصغر عبایی

تبریک سال جدید و توصیه هایی پیرامون تمرین در منزل به سبک اصغیر عبایی
2020-03-29
پیام نوروزی علی معینی

پیام نوروزی علی معینی

تبریک سال جدید و توصیه هایی پیرامون تمرین در منزل به سبک علی معینی
2020-05-31
آغاز همکاری کیمیا مکمل و ایران ماسل

آغاز همکاری کیمیا مکمل و ایران ماسل

از امروز طی قراردادی یکساله پیج ایران ماسل همکاری خودش را با شرکت کیمیا مکمل آراد آغاز کرد. پیوند قلب یکی از پیوندهای سخت دنیاست ولی بالاخره این پیوند انجام شد و قلب تپند پرورش اندام ایران برای کیمیا مکمل خواهد تپید!
2019-10-07
اهنگ ورزشی تند شاد

اهنگ ورزشی تند شاد

يکی از دلايل افزايش انرژی مثبت برای ورزشکاران در رشته های بدنسازی ، ايروبيک ، رزمی و پارکور موزيک و آهنگ های پر انرژی و ريتميک می باشد.
2019-09-15
موزیک ورزشی خارجی

موزیک ورزشی خارجی

يکي از دلايل افزايش انرژی مثبت برای ورزشکاران در رشته های بدنسازی ، ايروبيک ، رزمی و پارکور موزيک و آهنگ های پر انرژی و ريتميک می باشد.
2019-08-18
اهنگ بیس دار

اهنگ بیس دار

موسیقی تندتر و شدیدتر ممکن است کمک کند که عضلات بیشتری را بکار بگیرید. و این یعنی ، در هر تمرین می‌توانید وزن بیشتری را بلند کنید! موسیقی انگیزشی‌ تر هم می‌تواند اثر مشابهی داشته باشد.
2020-12-15
تمرین سرکول با کش ورزشی

کول با کش ورزشی

سرکول با کش ورزشی یکی از حالت های مختلف تمرین کول است که باعث تقویت عضله سرشانه می شود. استفاده از کش ورزشی در این تمرین باعث ایجاد مقاومت شده و مقاومت در برابر انقباض کامل را به حداکثر می رساند.
2020-12-15
پشت بازو با کش ورزشی

پشت بازو با کش ورزشی

پشت بازو با کش ورزشی یکی از حالت های مختلف تمرین پشت بازو است که عضلات پشت بازو را تقویت می کند. استفاده از کش ورزشی در این تمرین باعث ایجاد مقاومت شده و هرچه به انقباض کامل نزدیک می شود مقدار بیشتری از مقاومت را در برابر گروه عضلانی هدف ایجاد می کند.
2020-12-15
حرکت پرس سرشانه ایستاده با کش ورزشی

پرس سرشانه ایستاده با کش ورزشی

پرس سرشانه ایستاده با کش ورزشی یکی از حالت های مختلف تمرین پرس سرشانه است که به منظور تقویت عضلات سرشانه انجام می شود. این تمرین همچنین به صورت غیر مستقیم عضلات مرکزی ، پشت بازو و ذوزنقه ای را نیز مورد هدف قرار می دهد. استفاده از کش ورزشی در این تمرین باعث ایجاد مقاومت در طول تمرین شده و هر چه بیشتر به انقباض کامل نزدیک می شوید ، مقاومت بیشتری بر روی گروه عضلانی اعمال می گردد.
2020-12-02
ساق دمبل تک پا نشسته

ساق دمبل تک پا نشسته

ساق پا بخشی از اندام تحتانی بوده که بین زانو و مچ قرار گرفته‌ است. دو استخوان نازک نی و درشت نی در ساق پا قرار داشته و اعصاب ، عروق و عضلات متعددی در این قسمت وجود دارند. این حرکت یکی از تمرینات مربوط به ساق پا است که برای تقویت جداگانه این عضلات انجام می شود. عضله ساق پا یکی از سرسخت ترین عضلات بدن بوده و از این رو باید از زوایای مختلفی بر روی این عضله کار کنید. می توانید این حرکت را با برنامه تمرینی عضلات پا و یا عضلات کل بدن ادغام کنید.
2019-07-14
نمایشگاه اسپورتکس سال 98

نمایشگاه اسپورتکس سال 98

2019-06-17
حرکت کرانچ سیم کش

حرکت کرانچ سیم کش

در مقابل کراس اور دستگاه که طناب به قلاب آن وصل شده است زانو بزنید. با دستان خود دو طرف طناب را گرفته و دستان خود را در کنار گوش‌های خود بیاورید. کمی باسن خود را بالا آورده و ثابت نگه دارید. این نقطه شروع میب اشد. به آرامی در حالی که نفس خود را به بیرون می دهید ، با ثابت نگه داشتن باسن بالا تنه خود را پایین آورده و بطوری که آرنج‌ هایتان در کنار زانو هایتان قرار بگیرد و حتما عضلات شکم خود را منقبض کنید.
2019-06-15
سدریک مک میکلان - بدنسازی تیم سایتک نوترینشن

سدریک مک میلان

سدریک مک میلان بزرگ شده نیو جرسی آمریکا همیشه دارای یک علاقه فراوان به بدنسازی بود. بعد از مجذوب شدن به بدنسازی در سال‌ های ابتدایی زندگی‌ خود او همیشه فیزیک‌ های عضلانی را نقاشی‌ می کرد.
2019-06-11
اولیسس

اولیسس

اولیسس جونیور به دلیل شکم 8 تکه خود معروف بوده و در دستیابی به بهترین فیزیک در دنیا به موفقیت رسیده است. او تمام تمرینات خود را با FINISHER تمام کرده تا عضلاتی را که تمرین داده خسته کند. این راز دستیابی به فیزیک ایده آل او می باشد.