2021-02-23
برنامه تمرینی سینه و پشت آرنولد

برنامه تمرینی سینه و پشت آرنولد

همه ما می دانیم که آرنولد علاقه بسیار زیادی به برنامه های حجمی داشته و این برنامه تمرینی سوپرست عضلات سینه و پشت برنامه مورد علاقه وی برای افزایش حجم هر دو عضله به صورت همزمان و بهبود پمپاژ خون بوده است!
2019-06-11
برنامه بدنسازی حجمی آلمانی

برنامه بدنسازی حجمی آلمانی

این برنامه تمرینی باعث عضله سازی خالص و حجم گیری فوق العاده ورزشکاران شده و هدف اصلی برنامه بدنسازی حجمی آلمانی اتمام 10 ست با 10 تکرار ، بدون تغییر دادن مقدار وزنه است. باید در نظر داشته باشید که استراحت مابین ست ها بسیار کوتاه بوده و 60 ثانیه برای ست های پشت سر هم و 90 الی 120 ثانیه برای سوپرست ها در نظر گرفته شده است.
2019-06-16
برنامه تقویت عضله چهار سر ران

برنامه تقویت عضله چهار سر ران

این برنامه 4 هفته ای برای تقویت عضلات چهار سر ران طراحی شده است که به انعطاف‌ پذیری بیشتر و تقویت این عضلات کمک می‌کند و باعث ایجاد ثبات عضلانی در سایر قسمت‌ های مهم پای شما می‌گردد. 
2021-04-05
هر آنچه که درباره اسید آمینه بتا آلانین باید بدانید!

هر آنچه که درباره اسید آمینه بتا آلانین باید بدانید!

بتا آلانین اسید آمینه‌ ای مفید به عنوان مکمل غذایی برای ورزشکاران و افزایش بازدهی آن ها در حین تمرین است. مصرف بتا آلانین به صورت خوراکی تناسب اندام ، کاهش خستگی و تولید اسید در عضلات را به دنبال دارد. البته خوردن هر مکمل غذایی به صورت متعادل برای بدن مفید است. همراه ما باشید تا با این مکمل بیشتر آشنا شوید!
2021-04-05
خواص قرص کافئین چیست

خواص قرص کافئین چیست ؟

کافئین باعث می‌ شود که استقامت و همچنین انرژی ورزشکاران در بدنسازی به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کند. همچنین مشاهده شده است که کافئین تاثیر مثبت زیادی بر روی افزایش جذب اکسیژن دارد. زمانی که بدن اکسیژن بیشتر دریافت می‌ کند ، قدرت بدنی و همچنین سوخت و ساز ماهیچه‌ ها هم افزایش پیدا می‌ کند و شما به هدف ایده آل خود در بدنسازی خواهید رسید.
2019-06-17
مزایای پری ورک اوت

مزایای پری ورک اوت

پری ورک اوت ها مکمل های بدنسازی بوده که شامل مواد تشکیل دهنده ای همچون بتا آلانین ، کافئین ، آمینو اسید ها و ال سیترولین می باشند و به ریکاوری عضلات پس از تمرینات سنگین کمک شایانی می کنند و باعث می شوند سخت تر و طولانی تر تمرین کنید. این بهبود عمدتا توسط کافئین موجود در آن ها تامین می شود. امروزه تعداد زیادی از مکمل های پری ورک اوت وجود دارند که منجر به بهبود عملکرد تمرینات می گردند.
2019-06-10
آنتی اکسیدان چیست

آنتی اکسیدان چیست

به منظور بهبود سلامتی خود باید از مکمل های آنتی اکسیدان استفاده نمایید. زندگی ما بستگی به مصرف آنتی اکسیدان های خاصی همچون ویتامین C و ویتامین E دارد. مزایای سلامتی مرتبط با رژیم های غذایی غنی از گیاهان ، حداقل تا حدی به دلیل تنوع گسترده آنتی اکسیدان های موجود در آن می باشد. محصولات گوشتی و انواع ماهی ها نیز حاوی آنتی اکسیدان ها هستند ( البته به مقدار کمتری نسبت به میوه و سبزیجات ). 
2019-06-17
ویتامین d در بدنسازی

ویتامین d در بدنسازی

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که در بافت های چربی و کبد ذخیره می شود. این بدین معنا است که افزایش چربی بدن توانایی جذب ویتامین d را بالا می برد. ویتامین d در بدنسازی تا حدی متفاوت تر از سایر ویتامین ها می باشد ، زیرا بدن مقدار زیادی از ویتامین d مورد نیازش را ایجاد می کند و نیازی به مصرف مواد غذایی نیست. روش ایجاد ویتامین d در بدن ، تبدیل نور آفتاب به مواد شیمیایی است که توسط بدن استفاده می شوند.
2021-04-07
لاغری شکم و پهلو در یک هفته

لاغری شکم و پهلو در یک هفته

اگر شکم بزرگی دارید و می خواهید چربی های اطراف شکم و پهلوی خود را آب کنید ، با دقت از این برنامه پیروی کنید تا شاهد تغییرات چشمگیری باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم متدها و راهکارهای علمی را برای شما ذکر کنیم تا با پیروی از آن ها در طول یک هفته ، شکمی صاف داشته باشید.
2021-04-04
برنامه بدنسازی پایین تنه در منزل

برنامه بدنسازی پایین تنه در منزل

سوپرست های مبنی بر وزن بدن ، تمرینات کاردیو با شدت بالا و پیگیری دستورالعمل های مربوطه به شما در شکل دهی عضلات ران پا ، همسترینگ و سرین وهمچنین عضله سازی و در عین حال کالری سوزی در منزل کمک شایانی می کند. آیا انواع وزنه و یا کش ورزشی در خانه خود ندارید ؟! اشکالی ندارد! این برنامه بدنسازی پایین تنه در منزل بهترین گزینه برای افزایش حجم عضلات پایین تنه در دوران کرونا می باشد. Kym Nonstop ، مربی بدنسازی توصیه می کند که قبل از شروع این برنامه بدنسازی سوپرست با شدت بالا بدن خود را گرم کرده و این ورزش های سبک بدون وسیله را می توانید به مجموعه برنامه های بدنسازی در منزلتان اضافه کنید.
2021-03-17
ریکاوری بدنسازی

ریکاوری بدنسازی

اگر روش های ریکاوری بعد از اتمام تمرین شما مناسب نباشد ، عضلات شما رشد نمی کنند. زمانی که موضوع دستیابی به اهداف تناسب اندام مطرح باشد ، تمامی ورزشکاران به بهبود تمرین و تغذیه توجه می کنند و یکی از مهم ترین نکات ، ریکاوری بعد از اتمام تمرین را فراموش می کنند! گرچه رژیم غذایی و تغذیه جز نکات کلیدی در تناسب اندام هستند ، اما بهبود ریکاوری منجر به بهبود عملکرد در حین تمرین ، چربی سوزی ، عضله سازی سریع و افزایش قدرت در کوتاه مدت می گردد. درد شدید عضلات پس از اتمام تمرین ( DOMS ) در میان وزنه برداران و ورزشکاران بسیار رایج است. DOMS تا 24 ساعت پس از اتمام تمرین شروع شده و تا 72 ساعت ادامه خواهد داشت. با مطالعه این مقاله با 5 متد بهترین راهکارهای ریکاوری بدنسازی آشنا خواهید شد.
2021-03-11
متدهای سخت تر کردن تمرینات ورزشی در خانه

متدهای سخت کردن تمرینات ورزشی در خانه

آیا در دوران کرونا مجبورید در خانه بمانید و ورزش کنید و همچنان می خواهید خودتان را به چالش بکشید ؟! این 7 استراتژی ذکر شده در این مقاله بدون افزودن ست ، تکرار و وزن ، تمرینات شما را به سطح بالاتری می رساند.
2021-03-10
روش های کاهش وزن در ایام نوروز

روش های کاهش وزن در ایام نوروز

افزایش وزن در ایام نوروز نگرانی مشترک بسیاری از بزرگسالان است. پرخوری ، رفتار کم تحرک و مصرف غذاهای غنی از کالری جز مواردی هستند که در ایام تعطیلات برای همه ما پیش می آید. در این روزها معمولا شاهد افزایش وزن چند کیلوگرمی خواهید بود. بنابراین ، تعطیلات ممکن است یکی از بزرگترین عوامل در افزایش وزن سالانه شما باشد. لازم به ذکر است بدانید که افزایش وزن در تعطیلات اجتناب ناپذیر نیست. در این مقاله سعی کرده ایم با ذکر نکات کلیدی ، روش های کاهش وزن در ایام نوروز را برایتان شرح دهیم. پس با کیمیا مکمل همراه باشید!
2021-02-15
حرکات بدنسازی برای افزایش حجم ساق پا

حرکات بدنسازی برای افزایش حجم ساق پا

ساق پا یکی از سخت ترین قسمت های بدن محسوب می شود. در کنار سایر عضلات کوچک ، عضله ساق پا از دو ماهیچه کوچک تشکیل شده است : عضله گاستروکنمیوس ( ماهیچه دو قلو ) و عضله سولئوس ( ماهیچه نعلی ). این عضلات در امتداد عضله تیبیالیس قدامی ( ماهیچه درشت نئی پیشین ) همگی با هم کار می کنند تا شما به راحتی بتوانید راه بروید. بنابراین زمان ، تلاش و درد زیادی جهت افزایش حجم ساق پا لازم است. در صورت به کارگیری استراتژی تمرینات صحیح و تغذیه مناسب به نتیجه دلخواه خود دست خواهید یافت.
2020-12-05
ورزش فیتنس بانوان

ورزش فیتنس بانوان

شاید یکی از مهم ترین تفریحات همراه با ورزش برای بانوان ، ورزش بدنسازی باشد. افرادی که به این ورزش رو می آورند در ابتدا عموما تفاوتی بین رشته های مختلف ورزش بدنسازی نمی بینند. اما باید گفت که اینطور نیست. بدنسازی شامل رشته های مختلفی نظیر فیتنس ، بادی بیلدینگ ، بادی کلاسیک و … است. افرادی که به رشته های مختلف وارد می شوند دارای شرایط متفاوتی هستند. برای مثال فردی که از استخوان بندی درشتی برخوردار است و هیکل درشتی دارد عموما وارد رشته بادی بیلدینگ می شود. اما افرادی که هیکل جمع و جوری دارند ، رشته فیتنس برای آن ها بهترین گزینه است. در اصل در رشته بدنسازی اصولا حجم زیادی به بدن داده می شود و تمرینات آن تعداد وزنه کم با حداکثر سنگینی است اما هدف از فیتنس ، تقویت قدرت عضله ای است که تعداد وزنه های آن بالا با وزن متوسط می باشد.
2020-11-20
حرکات بدنسازی بانوان با دمبل

حرکات بدنسازی بانوان با دمبل + برنامه بدنسازی 8 هفته ای

اگر قصد دارید بازوهایی خوش فرم و متناسب داشته باشید ، باید عضلات بازو را با دمبل های سنگین تقویت کنید. در این مقاله چندین حرکات بدنسازی بازو با دمبل را برای شما توضیح می دهیم. می توانید 5 حرکات بدنسازی بازو با دمبل را انتخاب کنید و هر یک را برای 3 الی 4 ست با 12 تکرار انجام دهید.
2020-07-30
تمرینات جذاب برای عضلات شکم بانوان (01)

تمرینات جذاب برای عضلات شکم بانوان

همه ما به دنبال شکمی سیکس پک و جذاب هستیم ، اما اکثر افراد نمی دانند چگونه آن را بسازند؟! تمرینات قدیمی و خسته کننده ای همچون کرانچ دیگر جذابیتی برای خانم ها نداشته و جز ورزش های موثر برای تقویت عضلات نیم تنه محسوب نمی شود. راه های بهتری برای تقویت عضلات مرکزی بدن نیز وجود دارد. در این مقاله سعی کرده ایم برخی تمرینات جذاب برای عضلات شکم بانوان را برایتان شرح دهیم.
2020-07-06
نکات کلیدی بدنسازی بانوان

نکات کلیدی بدنسازی بانوان

سطح هورمون تستسترون بانوان ، که منجر به افزایش عضله در بدن می گردد ، بسیار پایین تر از مردان است. سطح استروژن بانوان ، که منجر به حفظ چربی بیشتر می شود ، بسیار بالاتر از آقایان است.
2020-03-29
فیتنس چیست

فیتنس چیست ؟

آمادگی جسمانی به معنای تندرستی و سلامتی است. در واقع فیتنس توانایی انجام هر گونه ورزش ، حرفه و شغل و فعالیت های روزمره است. آمادگی جسمانی معمولا از طریق تغذیه مناسب ، ورزش های فیزیکی با شدت متوسط و استراحت کافی حاصل می شود. پیش از انقلاب صنعتی ، فیتنس به صورت توانایی انجام فعالیت‌ های روزانه بدون خستگی بی‌ مورد تعریف شده بود ، اما با ماشینی شدن و تغییراتی در سبک زندگی اکنون تناسب اندام معیار توانایی بدن در عملکرد فعالیت‌های کاری و اوقات فراغت ، سالم بودن، مقاومت در برابر بیماری های ناشی از کم تحرکی و مواجهه با شرایط اضطراری در نظر گرفته می‌ شود.
2020-03-04
رژیم غذایی بدنسازان بانوان

رژیم غذایی بدنسازی مخصوص بانوان

بدنسازی پیرامون ایجاد و فرم دادن عضلات از طریق انجام تمرینات ورزشی ، تغذیه صحیح و مصرف انواع مکمل های بدنسازی است. به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب باید بر روی رژیم غذایی بدنسازی تمرکز کنید ، زیرا خوردن مواد غذایی ناسالم شما را از مسیرتان خارج می کند!
2021-04-11
کرانچ معکوس روی نیمکت شیبدار

کرانچ معکوس روی نیمکت شیبدار

کرانچ معکوس روی نیمکت شیبدار ، تمرین کشش ناحیه شکم است. این تمرین بسیار متداول بوده و تمامی ورزشکاران این تمرین را در برنامه ورزشی خود دارند. اکثر تمرینات مربوط به شکم شامل حرکت شکم کرانچ معکوس بوده ، به گونه ای که یکی از بهترین تمرین های ناحیه میانی شناخته شده است. از آنجایی که تمرین دراز نشست آسیب های جدی به کمر وارد می کند ، امروزه کرانچ جایگزین عالی برای آن می باشد! الگوی حرکت آن ها یکسان بوده ، با این تفاوت که کششی در ناحیه کمر احساس نخواهید کرد.
2021-04-11
باکس شافل

تمرین باکس شافل

در حالی که پای چپ شما در وسط جعبه قرار گرفته در یک سمت آن بایستید. برای شروع از جای خود پریده و پای سمت چپ را روی زمین و پای دیگر را روی جعبه قرار دهید.برای انجام بهتر حرکت ، دست ها را حرکت دهید.تا جایی که می توانید به جابه جا شدن روی جعبه ادامه دهید.
2021-04-11
تمرین اسپایدر کرال

حرکت اسپایدر کرال

به حالت شنا روی زمین قرار بگیرید. در حالی که پاها صاف و نزدیک به هم هستند ، وزن خود را روی دستان و انگشتان پا تقسیم کنید. دست ها باید در زاویه 90 درجه خم شوند.این نقطه شروع حرکت اسپایدر کرال خواهد بود.
2021-04-10
حرکات انفجاری پشت بازو

حرکات انفجاری پشت بازو

عضله پشت بازو تقریبا 2/3 بازو را تشکیل می دهد ، بنابراین اگر عضلات حجیم تری می خواهید ، انجام تمرینات ورزشی بر روی عضله پشت بازو واجب است. مسئله این است که هر لیفتری روشی متفاوت و منحصر به فرد خود را دارد. به همین دلیل از میان صدها تمرین مربوط به عضله پشت بازو ، ده تا از بهترین حرکات انفجاری پشت بازو را برایتان گردآوری کرده ایم.
2021-04-05
نشست شورای مدیران فدراسیون بدنسازی

نشست شورای مدیران فدراسیون بدنسازی برگزار شد/ بحث و بررسی پیرامون مسابقات فیتنس و سفر مسئولان IFBB

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ، روز یکشنبه ۱۵ فروردین ماه۱۴۰۰ نشست شورای مدیران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون ، رضا فیروزی نایب رییس ، زهره مرزوقی نایب رییس بانوان ، حسن کرباسی سرپرست دبیری فدراسیون و مسئولان سایر کمیته ها و بخش های فدراسیون برگزار شد. ر این نشست که نخستین جلسه شورای مدیران در سال 1400 بود ، پیرامون برگزاری اولین دوره مسابقات فیتنس ، سفر مسئولان فدراسیون جهانی به تهران و برگزاری سمینارها و دوره های مربیگری بین المللی فیتنس که رویدادهای مهم یک هفته پیش روی فدراسیون به حساب می آید ، بحث و بررسی صورت گرفت.
2021-04-04
اطلاعیه انستیتوی بین ‌المللی فدراسیون بدنسازی درباره سمینارها و دوره‌ های مربیگری بین‌ المللی فیتنس

اطلاعیه انستیتوی بین ‌المللی فدراسیون بدنسازی درباره سمینارها و دوره‌ های مربیگری بین‌ المللی فیتنس

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ، همانطور که پیش از این اعلام شده بود فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در نظر دارد همزمان با حضور مسئولان و مدرسان IFBB در تهران دو سمینار بین‌ المللی و دو دوره مربیگری بین‌ المللی فیتنس را برای علاقه ‌مندان و مربیان برگزار کند. طبق اعلام انستیتوی بین‌ المللی فدراسیون بدنسازی به منظور تسهیل در روند ثبت نام شرکت کنندگان در سمینارها و دوره ‌های مربیگری بین ‌المللی فیتنس ، در روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 15 و 16 فروردین‌ ماه سال جاری در محل فدراسیون ثبت نام دوره‌ های فوق انجام خواهد شد. لذا علاقه مندان جهت شرکت در دوره‌ های مذکور می ‌توانند با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز از ساعت 10 الی 16 به فدراسیون بدنسازی واقع در میدان هفت تیر - خیابان ورزنده - پلاک ۱۹ – طبقه دوم مراجعه نمایند.
2021-03-11
سجاد نیکنام دبیر کمیته فیزیک فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد

سجاد نیکنام دبیر کمیته فیزیک فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد

سجاد نیکنام طی حکمی از سوی رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به عنوان دبیر کمیته فیزیک معرفی شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ، سجاد نیکنام طی مراسمی با حضور عبدالمهدی نصیرزاده " رئیس فدراسیون " ، حسن کرباسی " سرپرست دبیر فدراسیون " و محسن پیری " سرپرست کمیته فیزیک فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام " به عنوان " دبیر کمیته فیزیک " معرفی شد.
2020-05-31
آغاز همکاری کیمیا مکمل و ایران ماسل

آغاز همکاری کیمیا مکمل و ایران ماسل

از امروز طی قراردادی یکساله پیج ایران ماسل همکاری خودش را با شرکت کیمیا مکمل آراد آغاز کرد. پیوند قلب یکی از پیوندهای سخت دنیاست ولی بالاخره این پیوند انجام شد و قلب تپند پرورش اندام ایران برای کیمیا مکمل خواهد تپید!
2019-10-07
اهنگ ورزشی تند شاد

اهنگ ورزشی تند شاد

يکی از دلايل افزايش انرژی مثبت برای ورزشکاران در رشته های بدنسازی ، ايروبيک ، رزمی و پارکور موزيک و آهنگ های پر انرژی و ريتميک می باشد.
2019-09-15
موزیک ورزشی خارجی

موزیک ورزشی خارجی

يکي از دلايل افزايش انرژی مثبت برای ورزشکاران در رشته های بدنسازی ، ايروبيک ، رزمی و پارکور موزيک و آهنگ های پر انرژی و ريتميک می باشد.
2019-08-18
اهنگ بیس دار

اهنگ بیس دار

موسیقی تندتر و شدیدتر ممکن است کمک کند که عضلات بیشتری را بکار بگیرید. و این یعنی ، در هر تمرین می‌توانید وزن بیشتری را بلند کنید! موسیقی انگیزشی‌ تر هم می‌تواند اثر مشابهی داشته باشد.
2021-04-11
کرانچ معکوس روی نیمکت شیبدار

کرانچ معکوس روی نیمکت شیبدار

کرانچ معکوس روی نیمکت شیبدار ، تمرین کشش ناحیه شکم است. این تمرین بسیار متداول بوده و تمامی ورزشکاران این تمرین را در برنامه ورزشی خود دارند. اکثر تمرینات مربوط به شکم شامل حرکت شکم کرانچ معکوس بوده ، به گونه ای که یکی از بهترین تمرین های ناحیه میانی شناخته شده است. از آنجایی که تمرین دراز نشست آسیب های جدی به کمر وارد می کند ، امروزه کرانچ جایگزین عالی برای آن می باشد! الگوی حرکت آن ها یکسان بوده ، با این تفاوت که کششی در ناحیه کمر احساس نخواهید کرد.
2021-04-11
باکس شافل

تمرین باکس شافل

در حالی که پای چپ شما در وسط جعبه قرار گرفته در یک سمت آن بایستید. برای شروع از جای خود پریده و پای سمت چپ را روی زمین و پای دیگر را روی جعبه قرار دهید.برای انجام بهتر حرکت ، دست ها را حرکت دهید.تا جایی که می توانید به جابه جا شدن روی جعبه ادامه دهید.
2021-04-11
تمرین اسپایدر کرال

حرکت اسپایدر کرال

به حالت شنا روی زمین قرار بگیرید. در حالی که پاها صاف و نزدیک به هم هستند ، وزن خود را روی دستان و انگشتان پا تقسیم کنید. دست ها باید در زاویه 90 درجه خم شوند.این نقطه شروع حرکت اسپایدر کرال خواهد بود.
2021-04-08
حرکت اسکات قورباغه ای دمبل

اسکات قورباغه ای با دمبل

اسکات دمبل یک حرکت کلاسیک برای تقویت عضلات پایین تنه است که عضلات ران ، همسترینگ و سرین را مورد هدف قرار می دهد. معمولا این تمرین با وزنه های سبک و تعداد تکرارهای بالا انجام می شود. حرکت اسکات یا اسکوات حرکتی چند مفصلی است که عضلات چهار سر ران را مورد هدف قرار می دهد ، اما به دلیل ماهیت آن عضلات پشت ، عضلات سرین ( باسن ) ، عضلات شکم و عضلات همسترینگ ( پشت پا ) را نیز درگیر می کند.
2019-07-14
نمایشگاه اسپورتکس سال 98

نمایشگاه اسپورتکس سال 98

2019-06-17
حرکت کرانچ سیم کش

حرکت کرانچ سیم کش

در مقابل کراس اور دستگاه که طناب به قلاب آن وصل شده است زانو بزنید. با دستان خود دو طرف طناب را گرفته و دستان خود را در کنار گوش‌های خود بیاورید. کمی باسن خود را بالا آورده و ثابت نگه دارید. این نقطه شروع میب اشد. به آرامی در حالی که نفس خود را به بیرون می دهید ، با ثابت نگه داشتن باسن بالا تنه خود را پایین آورده و بطوری که آرنج‌ هایتان در کنار زانو هایتان قرار بگیرد و حتما عضلات شکم خود را منقبض کنید.
2019-06-15
سدریک مک میکلان - بدنسازی تیم سایتک نوترینشن

سدریک مک میلان

سدریک مک میلان بزرگ شده نیو جرسی آمریکا همیشه دارای یک علاقه فراوان به بدنسازی بود. بعد از مجذوب شدن به بدنسازی در سال‌ های ابتدایی زندگی‌ خود او همیشه فیزیک‌ های عضلانی را نقاشی‌ می کرد.
2019-06-11
اولیسس

اولیسس

اولیسس جونیور به دلیل شکم 8 تکه خود معروف بوده و در دستیابی به بهترین فیزیک در دنیا به موفقیت رسیده است. او تمام تمرینات خود را با FINISHER تمام کرده تا عضلاتی را که تمرین داده خسته کند. این راز دستیابی به فیزیک ایده آل او می باشد.