2019-06-11
برنامه تمرینی بدنسازی برای چربی سوزی بانوان

برنامه تمرینی بدنسازی برای چربی سوزی بانوان

این برنامه بدنسازی 12 هفته ای مخصوص بانوان به طور خاص به منظور چربی سوزی طراحی شده است. تمرینات مربوط به شکم را 2 بار در هفته انجام می دهید. هیچ نیازی نیست که هر روز تمرینات مربوط به شکم را انجام دهید ، زیرا این کار باعث کشیدگی عضلات می گردد. انجام تمرینات کاردیو قبل از شروع برنامه و صبح زود باعث می شود بدن به جای کربوهیدرات و یا هر غذای دیگری که در طول روز میل می کنید ، از چربی های ذخیره شده به عنوان سوخت استفاده کند. همچنین می توانید تمرینات اینتروال با شدت بالا انجام دهید.
2019-06-19
برنامه بدنسازی با وزن بدن

برنامه بدنسازی با وزن بدن

تمرینات بدنسازی سریع ترین روند رشد در زمینه تناسب اندام را دارند و مزایای آن به مراتب بیشتر از معایب آن است. این دسته از تمرینات را چه به همراه سایر تمرینات انجام دهید و چه جداگانه ، منجر به حجیم و قوی شدن بدن شما می گردند.
2019-08-03
برنامه تمرینی بدنسازی کل بدن

برنامه تمرینی بدنسازی کل بدن Lewys Morgan

این برنامه به گونه ای طراحی شده است که تک تک عضلات بدن شما را تمرین می دهد. این برنامه از حرکات ترکیبی و تمرینات با شدت بالا جهت کالری سوزی تا بیشتری حد ممکن ترکیب شده است.
2019-12-05
بی سی ای ای چیست

بی سی ای ای چیست

آمینو اسیدهای زنجیره ای ( BCAAs ) گروهی از سه اسید آمینه ضروری هستند : لوسین ، ایزولیسین و والین. مکمل های BCAA به منظور افزایش رشد عضلات و بهبود عملکرد تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند. این مکمل ها همچنین به کاهش وزن و خستگی پس از اتمام تمرین نیز کمک شایانی می کنند. در این مقاله سعی کرده ایم برای شما توضیح دهیم بی سی ای ای چیست و چه مزایای بالقوه ای دارد.
2019-11-13
قرص کافئین

قرص کافئین

کافئین یک ماده خوردنی بوده که در گیاهان مختلفی از جمله قهوه ، کاکائو ، کولا و چای یافت می‌شود و یک نوع داروی محرک محسوب می شود که می‌تواند از خوابیدن جلوگیری کند. کافئین یک آلکالوئید از خانواده متیل گزانتین‌ ها است که خواص آن به تئوفیلین و تئوبرومین هم شبیه‌ است. کافئین خالص به صورت پودر سفید رنگ تلخ می‌باشد. این ماده از ترکیب کربن ، هیدروژن ، نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده‌ است.
2019-09-16
مکمل آرژنین

مکمل آرژنین

ال-آرژنین یک آمینو اسید نیمه ضروری است که ماده اولیه گاز نیتریک‌ اسید محسوب می شود و سبب گشادی عروق شده و این امر خون‌ رسانی به اندام‌ هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند را تسهیل می کند و در نتیجه می‌تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت‌ های هوازی افزایش دهد. همچنین این آمینو اسید قادر به پاکسازی رادیکال‌ های آزاد از خون ، بهبود عملکرد سیگنال‌ های سلول‌ های عضلانی ، رها سازی هورمون رشد ، حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است. بدنسازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک به مکمل آرژنین علاقمند باشند ، زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاف می‌افتد باعث می‌شود تا بدن ظاهری نرم و پف‌ آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر برسند.
2019-06-19
چربی سوز ترموژنیک چیست

چربی سوز ترموژنیک چیست

چربی سوز ترموژنیک ، مکملی است که بر پایه مفهومی به نام گرمازایی به منظور کاهش چربی در بدن متکی می باشد. گرمازایی در واقع فرآیند تولید گرما است. چربی سوز ترموژنیک باعث افزایش تولید گرما در بدن می شود تا چربی بدن به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار گیرد. مواد فعال موجود در فرمول مکمل های ترموژنیک متفاوت هستند ، اما اکثر آن ها شامل مواد محرکی مانند کافئین ، گوارانا ، عصاره چای سبز ، گارسینیا کامبوجیا و افدرین می باشند.
2019-06-18
ال کارنیتین در بدنسازی

ال کارنیتین در بدنسازی

تمامی ورزشکاران در سراسر جهان به منظور بهبود عملکرد خود از مکمل های ال کارنیتین استفاده می کنند. ال کارنیتین یکی از محبوب ترین مکمل ها در چربی سوزی و کاهش وزن است. زمانی که ورزش می کنید ، هزاران واکنش بیوشیمیایی در داخل بدن شما اتفاق می افتد. گلیکوژن از داخل سلول های عضلانی گرفته شده و به گلوکز تجزیه می شود. سپس وارد جریان خون شده و به سمت میتوکندری ها ( اندامک های مسئول تامین انرژی سلول های بدن انسان ) می رود. آنزیم ها وارد عمل شده و شروع به تجزیه چربی های ذخیره شده به اسیدهای چرب و گلیسرول برای استفاده در حین تمرین ، می کنند. ال کارنیتین ترکیبی است که نقش مهمی در این فرآیند دارد.
2019-12-03
چربی سوزی بدون عضله سوزی

چگونه بدون عضله سوزی چربی سوزی کنیم ؟

زمانی که می خواهید وزن کم کنید و چربی های اضافی بدنتان را آب کنید ، از دست دادن اندکی حجم عضلات طبیعی است. به منظور جلوگیری از این اتفاق ، رژيم های غذایی خاص و تمرینات متنوعی وجود دارد که به کاهش وزن و چربی بدون از دست دادن حجم عضلات کمک شایانی می کند. با کیمیا مکمل همراه باشید تا با این راهکارها بیشتر آشنا شوید!
2019-12-01
راهکارهای آب کردن چربی ران پا

چگونه چربی های اضافی ران پا را از بین ببریم ؟

آب کردن چربی ران فقط از طریق ادغام ورزش و تغذیه صحیح حاصل می شود. تناسب اندام و تغذیه سالم به معنای آب شدن چربی های اضافی سایر قسمت های مختلف بدن نیز می باشد. اگر قصد از بین بردن چربی های اضافی اطراف ران پای خود را دارید ، با کیمیا مکمل همراه باشید و این مقاله را حتما مطالعه کنید!
2019-11-12
نحوه مصرف همزمان مکمل ها

نحوه مصرف همزمان مکمل ها

مصرف همزمان مکمل ها بدین معناست که در طول روز چندین مکمل مختلف را که با هم تداخل ندارند میل کنید و توانایی خود در دستیابی به اهدافتان همچون عضله سازی و کاهش وزن را بهبود بخشید. البته باید توجه داشته باشید که مکمل ها را می توانید به رژيم غذایی خود بیافزایید ، اما نمی توانید جایگزین یک رژيم غذایی سالم و متعادل کنید!
2019-11-10
رژیم کتوژنیک چیست ؟

رژیم کتوژنیک

بیشتر ورزشکاران به سمت رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات کم و چربی بالا رو آورده اند. آن ها با جایگزین کردن مصرف کتون و چربی به جای کربوهیدرات به عنوان منبع سوخت و انرژی ، لاغرتر و سالم تر و از لحاظ ذهنی متمرکزتر از همیشه می شوند. اما ورزشکارانی که از این رژیم پیروی نمی کنند ، تجربه های ناموفقی خواهند داشت و این موضوع بسیار ناراحت کننده است ، زیرا تنها با یک برنامه ریزی ساده می توانستند موفق شوند!
2019-11-06
لاغری شکم و پهلو در یک هفته

لاغری شکم و پهلو در یک هفته

اگر شکم بزرگی دارید و می خواهید چربی های اطراف شکم و پهلوی خود را آب کنید ، با دقت از این برنامه پیروی کنید تا شاهد تغییرات چشمگیری باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم متدها و راهکارهای علمی را برای شما ذکر کنیم تا با پیروی از آن ها در طول یک هفته ، شکمی صاف داشته باشید.
2019-11-05
سوماتروپین چیست

سوماتروپین

سوماتروپین نوعی هورمون رشد در بدن انسان بوده که برای رشد استخوان ها و عضلات بسیار حیاتی می باشد. از سوماتروپین برای درمان نارسایی رشد در کودکان و بزرگسالانی که فاقد هورمون رشد طبیعی هستند ، استفاده می شود. این موضوع شامل افرادی نیز می شود که به دلیل ابتلا به سندرم نونان ، سندرم تونر و سندرم پریدر-ویلی از بدو تولد قد آن ها رشد نکرده است. سوماتروپین در بزرگسالان برای درمان سندرم روده کوچک و یا جلوگیری از کاهش وزن ناگهانی ناشی از بیماری ایدز نیز استفاده می شود.
2019-10-24
ورزش فیتنس بانوان

ورزش فیتنس بانوان

شاید یکی از مهم ترین تفریحات همراه با ورزش برای بانوان ، ورزش بدنسازی باشد. افرادی که به این ورزش رو می آورند در ابتدا عموما تفاوتی بین رشته های مختلف ورزش بدنسازی نمی بینند. اما باید گفت که اینطور نیست. بدنسازی شامل رشته های مختلفی نظیر فیتنس ، بادی بیلدینگ ، بادی کلاسیک و … است. افرادی که به رشته های مختلف وارد می شوند دارای شرایط متفاوتی هستند. برای مثال فردی که از استخوان بندی درشتی برخوردار است و هیکل درشتی دارد عموما وارد رشته بادی بیلدینگ می شود. اما افرادی که هیکل جمع و جوری دارند ، رشته فیتنس برای آن ها بهترین گزینه است. در اصل در رشته بدنسازی اصولا حجم زیادی به بدن داده می شود و تمرینات آن تعداد وزنه کم با حداکثر سنگینی است اما هدف از فیتنس ، تقویت قدرت عضله ای است که تعداد وزنه های آن بالا با وزن متوسط می باشد.
2019-10-23
5 تمرینی بدنسازی بانوان

برنامه تمرینی بدنسازی بانوان 5 روزه

این برنامه تمرینی برای هر خانمی که به دنبال فرم دهی بدن خود از طریق تمرینات استقامتی است و عضله سازی ماهیچه های سرین و پا برای او در اولویت قرار دارد ، مناسب است.
2019-08-18
برنامه حجم عضلات پشت بانوان

4 برنامه افزایش حجم عضلات پشت مخصوص بانوان

وقت آن رسیده است که تمرینات مربوط به عضلات پشت را جدی بگیرید! مطابق میل خود عضلات بالا تنه و پایین تنه خود را شکل داده و نیروی خود را افزایش دهید. در این مقاله سعی کرده ایم نکات کلیدی و 4 برنامه حجم عضلات پشت را برایتان شرح دهیم. با کیمیا مکمل همراه باشید!
2019-08-11
صاف کردن شکم

برنامه بدنسازی صاف کردن شکم مخصوص بانوان در 8 هفته

آیا به دنبال دستیابی به شکمی صاف هستید ؟ این تمرینات مربوط به عضلات شکم را به همراه رژیم غذایی مناسب و تمرینات کاردیو به صورت هفتگی انجام دهید تا به سرعت به هدفتان دست‌ یابید.
2019-07-14
تمرینات عضلات پا مخصوص بانوان

بهترین تمرینات عضلات پا مخصوص بانوان

در این مقاله یک برنامه تمرینات عضلات پا را برایتان آماده کرده ایم تا با انجام تمرینات مناسب ، بتوانید عضلات پاهای خود را فرم دهید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب ، از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید! خبر خوب این است که با پیروی از این برنامه می توانید از مزایای دیگری همچون فرم دادن سایر قسمت های بدن ، سالم تر و فعال تر شدن ، افزایش اعتماد به نفس و تناسب اندام بهره مند شوید.
2019-07-06

چربی سوزی در بدنسازی بانوان + برنامه ورزشی 2روز در هفته

این برنامه بدنسازی چربی سوزی 2 روز در هفته کل بدن ، به منظور کاهش چربی و افزایش حجم عضلات طراحی شده است. با پیروی از این برنامه پس از گذشت 4‌ هفته شاهد تغییرات چشمگیری در کاهش وزن و حجم عضلات خود خواهید بود!
2019-12-01
پرس پا تک پا

پرس پا تک پا

پرس پا تک پا یکی از انواع تمرینات پرس پا است که برای تقویت عضلات پا به کار گرفته می شود. با ادغام این تمرین در برنامه تمرینی خود ، به صورت جداگانه عضلات پای خود را تمرین می دهید. این کار باعث ایجاد قدرت و ظاهری زیبا به مرور زمان می گردد.
2019-12-01
پرس سینه دمبل روی زمین

پرس سینه دمبل روی زمین

پرس سینه دمبل روی زمین یکی از انواع تمرین پرس سینه است که برای تقویت عضلات سینه و پشت بازو به کار برده می شود. در بالای حرکت باید بر روی ایجاد فشار در عضله سینه تمرکز کنید.
2019-11-13
پرس پا دستگاه

پرس پا دستگاه

پرس پا دستگاه یک نوعی از تمرین اسکات است که عضلات ساق پا را مورد هدف قرار می دهد. برای انجام این تمرین روی دستگاه پرس پا قرار گرفته و در حالی که فاصله پاها به اندازه سرشانه است ، پاها را روی دستگاه قرار دهید.
2019-11-12
شنای پایک

شنای پایک

برای شروع دست های خود را به اندازه عرض شانه هایتان باز کرده و بر روی زمین قرار دهید. باسن خود را رو به بالا نگه داشته و کف دستانتان را بر روی زمین قرار دهید. افرادی که تمرینات یوگا را انجام می دهند با این حالت آشنایی دارند.
2019-11-10
مسابقات انتخابی تیم ملی پرورش اندام

مسابقات انتخابی تیم ملی پرورش اندام به امارات

مسابقات انتخابی تیم ملی پرورش اندام ، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در زنجان با هدف انتخاب ورزشکاران برتر به منظور اعزام به رقابت های جهانی فجیره امارات برگزار می‌ شود. رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان با تاکید بر اینکه زنجان با تیم کامل و نفرات منتخب در این مسابقات شرکت خواهد کرد اظهار دارد تیم های شرکت کننده در این رقابت ها تا هفتم مهر ماه امسال فرصت دارند تا اسامی ورزشکاران خود را به این هیات اعلام کنند.
2019-11-03
دبی ماسل شو

دبی ماسل شو

نمايشگاه دبی ماسل شو كه يكی از بزرگترين و معتبر ترين نمايشگاه های ورزشي در سراسر دنيا می باش د، هر سال ميزبان ورزشكاران و علاقه مندان به ورزش از اكثر كشورهای جهان به ويژه كشورهای خاورميانه است.
2019-10-21
مستر المپیا 2020

مستر المپیا 2020

تاریخ برگزاری مستر المپیا 2020 جمعه 21 شهريور 1399 ( September 11, 2020 ) لغایت شنبه 22 شهريور 1399 ( September 12, 2020 ) در Las Vegas Convention Center , 3150 Paradise Rd , Las Vegas NV, 89109 می باشد.
2019-10-07
اهنگ ورزشی تند شاد

اهنگ ورزشی تند شاد

يکی از دلايل افزايش انرژی مثبت برای ورزشکاران در رشته های بدنسازی ، ايروبيک ، رزمی و پارکور موزيک و آهنگ های پر انرژی و ريتميک می باشد.
2019-09-15
موزیک ورزشی خارجی

موزیک ورزشی خارجی

يکي از دلايل افزايش انرژی مثبت برای ورزشکاران در رشته های بدنسازی ، ايروبيک ، رزمی و پارکور موزيک و آهنگ های پر انرژی و ريتميک می باشد.
2019-08-29

2019-08-18
اهنگ بیس دار

اهنگ بیس دار

موسیقی تندتر و شدیدتر ممکن است کمک کند که عضلات بیشتری را بکار بگیرید. و این یعنی ، در هر تمرین می‌توانید وزن بیشتری را بلند کنید! موسیقی انگیزشی‌ تر هم می‌تواند اثر مشابهی داشته باشد.
2019-12-01
پرس پا تک پا

پرس پا تک پا

پرس پا تک پا یکی از انواع تمرینات پرس پا است که برای تقویت عضلات پا به کار گرفته می شود. با ادغام این تمرین در برنامه تمرینی خود ، به صورت جداگانه عضلات پای خود را تمرین می دهید. این کار باعث ایجاد قدرت و ظاهری زیبا به مرور زمان می گردد.
2019-12-01
پرس سینه دمبل روی زمین

پرس سینه دمبل روی زمین

پرس سینه دمبل روی زمین یکی از انواع تمرین پرس سینه است که برای تقویت عضلات سینه و پشت بازو به کار برده می شود. در بالای حرکت باید بر روی ایجاد فشار در عضله سینه تمرکز کنید.
2019-11-13
پرس پا دستگاه

پرس پا دستگاه

پرس پا دستگاه یک نوعی از تمرین اسکات است که عضلات ساق پا را مورد هدف قرار می دهد. برای انجام این تمرین روی دستگاه پرس پا قرار گرفته و در حالی که فاصله پاها به اندازه سرشانه است ، پاها را روی دستگاه قرار دهید.
2019-11-12
شنای پایک

شنای پایک

برای شروع دست های خود را به اندازه عرض شانه هایتان باز کرده و بر روی زمین قرار دهید. باسن خود را رو به بالا نگه داشته و کف دستانتان را بر روی زمین قرار دهید. افرادی که تمرینات یوگا را انجام می دهند با این حالت آشنایی دارند.
2019-07-14
نمایشگاه اسپورتکس سال 98

نمایشگاه اسپورتکس سال 98

2019-06-17
حرکت کرانچ سیم کش

حرکت کرانچ سیم کش

در مقابل کراس اور دستگاه که طناب به قلاب آن وصل شده است زانو بزنید. با دستان خود دو طرف طناب را گرفته و دستان خود را در کنار گوش‌های خود بیاورید. کمی باسن خود را بالا آورده و ثابت نگه دارید. این نقطه شروع میب اشد. به آرامی در حالی که نفس خود را به بیرون می دهید ، با ثابت نگه داشتن باسن بالا تنه خود را پایین آورده و بطوری که آرنج‌ هایتان در کنار زانو هایتان قرار بگیرد و حتما عضلات شکم خود را منقبض کنید.
2019-06-15
سدریک مک میکلان - بدنسازی تیم سایتک نوترینشن

سدریک مک میلان

سدریک مک میلان بزرگ شده نیو جرسی آمریکا همیشه دارای یک علاقه فراوان به بدنسازی بود. بعد از مجذوب شدن به بدنسازی در سال‌ های ابتدایی زندگی‌ خود او همیشه فیزیک‌ های عضلانی را نقاشی‌ می کرد.
2019-06-11
اولیسس

اولیسس

اولیسس جونیور به دلیل شکم 8 تکه خود معروف بوده و در دستیابی به بهترین فیزیک در دنیا به موفقیت رسیده است. او تمام تمرینات خود را با FINISHER تمام کرده تا عضلاتی را که تمرین داده خسته کند. این راز دستیابی به فیزیک ایده آل او می باشد.