2019-07-23
برنامه تک عضله ای بدنسازی

برنامه تک عضله ای بدنسازی 4 روز در هفته

به طور کلی انجام تمرینات ورزشی برای بهبود سلامتی ، حفظ حجم توده های عضلانی ، تقویت حافظه و افزایش اعتماد به نفس بسیار مفید هستند. از این رو اگر فقط از دستگاه های بدنسازی استفاده می کنید ، باید حتما مطمئن شوید که تمرینات بسیار موثری را در طول هفته انجام می دهید.
2019-06-16
برنامه بدنسازی قدرتی حرفه ای

برنامه بدنسازی قدرتی حرفه ای

این برنامه بدنسازی قدرتی حرفه ای برای 8 هفته طراحی شده است که بر روی قسمت های بالایی و پایینی بدن به صورت جداگانه تمرکز دارد. اکثر وزنه برداران حرکات ترکیبی را در محدوده 2 الی 8 تکرار انجام می دهند. هر روز همچنین تمرینات جداگانه ای برای بزرگ کردن عضلات خود دارند که در محدوده 8 الی 20 تکرار انجام می دهند. هدف اصلی این تمرین ، انجام هر حرکت با دامنه تکرار بالا است. یک سری تمرینات اختیاری ( دسته C ) در این برنامه گنجانده ایم که بیشتر بر روی عضلات دست و شانه تمرکز دارد و می توانید در طول هفته انجام دهید. برای دوره های استراحت ، برای ست های بیشتر از 5 تکرار تا 1 دقیقه استراحت کنید و برای ست های کمتر از 5 تکرار ، 3 دقیقه قبل از انجام مجموعه بعدی خود استراحت کنید.
2019-06-11
برنامه عضله سازی بانوان در 12 هفته

برنامه عضله سازی بانوان در 12 هفته

اگر شما یک خانم هستید و قصد دارید حجم ماهیچه‌ های خود را افزایش داده و به تناسب‌ اندام دست‌ یابید ، باید از برنامه عضله سازی بانوان پیروی کرده و از وزنه‌ های سنگین استفاده کنید. این بدین معناست که به‌ جای انجام تمرینات با تعداد تکرار بسیار زیاد با استفاده از وزنه‌ های سبک ، شما نیاز دارید که از وزنه‌ های سنگین استفاده کرده و بدن خود را به چالش بکشید. اگر چه انجام ست‌ ها با تعداد تکرار بالا ( 15 الی 20 ) مزایای متعددی دارد اما برای افزایش حجم ماهیچه مناسب نمی‌ باشد.
2019-08-21
نقش پروتئین در بدن انسان

نقش پروتئین در بدن انسان چیست ؟

یک نقش بسیار مهم پروتئین ، رشد و نگهداری بافت های عضلات است. با این حال ، پروتئین بدن شما در یک وضعیت ثابت تغییرات قرار دارد. در شرایط عادی بدن مقدار مشخصی پروتئین جهت ایجاد و ترمیم بافت عضلات تجزیه می کند. در موارد دیگر ، بدن انسان پروتئین بیشتری ( نسبت به مقداری که ایجاد می کند ) تجزیه کرده و از این رو نیاز بدن شما افزایش می یابد.
2019-08-14
مواد غذایی عضله ساز

مواد غذایی عضله ساز – افزایش حجم با 12 ماده خوراکی

دراین مقاله سعی کرده ایم 12 ماده غذایی که بدنساز حرفه ای Evan Centopani جهت افزایش حجم توده های عضلانی پیشنهاد می کند را برایتان ذکر کنیم. پس با کیمیا مکمل همراه باشید!
2019-06-15
قرص ویتامین سی

قرص ویتامین سی

ویتامین C که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته شده است یک ویتامین محلول در آب است که به طور طبیعی در برخی از غذاها یافت می‌شود و به برخی از مواد نیز اضافه می‌گردد. همچنین شما می‌توانید ویتامین C را به صورت مکمل نیز دریافت کنید. انسان‌ ها بر خلاف بیشتر حیوانات قادر به سنتز ویتامین سی در داخل بدن خود نیستند به همین خاطر باید آن را از طریق مواد غذایی به دست آورند. قرص ویتامین سی برای بیوسنتز کلاژن ، کارنیتین و انتقال دهنده‌ های عصبی خاص مورد نیاز است. این ویتامین همچنین در متابولیسم پروتئین نیز نقش دارد.
2019-06-17
مزایای آمینو اسید

مزایای آمینو اسید

20 نوع آمینو اسید مختلف وجود دارد که هزاران پروتئین متفاوت را در بدن انسان تشکیل می دهد. 9 مدل از این آمینو اسیدها ضروری بوده ، بدین معنا که نمی توانند توسط بدن ایجاد شوند و باید از طریق رژیم غذایی تامین شوند. از میان این 9 آمینو اسید ، اسید آمینه های لوسین ، ایزولیسین و والین ، آمینو اسیدهای زنجیره ای ( BCAAs ) محسوب می شوند. " زنجیره ای " به ساختار شیمیایی BCAA اشاره می کند که در مواد غذایی با پروتئین بالا مانند تخم مرغ ، گوشت و مواد لبنی وجود دارد.
2019-06-10
خواص آرژنین

خواص آرژنین

ال آرژنین یک نوع آمینو اسید است که جزیی از بلوک های ساختاری پروتئین محسوب می شود. می توانید آرژنین را از رژیم غذایی خود ، به ویژه منابع حیوانی همچون گوشت قرمز ، ماهی ، مرغ ، تخم مرغ و محصولات لبنی دریافت کنید. آرژنین آمینو اسیدی است که بدن انسان قادر به تولید آن نمی باشد و باید از منابع خارجی دریافت کنید. آرژنین یک ماده بسیاری ضروری محسوب می شود ، زیرا برای بسیاری از عملکردهای بدن لازم است. یکی از مهم ترین خواص آرژنین ، توانایی آن در بهبود جریان و گردش خون است. در بدن انسان آرژنین به نیتریک اکسید تبدیل شده که نهایتا منجر به باز شدن رگ های خونی می گردد. یکی از مهم ترین وظایف آرژنین این است که تولید هورمون های خاصی به ویژه هورمون رشد و انسولین ( به گلوکز درون سلول ها کمک می کند تا برای رشد و تولید انرژی مورد استفاده قرار گیرد ) را تحریک می کند.
2019-08-17
راههای افزایش وزن سریع

راههای افزایش وزن سریع – با لاغری خداحافظی کنید!

لاغری مفرط مشکلی بسیار جدی می باشد. اکثر افراد در سراسر دنیا درباره‌ کم کردن وزن صحبت می‌ کنند ، در حالی‌ که گروهی دیگر به دنبال راههای افزایش وزن هستند. باید به خاطر داشته باشید که بیماری قلبی و کلسترول ، حتی اگر بدنی لاغر داشته باشید ، باز هم بر شما تاثیر می‌ گذارند. افزایش وزن سالم قابل‌ دستیابی است ، اما تنها با یک رژیم غذایی متعادل و الگوی ورزش صحیح و یک شیوه‌ زندگی سالم. در این مقاله سعی کرده ایم درباره راههای افزایش وزن سریع نکات کلیدی را برایتان شرح دهیم.
2019-08-11
رژیم آلکالاین چیست

رژيم آلکالاین چیست – کاهش وزن سریع با رژيم قلیایی

رژیم لاغری آلکالاین بر این اساس بنا شده است که تغییر عادت از غذاهای تشکیل‌‌ دهنده اسیدی به غذاهای قلیایی می‌‌ تواند منجر به بهبود سلامتی گردد. طرفداران این رژیم غذایی بر این باور هستند که این روند می‌‌ تواند به مبارزه با بیماری‌‌ هایی نظیر سرطان نیز کمک کند. در این مقاله سعی کرده ایم درباره این رژیم غذایی توضیح دهیم و مزایای آن را برایتان ذکر کنیم. پس با کیمیا مکمل همراه باشید!
2019-08-10
وینسترول چیست

وینسترول چیست و چه مزایا و عوارضی دارد ؟

وینسترول یک استروئید آنابولیک است ، ترکیبی از مشتقات تستسترون. این دارو یکی از پرکاربردترین بهبود دهنده های عملکرد در میان ورزشکاران محسوب می شود. این دارو اولین بار در دهه 1960 در بازار عرضه شد. همانند ترکیب استروئیدی آناوار ، وینسترول نیز مشتق دی هیدروتستسترون ( DHT ) است که می توانید آن را به صورت خوراکی و تزریقی استفاده کنید. به نظر می رسد نسخه تزریقی آن بسیار قوی تر از مدل های خوراکی است.
2019-08-05
سوماتروپین چیست

سوماتروپین

سوماتروپین نوعی هورمون رشد در بدن انسان بوده که برای رشد استخوان ها و عضلات بسیار حیاتی می باشد. از سوماتروپین برای درمان نارسایی رشد در کودکان و بزرگسالانی که فاقد هورمون رشد طبیعی هستند ، استفاده می شود. این موضوع شامل افرادی نیز می شود که به دلیل ابتلا به سندرم نونان ، سندرم تونر و سندرم پریدر-ویلی از بدو تولد قد آن ها رشد نکرده است. سوماتروپین در بزرگسالان برای درمان سندرم روده کوچک و یا جلوگیری از کاهش وزن ناگهانی ناشی از بیماری ایدز نیز استفاده می شود.
2019-08-05
کلن بوترول چیست

کلن بوترول چیست و چه مزایا و عوارضی دارد ؟

کلن‌ بوترول محرک قلب و سیستم عصبی مرکزی است. کلن‌ بوترول تاثیری مشابه با اپی‌ نفرین و آمفتامین بر بدن دارد. علاوه بر این ، کلن‌ بوترول یک بتا-2-آگونیست و نقطه مقابل مهارکننده-بتا است. در حالی‌ که یک مهارکننده بتا تولید اپی‌ نفرین و نورآدرنالین را کاهش می‌ دهد ، کلن‌ بوترول آن را افزایش می‌ دهد. این افزایش موجب تاثیرات متفاوتی نظیر موارد زیر خواهد شد :
2019-08-05
نرمش قبل از بدنسازی

نرمش قبل از بدنسازی مخصوص قسمت پایین بدن در 5 دقیقه

قبل از شروع تمرینات با وزنه های سنگین ، گرم کردن بدن بسیار حائز اهمیت است. اگر زمان کافی نداشته باشید ، نیاز به نرمش های کوتاه دارید. در این مقاله سعی کرده ایم نرمش های مناسبی برای گرم کردن عضلات پایین تنه که توسط Tony Gentilcore ، متخصص NSCA و بنیان گذار Cressey Performance پیشنهاد شده است را برایتان شرح دهیم.
2019-08-18
برنامه حجم عضلات پشت بانوان

4 برنامه افزایش حجم عضلات پشت مخصوص بانوان

وقت آن رسیده است که تمرینات مربوط به عضلات پشت را جدی بگیرید! مطابق میل خود عضلات بالا تنه و پایین تنه خود را شکل داده و نیروی خود را افزایش دهید. در این مقاله سعی کرده ایم نکات کلیدی و 4 برنامه حجم عضلات پشت را برایتان شرح دهیم. با کیمیا مکمل همراه باشید!
2019-08-11
صاف کردن شکم

برنامه بدنسازی صاف کردن شکم مخصوص بانوان در 8 هفته

آیا به دنبال دستیابی به شکمی صاف هستید ؟ این تمرینات مربوط به عضلات شکم را به همراه رژیم غذایی مناسب و تمرینات کاردیو به صورت هفتگی انجام دهید تا به سرعت به هدفتان دست‌ یابید.
2019-07-14
تمرینات عضلات پا مخصوص بانوان

بهترین تمرینات عضلات پا مخصوص بانوان

در این مقاله یک برنامه تمرینات عضلات پا را برایتان آماده کرده ایم تا با انجام تمرینات مناسب ، بتوانید عضلات پاهای خود را فرم دهید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب ، از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید! خبر خوب این است که با پیروی از این برنامه می توانید از مزایای دیگری همچون فرم دادن سایر قسمت های بدن ، سالم تر و فعال تر شدن ، افزایش اعتماد به نفس و تناسب اندام بهره مند شوید.
2019-07-06

چربی سوزی در بدنسازی بانوان + برنامه ورزشی 2روز در هفته

این برنامه بدنسازی چربی سوزی 2 روز در هفته کل بدن ، به منظور کاهش چربی و افزایش حجم عضلات طراحی شده است. با پیروی از این برنامه پس از گذشت 4‌ هفته شاهد تغییرات چشمگیری در کاهش وزن و حجم عضلات خود خواهید بود!
2019-07-03
برنامه بدنسازی سرشانه مخصوص بانوان

برنامه بدنسازی سرشانه مخصوص بانوان

اگر تازه وارد حرفه وزنه برداری شده اید ، توجه داشته باشید که تمرینات مربوط به عضله شانه ظاهر شما را تغییر داده و بدنی عضلانی به دست خواهید آورد. افزایش حجم عضلات ران و پشت زمان بر است ، اما هر سه عضله دلتوئید شانه کوچک بوده و عضلات کوچک تغییری چشمگیری در فیزیک بدن ورزشکاران ایجاد می کنند.
2019-06-19
مکمل های عضله ساز برای بانوان

مکمل های عضله ساز برای بانوان

پروتئین یکی از مهم ترین مکمل های عضله ساز برای بانوان محسوب می شود ، زیرا به راحتی به صورت اسیدهای آمینه هضم شده و به فیبر عضلات تبدیل می شوند. انواع مختلفی پروتئین همچون وی ، کازئین ، سویا و حتی پروتئین نخود فرنگی وجود دارد. پودرهای پروتئین وی ، سویا ، کازئین و تخم مرغ همگی شامل طیف وسیعی از آمینو اسیدها می باشند ، در حالی که پروتئین های نخود فرنگی و برنج قهوه ای آمینو اسیدهای کمتری دارند.
2019-08-21
اسکات گابلت

اسکات گابلت

اسکات گابلت یکی از رایج ترین انواع حرکت اسکات است که جهت تقویت عضلات پا انجام می شود. این حرکت تاکید زیادی بر روی مفصل ران دارد. هر ورزشکاری باید مناسب ترین نوع حرکت اسکات را انتخاب کرده و انجام دهد. می توانید این تمرین را در برنامه تمرینی عضلات پا و یا برنامه بدنسازی کل بدن ادغام کنید.
2019-08-20
کرانچ چرخشی با نیمکت

کرانچ چرخشی با نیمکت

کرانچ چرخشی با نیمکت تمرین کشش ناحیه شکم است. این تمرین بسیار متداول بوده و تمامی ورزشکاران این تمرین را در برنامه ورزشی خود دارند. اکثر تمرینات مربوط به شکم شامل کرانچ شکم بوده ، به گونه ای که یکی از بهترین تمرین های ناحیه میانی شناخته شده است.
2019-08-20
زیر بغل سیم کش دست بسته

زیر بغل سیم کش دست بسته

زیر بغل سیم کش دست بسته یکی از حالت های تمرین زیر بغل سیم کش است که جهت ایجاد و تقویت عضلات پشت به کار گرفته می شود. در حالی که این حرکت به صورت مستقیم عضلات پشت را هدف قرار می دهد ، اما فعالیت عضلات جلو بازو و میانی پشت را کاملا در طول حرکت احساس خواهید کرد.
2019-08-20
دمبل رو روی میز شیبدار

دمبل رو روی میز شیبدار

دمبل رو روی میز شیبدار یکی از انواع تمرینات دمبل رو است که جهت ایجاد و تقویت عضلات پشت به کار گرفته می شود. با قرار دادن عضله سینه بر روی نیمکت ، فشار وارد شده به عضلات پشت را کاهش می دهید. این کار منجر به جداسازی گروه های عضلانی مورد هدف ( عضلات پشت ) می گردد.
2019-08-14
ثبت نام مسابقه مانستر زیم

ثبت نام مسابقه مانستر زیم پرو 2019

پس از اعزام موفق کیمیا مکمل به رقابت های مسترالمپیای آماتوری چین ، اعزام پاییزی این مجموعه به رقابت های "مانستر زیم" کره جنوبی تعلق می گیرد. این تیم قرار است با مدیریت مهندس فرشاد نحاس و مربیگری مربیان این مجموعه به همراه یک سرپرست و گروه خبری اعزام شود.
2019-07-30
سایتک ماسل بیچ

جشنواره تابستانی سایتک ماسل بیچ 2019

سایتک ماسل بیچ 2019 یک فرصت ناب برای طرفداران ورزشکاران تیم سایتک نوتریشن است. این جشنواره از تاریخ 11 لغایت 13‌مرداد ماه با حضور ورزشکاران و قهرمانان به نام سایتک نوتریشن نظیر سدریک مک کیلان, احمد اشکنانی و برندون کری در مجارستان ، Siófok, Plázs برگزار خواهد شد.
2019-07-30
مسابقات قهرمانی آسیا چین

نتیجه مسابقات قهرمانی آسیا چین 2019

کاپیتان تیم ملی ، مهدی ارزشمند در دسته 90 کیلوگرم بادی بیلدینگ و حسن خسرو آبادی در دسته سنگین وزن بادی بیلدینگ در مسابقات قهرمانی آسیا چین صاحب مدال خوشرنگ طلا شدند. به این دو قهرمان با ارزش تیم کیمیا مکمل آراد تبریک عرض نموده و برای تمامی اعضای تیم ملی پرورش اندام آرزوی موفقیت داریم.
2019-08-18
اهنگ بیس دار

اهنگ بیس دار

موسیقی تندتر و شدیدتر ممکن است کمک کند که عضلات بیشتری را بکار بگیرید. و این یعنی ، در هر تمرین می‌توانید وزن بیشتری را بلند کنید! موسیقی انگیزشی‌ تر هم می‌تواند اثر مشابهی داشته باشد.
2019-07-20
آهنگ خارجی مخصوص باشگاه

آهنگ خارجی مخصوص باشگاه

کارشناسان آثار مثبت گوش دادن به موسیقی یا سکوت کامل را برروی بازده ورزشکاران رشته ورزشی دو آزمایش کرده اند و دریافتند گوش دادن به موسیقی سبب افزایش بازدهی و لذت بردن از ورزش به میزان 28 درصد می‌شود.
2019-07-16
آهنگ مخصوص دویدن

آهنگ مخصوص دویدن

يکی از دلايل افزايش انرژی مثبت برای ورزشکاران در رشته های بدنسازی ، ايروبيک ، رزمی ، پارکور و … موزيک و آهنگ های پر انرژی و ريتميک می باشد که در ادامه بهترين آهنگ ها در اين زمينه را برای شما قرار داديم.
2019-07-07
آهنگ بیس دار

آهنگ بیس دار

[…]
2019-08-21
اسکات گابلت

اسکات گابلت

اسکات گابلت یکی از رایج ترین انواع حرکت اسکات است که جهت تقویت عضلات پا انجام می شود. این حرکت تاکید زیادی بر روی مفصل ران دارد. هر ورزشکاری باید مناسب ترین نوع حرکت اسکات را انتخاب کرده و انجام دهد. می توانید این تمرین را در برنامه تمرینی عضلات پا و یا برنامه بدنسازی کل بدن ادغام کنید.
2019-08-20
کرانچ چرخشی با نیمکت

کرانچ چرخشی با نیمکت

کرانچ چرخشی با نیمکت تمرین کشش ناحیه شکم است. این تمرین بسیار متداول بوده و تمامی ورزشکاران این تمرین را در برنامه ورزشی خود دارند. اکثر تمرینات مربوط به شکم شامل کرانچ شکم بوده ، به گونه ای که یکی از بهترین تمرین های ناحیه میانی شناخته شده است.
2019-08-20
زیر بغل سیم کش دست بسته

زیر بغل سیم کش دست بسته

زیر بغل سیم کش دست بسته یکی از حالت های تمرین زیر بغل سیم کش است که جهت ایجاد و تقویت عضلات پشت به کار گرفته می شود. در حالی که این حرکت به صورت مستقیم عضلات پشت را هدف قرار می دهد ، اما فعالیت عضلات جلو بازو و میانی پشت را کاملا در طول حرکت احساس خواهید کرد.
2019-08-20
دمبل رو روی میز شیبدار

دمبل رو روی میز شیبدار

دمبل رو روی میز شیبدار یکی از انواع تمرینات دمبل رو است که جهت ایجاد و تقویت عضلات پشت به کار گرفته می شود. با قرار دادن عضله سینه بر روی نیمکت ، فشار وارد شده به عضلات پشت را کاهش می دهید. این کار منجر به جداسازی گروه های عضلانی مورد هدف ( عضلات پشت ) می گردد.
2019-07-14
نمایشگاه اسپورتکس سال 98

نمایشگاه اسپورتکس سال 98

2019-06-17
حرکت کرانچ سیم کش

حرکت کرانچ سیم کش

در مقابل کراس اور دستگاه که طناب به قلاب آن وصل شده است زانو بزنید. با دستان خود دو طرف طناب را گرفته و دستان خود را در کنار گوش‌های خود بیاورید. کمی باسن خود را بالا آورده و ثابت نگه دارید. این نقطه شروع میب اشد. به آرامی در حالی که نفس خود را به بیرون می دهید ، با ثابت نگه داشتن باسن بالا تنه خود را پایین آورده و بطوری که آرنج‌ هایتان در کنار زانو هایتان قرار بگیرد و حتما عضلات شکم خود را منقبض کنید.
2019-06-15
سدریک مک میکلان - بدنسازی تیم سایتک نوترینشن

سدریک مک میلان

سدریک مک میلان بزرگ شده نیو جرسی آمریکا همیشه دارای یک علاقه فراوان به بدنسازی بود. بعد از مجذوب شدن به بدنسازی در سال‌ های ابتدایی زندگی‌ خود او همیشه فیزیک‌ های عضلانی را نقاشی‌ می کرد.
2019-06-11
اولیسس

اولیسس

اولیسس جونیور به دلیل شکم 8 تکه خود معروف بوده و در دستیابی به بهترین فیزیک در دنیا به موفقیت رسیده است. او تمام تمرینات خود را با FINISHER تمام کرده تا عضلاتی را که تمرین داده خسته کند. این راز دستیابی به فیزیک ایده آل او می باشد.